Čišćenje/poliranje farova

Čišćenje/poliranje farova

Član
Dakle,stalo fara koje je od pleksiglasa dosta je zamućeno.Izgleda kao kamenac,dosta je mutno.
Kako,čime to očistiti i vratiti mu sjaj?
Oprobao sam sa pastom a poliranje pleksiglasa ali ne ide,tek se malo skinulo_Očito da treba neko sredstvo,neka otopina da se sve to skine pa na kraju ispolirati.
Kako?
 
Član
A Čapljina:icon_biggrin:
Ne,nisam polirao unutrašnji dio jer je problem u vanjskom dijelu,definitivno.
 
Član
problem je u vanjskom dijelu,a izgori plastika toj pozuti od prljavstine i starenjem od UV zracenja....ispuca povrsina...reci mi jos koje je auto u pitanju??
 
Član
aha, a tvoj bolid je u pitanju..hehe....pa nije to problem moze se uradit,ja sam to vec radio.......imam i paste i materijal i alat za poliranje....,to treba minimalno nekih 4 sata da se odradi....jer mora se skinut taj osteceni sloj,sve zavisi koliko je osteceno....
 
Član
Vidim da naglabate svasta pa evo vam postupak momka iz Banjaluke kako se radi:icon_biggrin:
Copy/paste

potrebno za brusenje farova pre poliranja ....
granulacije...
600 ako je bas far pretjerano ostecen
800
1000
1200
1500
2000
2500
3000 sa ovim 3000 kruzno treba raditi smirglanje tj skidanje naslage da nebi ostali risovi ostali gore navedeni postupci znaci vodoravno brusenje rucno naravno i to dobro sve zalijevati vodom da se far nebi grijao tj plastika... kasnije isusiti dobro od vode prebrisati uzeti slajf pastu najjacaje preci sa njom sacekati malo da se osusi i onda brisanje ali... tu vam treba brusilica sa regulacijom brzine koja ima tocilo ili kako vec koje se moze kupiti u svakoj prodavnici boja i lakova malo grublja kosta otprilike 25km i opet premazati far sa sto finijom pastom za poliranje auta moze preporucujem 3m pa opet flex masina sa tocilom tj finijim mekana spuzva koja skida ..na kraju kad se zavrsi obrise se pucvalom ili kako vec ko zove i nije preporucljivo da se narednih dva sata prska arfom ili nekim slicnim tecnostima za ciscenje stakla posle toga sretno.... pokazat cu slikama kako to izgleda jednom... ako sam malo dosada sory eto da pomognem da znate i vi...





 
Top