Cime podmazati kedere

Cime podmazati kedere

Član
Nekako su mi oni kederi od vrata kao otvrdnuli i cini mi se da mi malo paraju staklo kad se podize i spusta.Cime ih malo podmazati ?
hvala ;)
 
Član
ja znam da ima ono protiv smrzavanja za kedere,a da ima nesto da ih smeksas,nemam pojma fkt...mozda ti se cini samo?
 

MTR

Član
pravac apoteka i uzmi VAZELJIN :D , ako te budu cudno gledali ti im reci da ti treba za kedere na autu :D
 
Član
Ako često uzimaš vazelin onda kupi sredstvo u spreju za održavanje kedera:lol::lol::lol: Imaš ih u auto dijelovima
 
Sami kederi koji brtve/dihtuju vrata prilikom zatvaranja najbolje namazati glicerinom koji imas kupiti u svakoj apoteci.A ako mislis mazati gume na koje nalijeze staklo,ne bih ti znao sta da koristis,jer mislim bilo sta da namazes da ce ostavljati ruzan trag na staklu kako pomjeras staklo-gore/dole!
 
I ja imam isti problem na oba auto jer su kederi nekakvi cupavi (rutavi :p ) pa ima onaj neki silikonski spray on to rijesi..
 
Član
samo glicerin oldschool nacin :) jos ako imas volje poskidaj ih i zatopi u glicerinu i vrati nazad sutra pa ces da vidis ko novi budu
 
Član
Pa nema koristi to mazat ako ih ne ocistite, a iznenadicete se koliko su prljavi sviti rutavi sto diraju staklo. To sve treba poskidati pa dobro oprati dok prestane crno na krpi da ostaje. Pa tek onda mazati. Ja sam mazao nekom silikonskom masti i super je bilo, ko da mi se pokvario podizac :D previse je lagano isao :D
 
Član
Samo pazi, i nije tesko, ali se ponasaj prema njima kao da su napravljeni od najtanjeg stakla koje si ikad vidio, i zamisli kao da ce da se slomi ako ga malo jace povuces :D

To govorim iz razloga sto onaj vanjski vodoravni sto se naslanja na staklo cesto ima lim u sebi i ako ga iskrivis neces ga vise nikad moci vratiti da bude kao sto je bio. Oni sa strana nisu problem. Nadji na netu za svoje auto kako se tacno skida gdje su zabice, pa polako. Nije tesko ni komplikovano nista samo moras malo paziti.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
I ja imam isti problem na oba auto jer su kederi nekakvi cupavi (rutavi :p ) pa ima onaj neki silikonski spray on to rijesi..

jest govno, aj nastrcao svoj, 2 tjedna mi masne crte po staklu ostajale...spalio tri krpe koliko sam letao po staklu :icon_confused:
 
Top