Cime obnoviti sjaj "chrom" u faru?

Cime obnoviti sjaj "chrom" u faru?

Imam problem mali ali nisam jos smislio kako to pametno rijesiti, naime ove farove sto sam stavio bi-xenon na passata svog iza ovog sociva gdje ide D2S sijalice ima mali okrogli dio oko sijalice koji baca sjaj dalje na socivo ali na tom dijelu nema nimalo onog sjaja tj chroma sto bi trebao biti, skroz je sivo, na nekim mjestima se cak vidi i onaj bakarni sloj ispod.
Ako neko zna cime bi se moglo obnoviti taj sjaj barem priblizno neka pise :)
Hvala unapred ;)
 
Član
Imas onih chrome efekt sprejeva, ima ih kvalitetnih, moglo bi ti pomoci. Ti imas xenon, znaci da je toplota u faru manja nego kod halogene sijalice. Ja sam radio reparaciju fara od toyote avensis chrom sprejem koji sam kupio u italiji. Nakon farbanja je sijao jace od onog drugog koji nisam dirao, evo i dan danas se vozi bez problema
 
Imas onih chrome efekt sprejeva, ima ih kvalitetnih, moglo bi ti pomoci. Ti imas xenon, znaci da je toplota u faru manja nego kod halogene sijalice. Ja sam radio reparaciju fara od toyote avensis chrom sprejem koji sam kupio u italiji. Nakon farbanja je sijao jace od onog drugog koji nisam dirao, evo i dan danas se vozi bez problema
Bile su mi slabe sijalice neko stavio neke kineske obicne D2S cak nema nikakovg natpisa na njima koji je proizvodjac ili koja je jacina nista, pa sam kupio OSRAM D2S i dosta bolje svijetli al kad sam mjenjao sijalice primjetio sam to da mi je to sjelino skroz slabo, pa sam nasao po forumima da ono izgori naj cesce kad neko stavi slabe sijalice koje daju jacu UV svjetlost nego neke kvalitetnije, ili kada ulazi voda u far isto moze lako sjaj da ode.
Danas sam kupio neku dobru traku ALU drzi do 140+ temperaturu, pa cu sad odradit njom pa vidjeti kako ce sijati inace traka je jako sjajna trebalo bi dobro biti. Hvala na odg :)
 
Bice odlicno samo fino je postavi, a i xenon se ne grije toliko tako da se ne trebas bojati temperature. Srecno sa postavljanjem :D
Zavrsio sam bas sad :)
Super je ispalo ja prezadovoljan, posto se ta traka i ne vidi nije strasno bitno je samo da dobro reflektira, desni far mi je bio katastrofa dosta je manje svijetlio, bas se primjecivalo kada gledas auto s preda.
Ali sad kad sam odradio u obadva fara sa ovom trakom super je ispalo isto bacaju snop svjetlosti.
Hvala na savjetima ;)
 
Top