Cime pricvrstiti tablicu bez busenja...

Cime pricvrstiti tablicu bez busenja...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
na mogu dohvatit skalpelom kad je traka na sredini...a benzina mi dovoljno scirocco trosi da ne mogu ni jednu zlicicu na to potrosit,luksuz je to :)

ono sto hocu reci da slobodno zalijepi tablicu tom trakom,sigurno nece spast...probaj bezveze nesto bezze zalijepiti sa njom i nagazi 300km/h,probaj.. :123:
 
Član
sve sam ja to oduzeo i sabrao deyo :)
jedan magnet drzi 4,5 kila ako uzmem 10 na tablicu 10 na karambolku iznutra,nista bolje i prakticnije,lak ostaje neostecen,uvijek mozes skinuti i to je to.
a s trakom mi se ne da zezati,ne moze se skidati,od tih svih traka najbolje je duplofan ili trizexova traka :D

ak uradim to,javim kak je ispalo
uglavnom provjerena je varijanta :)
 
Član
Sta mislis da tvoja ili bilo cija karambolka ne vibrira nimalo, ja mislim da vibrira bar malo sto ce reci magneti ti vibriraju po laku sto ce reci mozda ako imas mercedesov keramik lak nece se ostetiti koji dan al ce ion da se izgrebe od vibracije jos ako imas neku muzikicu napravices tacke po laku gde god ti je taj magnet. A da ne kazem recimo ako su ti magneti prevuceni nekim metalom da ce zardjati.

S druge strane ljepljiva traka ti samo moze sacuvati lak, izolovati te vibracije bla bla

Treca stvar sto bi uopste skidao tablicu ?

I na kraju sto ides u automatsku praonicu ako ti je stalo do laka ?
 

JD.

Član
lov2xlr8 je napisao(la):
duplofan je najjeftinije rjesenje ali se ne moze skinuti za potrebe style ovo ono i za ostalo :D:cool:

odakle ti to da ne moze?

bas naprotiv, skida se vrlo lako

a eto, nemoj previse stavit trake, i povuces lagano i skines tablicu bez ikakvih problema... na braniku ti nece ostati nikakvi tragovi

jedino mozes iskriviti tablicu prilikom skidanja ako je previse zalijepljena...

i automatska praonica niti bilo kakva druga ne moze skinuti tako zalijepljenu tablicu, bez brige...
 
Član
prva stvar,ako cemo tako :D
nije mercedesov keramicki lak,i nije to samo mercedesov lak nego ko god ima pare moze to raditi.
dakle,magneti se presvuku platnom finim,i takvi se zalijepe sa unutranje strane,recimo microfaser platno,isto tako se zalijepe na tablicu i dakle platno dodiruje karambolku a ne metal od magneta. vibracija ima muzikice imaa li nece se micati
valjda je razumljiva sila od 450 kila sa jedne strane i 450 kila s druge strane,i kad se to stavi nema tih vibracija koje ce je pomaknuti i te muzike pomocu koje ce vibrirati.
hrdjanja nema,jer su takvi magneti od takvog materijala i tako uradjeni :)
treca stvar,auto ljepse izgleda bez prednje tablice,street race,styling itd...
i na kraju idem u automatsku praonicu zato sto kad se opere auto,nema muzgi od brisanja stakala,nanese lijepo sloj voska koji stiti lak,i idem zato sto mi niko nece ukrasti nista iz auta i zato sto cesto navece perem auto.
dok po danu,kod mikija se pere auto redovno,zucho legenda najbolje uradi.
da imam black metallic pearleffekt boju ne bi sigurno isho u automatsku nego rucno sam sebi prao sa gotivnim spuzvama i krpama.

@jd mogu je skinuti ali ponovno ljepljenje iziskuje novi trosak,sto je bezveze,nije prakticno,
vidices ak uradim kak je ovo prakticno,jer sam vidio na par auta i savrseno je
 
Član
bulex je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
3M dvostrana traka oko 1.10KM metar, meni drzi prednu tablicu, krovni spojler i zadnju tablicu preko godinu ipo i nema problema ;)

wtf?

Sta nije jasno ? Nije spojler nazad sank da drzi downforce 200 kila, niti mogu da idem vise od 150 sve i da hocu... :icon_smile:
 
Član
@menjic,zaboravio sam dodati par puta ovo sto ce reci,i sto ce reci mozda :D:D sorry morao sam

tibor987 je napisao(la):
bulex je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
3M dvostrana traka oko 1.10KM metar, meni drzi prednu tablicu, krovni spojler i zadnju tablicu preko godinu ipo i nema problema ;)

wtf?

Sta nije jasno ? Nije spojler nazad sank da drzi downforce 200 kila, niti mogu da idem vise od 150 sve i da hocu... :icon_smile:

samo ti to prilijepi sa ljepilom za sofersajbe ili naruci kit za ljepljenje spojelra u vw servisu ne kosta puno i odradi to kako treba,da ne ubijes nekog iza sebe,pa valja u tvorza
 
Član
E tako :)

Pa pazi ja samo iz dobre namjere govorim. A jel to 450 kila na udaljenosti debljine branika ili je kad su sastavljeni ?

A sto se tice muzgi, zavsi gdje ides, kad vidim da likovi operu krpu s kojom brisu u prljavoj vodi ili im ispadne na zemlju - beton pa samo otresu i nastave odma ih prekinem i idem u drugu praonicu, najvise volim sam oprati, a kad je staklo muzgavo onda ih vratim da ponove :) i tako nadjem dvije praonice u kojima znam ljude i u kojima nece da fusere i nemam brige.

A OMV automatska bi trebalo da valja recimo, a sve oko lajsni i retrovizora i spojlera zadnjeg ostane muzgaovo. Ne mogu cetke gde moze ruka nikako.

Taj lak je cini mi se prvi mercedes primjenio zato sam rekao mercedesov, a sad i nije toliko skup vise pa se moze :)

P.S.

Ovo sa magnetima i platnom ti je odlicna ideja ako ce moci da drze na daljini tipa 5 mm mislim da blize neces moci postaviti, i to platno je bar pola milimetra i branik plastika 3-4 mm

Ali ako imas neodmium prave vredi probati, oni bi trebalo recimo da na par metara daljine okrecu jedan drugi koliko su jaki a ko to ne rade nije neodmium nego neki rare earth magnets super ovo ono :)

negde na youtube sam vidio lik u ruci drzi jedan neodmium a na drugom kraju sobe drugi se okrece kako on vrti ovaj sad cu da vidim mogu li iscackati klip.
 
Član
ma,znam da je iz dobre namjere al 4,5 kila jedan magnet drzi velicine pola marke kad je sastavljen,nek je 10 magneta 250 kila,i s druge strane kroz debljinu branika jos 250 a ne 450,et jel dovoljno :D
ma omv zakon,i samo poslije prebrises krpom gdje nije dobro oprano i rahatluku nigdje kraja :)
mada rucno bude extra ako nekog znas,a idem tamo gdje nekog znam i to je to

eo dejo nas otkri,ja sam se malo zaracuno 4,5 mensecini na prospektu,uglavnom svi koji su stavili vele da preko 250km/h drzi i sve praonice,a moze se skinuti po potrebi bez prblema :)
dakle nije 450 nego 45 ako ide 10 komada s jedne 10 s druge jos 45 i rahatluku nigdje kraja
gori hala gori sve :D
 
Član
Ok, kazem ali ako je na tu daljinu toliko a moze se i probati jako lako. :p

Ali ako je to ono sa www.dealextreme ne bi ja mnogo vjerovao evo cackam po youtube da nadjem klip sad ces vidjeti na sta ja mislim kad kazem neodmium magnet :) sto je po prilicno tesko nabaviti kod nas al ajdi meni ces naci ako nadjes sebi i ako izdrzi kod tebe mada sam sad stavio malu napred :)
 
Član
ma mozda je i 45,nisam siguran,ak postavim vidicemo,al znam par ljudi koji to imaju na raznim autima,r32ojkama ttovima,gtijevima tak da je rahatlook :)
@menjic moji magnetici stoje eo u kuci,odvojeni od svih metalnih dijelova,nisu sa dealextreme,iz de narucio,mada je to to u principu :) neodymium tak nesh
naruci sebi sa dealextreme ionak je postarina besplatna
 

IGY

Član
evo moje iskustvo sa dvoslojnom trakom
zaljepio zadnju tablicu i bilo sve super, cupali pokusavali da skinemo i jok, nemoze, preljepo cijelu tablicu zagrijao fino i zaljepio i super bili par dana, (prosle godine dok je muzika izvaljivala sve zivu u autu) nakon par dana ja se parkiram otvorim gepek kad ona samo sto nije spala, znaci jake vibracije su je odnjiele sa gepeka
i takoja onda uvrnem 2 sarafa i eno je i dan danas stoji tako
a prednja je takodze sarafima zavrnuta :D
 
Član
ma uvrno bi ja al mi se ne buši,furam klin luk,đerman stajl,ould skul,a kad krenes na more lagano zadnju i prednju demontiras,naravno laganim pokretom ruke,i blic blic blicaju blicalice :D
 

IGY

Član
onda napravis dva mala nosaca ispod usisa, koje ces naravno skidati kad hoces da skines tablicu
a rupice ce biti ispod tako da se nece vidjeti
 
Član
Covjece kolika zajebancija oko tablice :lol: koda gledamo kako lov-u da drugi motor ubacimo u gepek :lol:

MA bolan, samo hrakni i zaljepi :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top