Ciscenje enterijera?

Ciscenje enterijera?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako u skoro vrijeme dok malo otopli kontam enterijer detaljno ocistiti, izribati itd... Zanima me jel tko ima iskustva sa kojim sredstvima je najbolje recimo prati tapacirunge i sjedista, a sa kojima je najbolje brisati plastiku, tj sve plasticne dijelove, koji su inace sive i crne boje... Znam da ce neki sada reci, sta se sugas odvuci na dubinsko nek ti odrade, al ja licno nisam zadovoljan kako kod nas rade dubinsko, pa cu radije ako treba dati i vise novaca na materijal i sam cu se posvetiti tomu ,al da to odradim kako treba.... Ako je tko radio kako je radio, sa cime, koliko to kosta, gdje je kupio i slicno... LP
 
BHT Ovisnik
moj susjed se bavi dubinskim,60km komplet,nije puno,a extra odradi,normalno tebi kako god okrenes to nije isplativo,najbolje je da pitas ovih sto autopraonice nabavljaju robu od njih,mi smo uzimali neku tekucinu,al naziv neznam da me *ebes,uglavnom extra cisti,nema tockica,flekica,samo vanish nemoj ni pod razno uzimati
 
Član
mislim da je najbolje odvesti na dubinsko ciscenje,,naci ljude koji to dobro rade jer kod nas ima svakakvih a ima ljudi koji stvarno odrade posao,,,a sto se tice ciscenja imaju neke dvije tekucine koje se pomjesaju i onda se sa tim radi ali ime nezzz,,ali preporucio bih ipak da to ljudi odrade koji su za to ovak ces se napatiti da nades tekucinu a sto jos gore natrljati ipak ljudi imaju sprave koje to fino odrade:icon_smile:
 
Član
Ma vidio sam ja sta oni imaju, koje sprave i kako rade, i na kraju ispadne bolje bi mi cura oprala sa malo krpicie i tipsa, bjez tamo... Ne kazem da nema, ima ih strucnih i ozbiljnih, al barem ovdje kod nas, urade oni sve to srede,al to nije ni blizu sarvsenstva, mozemo to slobodno nazvati vlazno usisavanje prasine nista drugo...
 
Član
imas onaj sprej za tablu iplastike sve ...a tapacirunge sam poskidas smjesas sastojke vidi tamo na netu se moze naci ..sa sodom nesto mjesaju pere ko ludo sve zivo i mrtvo..tako prodes s 7 km i na konju si
 
ja sam dubinsko radi ljetos, 35KM bilo, jer smo se nas petorica narucili kolektive :icon_biggrin:
Zena odradila za 10, nije auto praona nego zena u kuci privatnoj radi, auto mi mirisalo narednih 20 dana, dok mi nije ulje iscurilo po podu, ostavio ga konj u vratima naopacke :icon_mad::icon_mad:
Zena jedno auto radi cijeli dan, vadi sjedista i pere ih, dobro nakvasi tipa venish i ostale gluposti, a onda usisava sjedista onim usisivacima za pranje tepiha, ono sto reklamiraju i prodaju usisivace za 3000-5000KM, oriba ih svaka cast.
Mene napala kao "sta si prosuo na zadnjem sjedistu, kolu, kafu, ono je katastrofa", a ja ne dam ni da se jede u autu, kamoli sta drugo, ma rekoh nikad nista ja, niko od mojih, kad valjda nekada bivsi vlasnik ili ko vec prosuo nesto, tri puta prala to sjediste.
Inace joj je tretman oko 40-50KM, ne znam tacno, kao sto napomenuh, cijeli dan radi jedno auto.

Mozes i sam, ali em treba love i love, a i zivaca i vremena, uzmi sve ove dobre preparate tipa venish za tepihe, dobro oribaj tepihe, sjedista dobro nakvasi sa toplom vodom i nekim deterdjentom (koji fino mirise), zatim usisaj vodenim usisivacem (ponovi nekoliko puta), plastike i ostale slicne stvari ocisti sredstvima za to, takodje sam gledao da ima za kupiti sprej za pranje neba, naprskas i ostavis 20 min, onda samo posusis.
Ima materijala na bacanje, ali ti i love i love treba.
 
Član
imas sredstvo, cini mi se da se zove "Dax odmascivac" cisti nenormalno. a moze se koristiti za sve, od sjedista, tapacirunga, plastike, pa do motora...

kosta neke 3-4KM. vecina ce sad pomisliti kakvo li je to sranje kad je tako jeftino. meni je onaj djavo sto ide preko sibera bio prljav jos otkad sam kupio auto, i kupim to sredstvo i onako nabrzaka malo naprsko i odma prebriso, da probam valja li sta, nisam mogo vjerovat kako je ocistilo :D sad mi cistiji taj dio nego nebo u autu...

ja sam ga kupio u konzumu, a ako hoces, mogu ti sutra uslikati kako izgleda...
 
Član
Ajde slika emire ako nije tesko, a i ostale bih molio ako su sta koristili da napisu, jer sam vec rekao ne vozim ga na dubinsko iako je ono 50km, ako treba dat cu 50km za materijal i sam cu to odradit, al bar cu znat kako i sta je rađeno i kako je odrađeno...
 
Član
dax ili rial - rijec je o istom proizvodu imas ga skoro u svakoj prodavnici kupiti Odlicna stvar ;)
 
Član
MRsko mi gledati odakle si :) ali u Gracanici imas covjeka koji dubinski cisti,onim hemijskim masinama :D odlicno radi 30KM mislim da je,ako te zanima raspitam ti se tacno jer cu i ja to na proljece odradit !
 
Član
mene zanima da li je neko koristio onaj self-service aparat za dubinsko ciscenje na autopraonici na Anexu ?
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
moj susjed se bavi dubinskim,60km komplet,nije puno,a extra odradi,normalno tebi kako god okrenes to nije isplativo,najbolje je da pitas ovih sto autopraonice nabavljaju robu od njih,mi smo uzimali neku tekucinu,al naziv neznam da me *ebes,uglavnom extra cisti,nema tockica,flekica,samo vanish nemoj ni pod razno uzimati

Cole, di se nalazi radnja tog tvoga susjeda, mogao bi imati posla.
 
Član
koristio sam i ja dax,a imas neku pjenu,nisam siguran kako se zove,mogu ti sutra postavit sliku,,pjena je znaci,na sjedista se stavlja i na slicne materijale,,ostavis pjenu da odstoji malo i onda samo krpom predjes,nemoguce je kako cisti,kod mene prijatelj automehanicar,stalno mu prljavo sjediste,ali jednom sedmicno predje sjediste i sve ocisti,ako si zainteresovan sutra ti sliku postavim;)
 
Član
evo ga DAX...ja bas neki dan cistio ali samo plastike i to sa Arfom i poprilicno je dobro ispalo bolje nego sto sam se nadao ....
 
Član
Ajde armine postavi nam sliku te pjene, dosta raje ju spominje tipa, kao naspricas malo ostavis i pobrises i nema masnoce ni mrlja ni na mapi, pa me bas zanima o kom proizvodu je rijec...
@d_cash, sto si prao plastike sa arfom ? Da to nije malo opasno ? da ne ostanu bijele poslije i slicno ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top