Citroen Jumper 2.0 HDI

Citroen Jumper 2.0 HDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
Eo mene s jos jednim mojim autom, za sada 4 vlastita na stanju imam, te terenac zajedno sa starim 5. Da sve rasprodam taman mogu kupiti jedno dobro hahah
Al ajde,svatko sluzi za nesto, s ovim sam zaradio motor kao i samog kombija.
U pitanju je jumper 2002 god, 2.0 HDI sa 84KS (trenutno čipovan haha). Bio je teretni ( sa staklima ), pa sam mu radio atest, zajebancija do jaja dok sam sve prepakovao na putnog. Nije ostavljen niti jedan navoj za siceve,pojaseve i sl, pa sam sve sam morao mjeriti i bušiti da bi zadovoljilo kriterije, a to je da ima komplet nebo,siceve i pojaseve,sve na svom mjestu...
Inace privatno vikendom radim kao tehničar za muzicku grupu pa vozam opremu i montiram,a usput i selidbe, cak i do Beograda,sada aBd ubrzo i Njemacku. Sreca u firmi dobar sef pa dadne slobodno kada treba :D
Evo kakav je bio kada je dosao, uvežen iz Njemacke od rođaka :)




Onda sam uspio upasovati siceve koje sam kupio
74568806271425147384.jpg

Pa s rodakovim, aBd do godine mojim :D
14931877949523016061.jpg



Pa je uslijedilo tamnjenje stakala



86125574892884093818.jpg

49968145066896200369.jpg


Pa sam i na more isao s njim koji dan, meni sasvim dovoljno, preko dana kupanje,malo s biciklom,navecer ionako mrtav zalegnem hahah
94464163578805699833.jpg
[/URL][/IMG]
94464163578805699833.jpg













Nekada nesto i povucem sa njim, kao npr svoju kocku :D


Te je neki dan cipovan Sa 84KS,Nm192 na 115KS i Nm248. Svi cipuju auta,samo ja kombi hahah
03913225543147833494.jpg

18541611921219893305.jpg

Cip je rađen u AS- Simanic, u Mostaru,sve preporuke :)
Kombi sada znatno bolje ide,prije 2 dana sam isao u Orašje i drasticno bolje vuče,ide uz brdo pun opreme kao prazan,a po pravcu ubija :D
Eto toliko do neke sljedece vozilice koju kupim
 
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Hvala. Prilicno raznovrstan, jos mi fali neki tamić, a nekad si mozda ostvarim zelju pa i polozim i za helikopter haha :D
 
BHT Ovisnik
@wade_ dobar je,rodak gore radio knauf s njim,ispod ove spere nov pod,nije ga nikad nista dirnulo,samo mi klima fali. Ali sluzi jbg, aBd do godine ovog 2.8 do mog uzmem, ide ko zvijer

@vladica85
Taman sam sve razgodio kroz godinu al nije malo hahah. Kockicu ne regam jedino, vjerojatno cu je utopit jer ne stignem ni sjesti u nju pored svih i od posla. Uvijek netko zove neke selidbe i sl pa popodne vozam,vikendima svatove pa se isplati. Slomis se al znas za sto hahah. Kontam kad bi nasao a faxom dobar poso rasprodati sve i kupiti jedno normalno jako auto hahah
 
Član
2.8 je zvijer,u Ivecu je kod mene,jos maxi kombi,ali svejedno je motor za pohvaliti.
 
BHT Ovisnik
bas zbog motora ga i zelim jer je ivecov. U nas u firmi 500k presao kolega s njm, jos turbina ni dizne i sl nije dirano,a u pretovaru stalno. Gledao sam opcenito iveco,al nisam nasao putne
 
Član
Bogati kao sto @vladica85 rece valja to sve registrovati :D
Svaka cast prijatelju jer ti i radis za svoje, jbg il' je sjediti na kafi i sipati cenera u jedno ili sljakati kao ti i puna garaza.
Ima i treci nacin ali to mi smrtnici necemo vidjeti :D
 
Član
Rijetki su oni ti manji,ima ih ,ali rijetko. Ja sad gledam nekog novijeg,sa Sprinterom 2011-o godiste imam jako losa iskustva,tako da ga ne bih dzaba. Samo noviji Daily ili Ducato,nista drugo.
 
BHT Ovisnik
@Davor_ ma sta ces raditi,bolje ispijati kave i nasuti koju marku za krug po gradu da te vide :D
@wade_ ma bas rijetki, ima jedan u ljubuskom mescini,al nije na prodaju... a sprinteri ziva smeca, jedino prva linija sto valja. Nema ga da mu nije zakovala uljna i rikno motor. Dijele se na one sto su riknuli i sto ce riknuti hahah. Moze se povoljno uzeti onaj da ga nazovem "njuskar" ducato/jumper/boxer poprilicno mlad
 
Član
Od sprintera valjaju oni stari,bez direktnog ubrizgavanja,oni sa d oznakom motorom ,a i ovi stariji cdi nisu toliko losi,imas ih par u Mostaru sa 600 i kusur tisuca. Ovi novi su smece samo takvo. Kad mi pocne lampice paliti u Svicarskoj,zapalio bih ga
 
Član
Svaka cast na garazi.
I mi u firmi imamo boxera 2.2hdi 2011. Tad nov kupljen. Odmah nakon 10ak hiljada pocele lampice, safe mode... Uvijek neka sranja. Los kvalitet do bola. Dok mi stari ponekad vozi merca sprintera prva generacija. Meni licno puno bolji od boxera, koji je noviji...

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
BHT Ovisnik
Kolega radi u servisu za kamione,a znam ih par sto voze za konzum i sl. Zale se da ti novi sprinteri crkavaju kao maniti, al i starijeg tesko naci da nije truo... Ja sam sa svojim zadovoljan,samo bih uzeo jaceg i novijeg zbog klime, kao sto je ovaj rodakov 2.8...
A taj 2.2 u svkaom autu problematican,nezz jel to kao renolov onaj neslavni ?
mislim da ova linija ducato/jumper/boxer nisu losi, sva komercijala ih guli
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top