Citroen DS9 (Metropolis)

Citroen DS9 (Metropolis)

Čemu euforija zbog ovog Citroena kada će ga voziti samo francuski državnici, kao i sve ostale luksuzne Citroene do sada. Realno, da je ne znam kakav izgled i luksuz u njemu, tko će ga kupovati. Ista je priča bila i sa C6: "....auuuuu, koji luksuz, koja elegancija, koja ekstravagancija.....", pa šta, prodaje se samo u Francuskoj i to u promilima...
I ove neke izjave da će sjebat konkurenciju su smiješne . :icon_smile:
U ovoj klasi se zna tko su gazde, a ostali mogu samo nešto pokušavati.
To je neosporiva činjenica.
 

MTR

Član
<embed src="http://dnevnik.hr/bin/player/embed.php/UN7OKm7+274neo2ksh52Ur0AKerpzS8tVi+jmqYeQlM=" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="376" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed>
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Čemu euforija zbog ovog Citroena kada će ga voziti samo francuski državnici, kao i sve ostale luksuzne Citroene do sada. Realno, da je ne znam kakav izgled i luksuz u njemu, tko će ga kupovati. Ista je priča bila i sa C6: "....auuuuu, koji luksuz, koja elegancija, koja ekstravagancija.....", pa šta, prodaje se samo u Francuskoj i to u promilima...
I ove neke izjave da će sjebat konkurenciju su smiješne . :icon_smile:
U ovoj klasi se zna tko su gazde, a ostali mogu samo nešto pokušavati.
To je neosporiva činjenica.

Naravno no c6 se ne može porediti sa ovim čudom koje možda i neće biti napravljeno. Ako uđe u proizvodnju cijena će biti paprena;)
 
Izgled ovog DS-a je nenormalno dobar, a vjerujem i tehnika koja bi bila u njemu... ali imidž je nešto što se najviše cijeni i plaća u ovoj klasi.... j.biga
 

MTR

Član
"Francuzi su tako krajem tjedna objavili kako je njihov DS9 dobio odobrenje za serijsku proizvodnju. Bazirati će se na luksuznoj studiji Metropolis, predstavljenoj u svibnju ove godine. Riječ je o automobilu dugačkom čak 5,3 metara, s hibridnim pogonom.
Dvolitreni V6 sa 272 konja povezan je s elektromotorom snage 70 kilovata, što odgovara snazi klasičnog četverolitrenog V8 motora. Dolazak novog DS9 na tržište zasada nije definiran, no vrlo je vjerojatno kako će sličan model, napravljen na istoj osnovi, predstaviti i Peugeot, Citroenov partner u PSA grupaciji."
 
Porschefan je napisao(la):
Izgled ovog DS-a je nenormalno dobar, a vjerujem i tehnika koja bi bila u njemu... ali imidž je nešto što se najviše cijeni i plaća u ovoj klasi.... j.biga

Isto tako je neki mercedes, pobijedio C6 samo radi imidza, a za C6 rekli da je udobniji i jos par stvari, mrsko mi traziti klip. Opasno je Citroen krenuo, sve vise C5 na cestama vidjam ;)
 
Ja samo govorim iz perspektive tržišta, tj. općenito. Danas je proizvođačima najvažniji profit (broj prodanih komada), a tu su u visokim klasama Mercedes, BMW, Audi ili Jaguar nedostižni i Citroen nema šanse u toj klasi.
Posebno sada kada su svi orijentirani na kinesko, rusko i SAD tržište.
Ne kažem da ovaj Citroen neće biti vrhunski automobil, ali to mu ništa neće značiti pored premium klase.
I još nešto, koliko danas velikoserijskih proizvođača razvija nove modele ako ne misle zaraditi na njihovoj prodaji: 0.00%

C5 je nešto drugo, to je automobil obične srednje klase koji nudi dosta za uložen novac, DS9 i aktualni C6 ciljaju na luksuzni, premium segment gdje nemaju šanse, nažalost....
 
Član
porschefan, u jednu ruku se slazem s tobom da firme MB,BMW,AUDI imaju veliki značaj i imidz u toj klasi, ali CITROEN sada pravi nešto stvarno eskluzivno ide dizajnom i kvalitetom, a vjerovatno će ići i s niskom cijenom...

mislim da bi mogao uzeti lijep dio kolača prodaje visokih luksuznih marki automobila ovim gore navedenim, baš zato što citroen je napravio za mene, nešto skoro nevideno ovo auto izgleda bolan stvarno vrhunski....

ajmo biti realni, uporedite novi BMW 7, AUDI A8, MB S, i ovaj DS9, meni ovaj citroen stvarno izgleda dosta kvalitetniji skuplji ljepši veći udobniji, bogatiji opremom i sve, mada ništa neznam osim tog nekog vanjskog izgleda i to je upitno dali će biti takav... ali činjenica ako DS9 usreci par njegovih prvih kupaca, vjeruj da će se brzo povecati njegov broj kupljenih vozlica, naravno neće on moć odjednom i tako naglo i brzo prestic jednog MB ili BMW ili Audi-a ali mozda će sam CITROEN biti zadovoljan tom prodajom u početku...

bit svega, bitno je da uđu u taj segment tržišta i da jednom počnu proizvoditi auta visoke klase...
 
Nije upitno da žele napraviti ovakav luksuzan i reprezentativan auto i ući u visoku klasu, ali kad se pogledaju navike bogatih ljudi širom svijeta, to se teško mijenja...
(da opet napomenem, i meni se neopisivo sviđa izgled DS9-ke...)
 
Član
Slažem se sa Porschefanom , Citroen u ovoj klasi nema šta tražiti ,tu je snaga brenda sve , na žalost.
Pravi dokaz za to je VW Phaeton , perfektan auto u svakom pogledu , al džaba. nije se uspio nametnuti sam zbog VW značke i ničeg drugog.
 

DLS

Početnik
mercedes s klase, audi a8, bmw 7 = ta auta nikad nece imati konkurenciju .. oni su klasa za sebe ,velicanstvena TROJKA
 
Član
ma dobro, ali pheaton je bio ok, ali nije bio bolji od audia ili s-classe a ovo čudo daleko ljepše izgleda i nek bude imalo isto ili više opreme za istu ili nizu cijenu, mislim da bi mogao poprilično lijepo uspjeti..
 
Član
Samo sam naveo VW Phaeton za primjer iako je imao sve uslove za uspjeh u toj klasi (perfektna završna obrada , vrhunski luksuz i udobnost , nenametljiv izgled ,dobro motorizovan itd.)
Bez obzira što je Volkswagen brend najjači od ostalih (ne premium) brendova.
 
Član
mislio sam reć da pheaton i nije iznenadio nešto bio je tu negdje kao oni, a da bi uspjeo kao novi mora biti drasticno bolji... kao što je ovaj Citroen bar sudeci po izgledu, i ako sad bude drasticno bolji po kvaliteti izrade, tehnologiji i cijeni onda bi mogao uci kao ozbiljan 4ti clan premium porodice
 
Top