Change background image

Čišćenje turbine?

Rasprava u 'Kvarovi & savjeti' pokrenuta od olat, 5. Prosinac 2017..

1. olat

olat Član

Pridružen(a):
    2. Prosinac 2017.
    Poruka:
    8
    Lajkova:
    0
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Tuzla
    Auto:
    Passat 5
    Facebook PIK Garaza Privatna Poruka
    Hvala na informacijama :)

2. davor soldo

davor soldo Član

Pridružen(a):
    24. Studeni 2015.
    Poruka:
    713
    Lajkova:
    210
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Siroki Brijeg
    Auto:
    Volkswagen Golf 2
    Povrh toga,bokje je da pouzdan majstor pregleda dijagnostiku prije skidanja,provjeri crjeva I vakume,I ventile na I oko turbine,onda tek skidanje I provjera stanja,dzabe je cistit ako je kraju a I szabe je I sastavljat ako je kraju nije to bas ko mjenjanje ulja

3. Reflex

Reflex Član

Pridružen(a):
    18. Listopad 2011.
    Poruka:
    333
    Lajkova:
    131
    Grad:
    Sarajevo/Kladanj
    Auto:
    Golf
    Na tom Passatu bi turbina, ako se ne varam, trebala biti naprijed tako da je skidanje dosta lakše. Nakon skidanja turbo u servisu kojem odneseš rastavljaju, zavisno od toga koja je turbina u pitanju i kako je dizajnirana skida se kompresorski dio i izdvuni dio (grana) ukoliko se ne moze rastaviti od turba bez skidanja sa auta, centralni modul turbine se rastavlja, vreteno, "propeleri", radi se defektaža tj. utvrđuje se šta je oštećeno pa se isto i mijenja (karike, dihtunzi, vreteno, propeleri itd..). Turbina se pjeskari da se očisti od svih prljavština i nečistoća, novo sastavljeni centralni modul se stavlja na mašinu "balansirku" i tu balansira na visokim obrtajima, te se na kraju sve sastavlja, vraća na auto uz novo ulje, filter ulja i filter zraka. Otprilike koliko sam upućen u proces tako bi trebalo ići...

4. boleM

boleM Član

Pridružen(a):
    4. Listopad 2011.
    Poruka:
    559
    Lajkova:
    61
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Brcko-Salzburg
    Auto:
    audi a6 4f 2.7tdi v6 s line
    Sve se moze odradit bez dizalice,i sa malo osnovnog alata.
    Ja sam prije dvije tri godine a svom pasatu cistio sam kod kuce.
    Nije je problem ni skinit ni rastavit ni ocistit,za to ti je potrebno dobrih 6-7 sati,s tim da sam ja skidao komplet usisnu granu cistio i nju,a i dosta je lakse skinit turbo kad se prvo skine usisna grana

5. Riktas

Riktas Član

Pridružen(a):
    20. Travanj 2016.
    Poruka:
    30
    Lajkova:
    5
    Spol:
    Muškarac
    Grad:
    Zenica
    Auto:
    Ford Mondeo,Golf MK4
    Ma iskljucivo profesionalcima odnijeti na ciscenje. Cuo sam da ciscenje u kucnoj radinosti ne donosi dugorocne efekte, vec da treba poslati nekome na pjeskarenje. Taj neko ce usput provjeriti i stanje turbine i to bi bilo to. Cijena od 100-150 KM.

Podijelite ovu stranicu