Čišćenje turbine?

Čišćenje turbine?

Povrh toga,bokje je da pouzdan majstor pregleda dijagnostiku prije skidanja,provjeri crjeva I vakume,I ventile na I oko turbine,onda tek skidanje I provjera stanja,dzabe je cistit ako je kraju a I szabe je I sastavljat ako je kraju nije to bas ko mjenjanje ulja
 
Član
Na tom Passatu bi turbina, ako se ne varam, trebala biti naprijed tako da je skidanje dosta lakše. Nakon skidanja turbo u servisu kojem odneseš rastavljaju, zavisno od toga koja je turbina u pitanju i kako je dizajnirana skida se kompresorski dio i izdvuni dio (grana) ukoliko se ne moze rastaviti od turba bez skidanja sa auta, centralni modul turbine se rastavlja, vreteno, "propeleri", radi se defektaža tj. utvrđuje se šta je oštećeno pa se isto i mijenja (karike, dihtunzi, vreteno, propeleri itd..). Turbina se pjeskari da se očisti od svih prljavština i nečistoća, novo sastavljeni centralni modul se stavlja na mašinu "balansirku" i tu balansira na visokim obrtajima, te se na kraju sve sastavlja, vraća na auto uz novo ulje, filter ulja i filter zraka. Otprilike koliko sam upućen u proces tako bi trebalo ići...
 
Član
Zdravo raja,

Da li neko zna kako ide proces čišćenja turbine na automobilu? U mom slučaju Passat 5.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sve se moze odradit bez dizalice,i sa malo osnovnog alata.
Ja sam prije dvije tri godine a svom pasatu cistio sam kod kuce.
Nije je problem ni skinit ni rastavit ni ocistit,za to ti je potrebno dobrih 6-7 sati,s tim da sam ja skidao komplet usisnu granu cistio i nju,a i dosta je lakse skinit turbo kad se prvo skine usisna grana
 
Član
Ma iskljucivo profesionalcima odnijeti na ciscenje. Cuo sam da ciscenje u kucnoj radinosti ne donosi dugorocne efekte, vec da treba poslati nekome na pjeskarenje. Taj neko ce usput provjeriti i stanje turbine i to bi bilo to. Cijena od 100-150 KM.
 
Top