cipovanje BMW 318is

cipovanje BMW 318is

Član
znaci gdje ima u okolini brckog tuzle bijeljine,da radi cipove ovaj bmw
al nebi onaj sm to mi je skupo
imal sta jeftinije do 100-150km
 
Član
boleM je napisao(la):
znaci gdje ima u okolini brckog tuzle bijeljine,da radi cipove ovaj bmw
al nebi onaj sm to mi je skupo
imal sta jeftinije do 100-150km

Slabo druže moj, a slaba je vajda od čipovanja atmosferca,
 
BHT Ovisnik
nemoze ti nitko iz tog atmosferca nesto izvuci,isplatnija solucija ti je drugi motor nego chipovanje i pokusavanje nesto s tim
 
Član
Čipanjem tog motora možeš dobiti par konja uz rizične rezultate. Više konja ćeš dobiti velikim servisom, novim uljem, filterima. Možda izmijenom gumica ventila jer su im većinom izgorene...
 
Član
pa ja sam gledo na stranici SM tuninga

on dobije 14ks,a to nije mala stvar
sa 140ks na 154ks se osjeti ite kako
 
Član
edo_benz je napisao(la):
dovolljno je i 140 ;) viak para prebaci meni na racun :lol:

haha
vjeruje da je i meni dosta,al to nije moje auto vec od druga
al on je zapeo samo oce i oce
ako ima dje u ovoj okolini da ko radi il prodaje cip,nem mi javi
 
Član
Jeftini tuning od 50 i 100 km moze da prodje na trzistu turbo motora jer na tim mapama za 10-15 ks vise koliko daju pritisak turba bude povecan preko 50 % i onda se to nesto i osjeti kad se proba auto a obican korisnik ne moze da shvati da je dobio jako malo snage,ogromno povecanje pritiska turba i skracenje vijeka trajanja istog.

Medjutim kod atmosferskim motora taj jeftini tuning nema prolaz i zato vecina misli da se ne moze dobiti nista snage jer nisu probali bolje mape na tim motorima,puno je teze dobiti 10 ks na NA motoru nego na turbu 30 ks.

Ne postoji jeftiniji nacin od chip tuninga na koji mozes povecati snagu toga motora.
Chip tuningom mozes da dobijes mnogo na NA motoru jer to povecanje nije zanemarljivo kako se misli.
 
Član
Srđane, poštovanje :D

Meni ste nudili SM Optimum kojim bih dobio 9 ks. Na 120 konja to i nije neki skok jer je motor već tvornički nabrušen. Sličan slučaj je i sa ovim bmw-ovim motorom:icon_biggrin: Da je neki rasterećeniji motor sa 2 ventila po cilindru procentualno bi bilo veće povećanje snage;)

Opet govorim, više će dobiti dovođenjem motora u tvorničko stanje.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
Jeftini tuning od 50 i 100 km moze da prodje na trzistu turbo motora jer na tim mapama za 10-15 ks vise koliko daju pritisak turba bude povecan preko 50 % i onda se to nesto i osjeti kad se proba auto a obican korisnik ne moze da shvati da je dobio jako malo snage,ogromno povecanje pritiska turba i skracenje vijeka trajanja istog.

Medjutim kod atmosferskim motora taj jeftini tuning nema prolaz i zato vecina misli da se ne moze dobiti nista snage jer nisu probali bolje mape na tim motorima,puno je teze dobiti 10 ks na NA motoru nego na turbu 30 ks.

Ne postoji jeftiniji nacin od chip tuninga na koji mozes povecati snagu toga motora.
Chip tuningom mozes da dobijes mnogo na NA motoru jer to povecanje nije zanemarljivo kako se misli.

puno je dat za cipovanje ovog auta 200e
da se to dobije 30ks pa jad al za 14ks dat 200e to nevrijedi,sto jest jest
 
Član
Podrazumjeva se da motor mora biti potpuno ispravan prije bilo kakvog tuninga,jasno je svima da je potpuno bespredmetno pokusavati da se pojaca nesto sto nije 100 % ispravno.

Evo sad cu kratno prebaciti pricu iz auto za brdo krug ovde.
Npr motor 2.0 16 sa 225 ks kosta oko 25 000 eura,ljudi 25 000 eura za "samo" 225 ks
bregaste koje mogu da povecaju snagu 15-20 ks na tom 2.0 motoru kostaju od 1000-1500 eura bez ugradnje i mapiranja

Razlika izmedju auta u klasi bude u 5 ks a to je na stazi OGROMNO,to je razlika izmedju prvog i zadnje.

Ne mora da se dobije u spicu snage nista ks,moze da ostane sve isto,ali se mnogo dobije na nizim obrtajima i to se puno osjeti.

Na atmosfersom motoru 5 ks je OGROMNO povecanje jer je to povecanje kroz sve obrtaje i ako je 5 ks u spicu na nizim obrtajima do moze biti i 10 ks,zato je tako velika razlika u voznji.



boleM je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
Jeftini tuning od 50 i 100 km moze da prodje na trzistu turbo motora jer na tim mapama za 10-15 ks vise koliko daju pritisak turba bude povecan preko 50 % i onda se to nesto i osjeti kad se proba auto a obican korisnik ne moze da shvati da je dobio jako malo snage,ogromno povecanje pritiska turba i skracenje vijeka trajanja istog.

Medjutim kod atmosferskim motora taj jeftini tuning nema prolaz i zato vecina misli da se ne moze dobiti nista snage jer nisu probali bolje mape na tim motorima,puno je teze dobiti 10 ks na NA motoru nego na turbu 30 ks.

Ne postoji jeftiniji nacin od chip tuninga na koji mozes povecati snagu toga motora.
Chip tuningom mozes da dobijes mnogo na NA motoru jer to povecanje nije zanemarljivo kako se misli.

puno je dat za cipovanje ovog auta 200e
da se to dobije 30ks pa jad al za 14ks dat 200e to nevrijedi,sto jest jest

Evo ti meni napisi kako moze za 200 eura dobiti 30 ks ili kazi i 10 ks ali da nije cip ?

Jel mislis sa filterom,izduvom,kakvim magijama mislis da mozes za 200 eura dobiti vise ks ?

Evo spreman sam da naucim nesto sto nisam znao :)
 
BHT Ovisnik
da iskoristim temu,volvo T4 1.9turbo 200ks,moze li se koliko izvuci uz chip + da odradim komplet ispuh od turbine do zadnjeg lonca,cuo sam da se na tome moze dobiti snage i da je mnogo zivlji u nizim obrtajima,ovako na stock pise mescini oko 35ks
 
Član
RE: skidanje blokade BMW 318is

da ne otvaram novu temu,samo sam promjenio naslov
znaci odustano je od chipa,nedobija se puno

al kako bi se mogla skinit blokada motora,jel treba na dijagnostiku,il moze kako mehanicki

znaci 4200 obr/min i kraj
 
Top