Citroen C3 iskustva

Citroen C3 iskustva

Član
Ima li neko iskustva sa C3, 1.4HDI 50kw, onaj sto je 2003-4 godina?? Kakvi su motori? Kakva su auta generalno, neke "standardne mane" i sl...

Zamolio bih samo ko zna neke provjerene informacije, a komentare poput cuo sam da se francuzi kvare, da su skupi dijelovi i sl, bolje nemojte ni pisati. Hvala.
 
Član
I jeste za zensko...
Ma to sam onako napisao da mi nebi pisali neke nekonstruktivne postove, poput ovog tvog...
 
Član
Konstruktivno nema velikih poznatih mana, osim standardnih citroenovih sve je za 10. Ubio se za grada.
 
Član
1.4hdi ima problema sa diznama kako sam cuo, a inace sto se C3 tice auto je savrsen za grad, pa i za duze relacije za dvoje. Napred je jako jako udoban, u svojoj klasi sigurno najudobniji. Imao sam ga i bio sam odusevljen, 1.4 benz je u pitanju - neunistiv motor. Delovi su jeftini, najvise im stradaju stabilizatori koji su 10e po komadu. Problem kod 1.4 je mozda malo veca potrosnja po gradu.
 
Član
Realno izgleda da danas svi imaju problema sa diznama, vjerovatno obzirom na veoma visoki kvalitet goriva. Da li su ti problemi toliko izraženi da ga treba izbjegavati ili i ne toliko. Obzirom da je auto za djevojku, ona navalila dizel i samo dizel, a C3 joj se pravo svidio...
 
Član
Problem je toliko velik kod tog motora da trebaš izbjegavati konkurenciju. Auto jednostavno zove. Naravno uvijek ostaje oa da moraš vidjeti u kakvom je stanju. Par ljudi oko mene imaju C3 (razne verzije). Ono što citroen definitivno ne voli je neautorizovana elektronika. Kojekakvi alarmi, ksenoni i sl gluposti su im boljka od xsara/saxo modela pa na ovamo. Samo možeš muziku uzeti onako.
 
Član
Kolegica mija ima vec par godina C3 1.4HDi takav, bas cu je pitati jel' imala neki belaja pa cu ti javiti.
 
Član
Evo ovako, jednom je morala mjenjati jednu diznu i jednom su joj promjenuli dva
amortizera (nije znala koja). To je sve bilo, ostalo samo standardno odrzavanje.
 
Član
http://www.olx.ba/artikal/14135897/citroen-c3-1-4-hdi/

Poznaje li neko ovog?? Rece mi da zivi na Krojcici u TZ, da je kupio auto u Pavicu polovno prije 4 god, a da je prije toga uvezeno iz Aus. Km su mi cudni.

Nisam htio preko neta nista detaljnije ispitivat, jer mi je amidza iz TZ dogovorio bio s njim jucer da pogleda, al se niko ne javlja.

Zna li neko od vas Tuzlaka nesto vise o autu?? Posto mi amidza nece biti u Tz narednih 20ak dana. Ne bih da propustim auto, ako je sve uredno.
 
Top