ciscenje dizni....

ciscenje dizni....

da li neko imam kakvo iskustvo, ili zna nesta o sredstvu abro za ciscenje dizni:icon_question:
ta tekucina se ljeva na pun rezervar u benzinca i kao pise da cisti dizne i ostale djelove motora koliko nezz...
neki su mi savjetovali da to pokusam, dok me neki odgovaraju od toga jer, kako kazu, ta tekucina je toliko jaka da siri dizne i poslije ti samo vise trosi...
posto sam ja ono bas laik u tom segmentu molio bih za pomoc ako tko zna... :icon_smile:
 
Član
Ne znam za taj proizvod ali ja koristim ABRO OCATNE BOOSTER (zuta bocica) zbog lose kvalitete goriva i sad mi je auto na leru prestalo da kucka (kao da ne baci iskru svijecica pa ono trzne) i na visim obrtajima pred blokadu ne osjetim vise kao blagi pad snage. Ovaj bas djeluje i ja osjetim to fino, sad za ostale ne znam...
 
Član
sipao sam i ja u svog dizlu, imaju ti aditivi, nije na odmet nasuti nekad na vecu kolicinu goriva. Kad se naspe ne treba dosipavat gorivo, dok se ne potrosi to u koje je nasut aditiv. Ja kad sam mijenjao diznu savjetovali su mi da naspem tog aditiva, da se malo prociste dizne, a prije toga sam sipao i ATF ulje:cool::cool:
 
RS TURBO je napisao(la):
Ne znam za taj proizvod ali ja koristim ABRO OCATNE BOOSTER (zuta bocica) zbog lose kvalitete goriva i sad mi je auto na leru prestalo da kucka (kao da ne baci iskru svijecica pa ono trzne) i na visim obrtajima pred blokadu ne osjetim vise kao blagi pad snage. Ovaj bas djeluje i ja osjetim to fino, sad za ostale ne znam...

a imas li kakvih problem poslije sipanja? mislim da li ti se poecala potrosnja i sl.?
i na koji nacin sipas i koliko cesto?
 
Član
Nemam nikakvih problema, sipam ovako odokativno :p naspem 20-30 km i naspem petinu iz bocice. Potrosnja goriva je ostala ista, bar ja neosjetim razliku u potrosnji ali na leru mirnije radi, malko je zivlji ali haman ne primjetno, i ne osjetim vise onaj blaaagi pad snage 300 rpm pred blokadu, sad je super i nema toga vise... Za druge motore ne znam hoce li biti efekta, kod mene ima. A i ovo nase gorivo je katastrofa pa vjerovatno zato i osjetim razliku... Usput ovo nije za ciscenje sistema i dizni nego za poboljsanje kvalitete goriva, oktana u gorivu...
 
Cuj siri dizne, ko ti je to rekao ? Pa nisu od cokolade da ih istopi :lol:, imas u Sarajevu za 50 maraka ciscenje dizni Wurth aparatom, bez skidanja istih, traje 2-3 sata i svi ih hvale. Potrazi negdje oglas na Piku, ne budi budala da bacas 200-300 maraka ;)
 
Član
ima kod nas na dobrinji to ciscenje dizni i sistem se zove motovac. znaci ciscenje dizni dok su jos na autu sa ciscenjem kompletnog sistema. ciscenje traje oko 2-3 sata i cijena je 50KM. firma koja to radi je Cardex (inemedju imzit i terex pumpe na pola puta)
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
ima kod nas na dobrinji to ciscenje dizni i sistem se zove motovac. znaci ciscenje dizni dok su jos na autu sa ciscenjem kompletnog sistema. ciscenje traje oko 2-3 sata i cijena je 50KM. firma koja to radi je Cardex (inemedju imzit i terex pumpe na pola puta)

Preciznije ce biti ako im kazes servis auspuha...Moja preporuka ide za iste;)
 
Top