citroen xsara 2.0 hdi mjenjač problem

citroen xsara 2.0 hdi mjenjač problem

pozdrav...radi se o citroen xsara (nije picasso) 2.0 hdi 90ks 2001g, kad prebacujem u treću brzinu zapinje(krči), imal mu lijeka ili treba mjenjač mjenjat, dobro došao svaki savjet...
 
Član
pozdrav...radi se o citroen xsara (nije picasso) 2.0 hdi 90ks 2001g, kad prebacujem u treću brzinu zapinje(krči), imal mu lijeka ili treba mjenjač mjenjat, dobro došao svaki savjet...
Probaj prvo ulje zamjenuti (kod mene pomoglo)

Zavisi od izvedbe mjenjaca, ako ima one plasticne piksne/lezajeve promjenis ih, i nastelis mjenjac

Prvo krenes od najjeftinijeg rjesenja, pa polako dalje. Zadnja opcija je drugi mjenjac
 
ovo mi se pojavilo prije 20tak dana kad sam zamjenio ulje problem je nestao i evo opet se pojavio, sutra cu da odem do majstroa da vidim te piksne/lezajeve
 
Provjeri jel dobro nastelovana poluga nek malo postelaju mada ako imas problem na trecoj brzini onda ako je do same poluge imao bi problema na svim gornjim brzinama tj. 1 3 5 ;)
To je belaj u samom mjenjacu mozda ti fali malo ulja mada da fali toliko brko bi i ostale brzine ne samo 3
 
Član
majstor,kladusa,u 2 h,rastavi,reparira,gas al paz majstor,papi ga zovu,najaci za mjenjace.
 
sve provjerio i 90% sinhron ttrece, gdje ima majstor u SA da to mogu popraviti, imal ko kakve preporuke, hvala..:angelic:
 
Top