Čime farbate plastike ?

Čime farbate plastike ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle želim ofarbati u bijelu boju onaj veliki plasticni poklopac motora i sredisnji dio na kontrolnoj tabli na kojemu su kontrole ventilacije, kasetofon.. onaj sto se provlaci od kontrolne table do izmedju sjedista.. dio na kontrolnoj tabli je imitacija drveta a ostatak sto ide izmedju sjedista je plastika

Moje pitanje je čime ofarbati to sve ?

unaprijed zahvalan na pomoći
 
Član
prvo odmastis sve fino obrises pa onda plastik prajmer sprej ili sta drugo
ako os da ti je hrapavo ostavis tako kako jest i farba koja ti pase a ako os da je glatka povrsina onda preko plastik prajmera spric kit pa onda osmirglas vodobrusnim papirom pa ako ima kakih fula opet spric kit dok nedobijes idealnu povrsinu koju hoces onda farba i ako je sta metalik onda preko toga bezbojn i lak
nadam se da sam ti pomogao;)
 
Član
ma ja zelim da ostane tako.. neka mat bijela.. ne bih da mi je metalik da se sjaji previse u kabini jer bi smetalo pri voznji vjerovatno..

odmastim.. cime :) ?

laik sam.. hvala na pomoci!!!
 
šlajfanje 150 300 600 800 1200 plastik primer iz šprice ne sprejom poslje ide filer ili šprickit onda baza bijela tj podloga bijela i bezbojni lak to je to ako hoćeš kvalitet
 
Član
ma nema se tu sta pogrijesiti znaci uzmes razrijedivac " nitro " ocistis povrsinu od prvljastine od masti i toga onda uzmes smigpapir 180 dobro ocistis da dobijes glatkocu onda uzmes 500pa opet onda ces dobiti extra glatkocu pa ces onda uzeti 1000pa opet preci pa ako oces jos bolje 2000 onda uzmes plastikprimer (moja preporuka ti je da radis sa spricom a ne sprejem jer sprej pun razrijedivaca koji te moze zeznuti) onda uzmes farbu koju oces znaci oces bijelu mat uzmes 0.25dl i prespricas poslije ako ti bude prasine ako bude grubo uzmes smig od 3000 pa predes lagano pa uzmes polirku i ispoliras nema nista bolje ja sebi radio
 
Član
Murinho je napisao(la):
ma nema se tu sta pogrijesiti znaci uzmes razrijedivac " nitro " ocistis povrsinu od prvljastine od masti i toga onda uzmes smigpapir 180 dobro ocistis da dobijes glatkocu onda uzmes 500pa opet onda ces dobiti extra glatkocu pa ces onda uzeti 1000pa opet preci pa ako oces jos bolje 2000 onda uzmes plastikprimer (moja preporuka ti je da radis sa spricom a ne sprejem jer sprej pun razrijedivaca koji te moze zeznuti) onda uzmes farbu koju oces znaci oces bijelu mat uzmes 0.25dl i prespricas poslije ako ti bude prasine ako bude grubo uzmes smig od 3000 pa predes lagano pa uzmes polirku i ispoliras nema nista bolje ja sebi radio

Hm... u skorije vrijeme ću i ja sebi radit... čitao i td vezano za ovo... ali nisam nikadp itao jedno... pola raje kaže smirgl... zna se, od 150 pa do 2000... plastik primer i boja... u redu to...

Ali neki kažu, samo očistiš dobro, sprickit naneseš i pripremiš, i onda farbanje...

Eh sad neki kažu smirgl do 2000, pa sprickit, pa farbanje... pa sam ostao zbunjen, ima li potrebe dovodit plastiku u tako ekstra stanje pa onda šprickit... jer nekako mi nema logike... 2 puta radimo isti posao smirglanja plastike pa opet smirglanja šprickita...

hvala unaprijed ;)
 
Član
to sto se smirgla prije farbanja je samo da bi se ubio sjaj na odredenoj povrsini i da bi poslije bolje ufatila farba za to a i da bi bila glatka povrsina kad se ofarba po neni sprickit sluzi ako os exstra glatko ina ce samo plastik prajmer i farba
 
Član
Zerr je napisao(la):
to sto se smirgla prije farbanja je samo da bi se ubio sjaj na odredenoj povrsini i da bi poslije bolje ufatila farba za to a i da bi bila glatka povrsina kad se ofarba po neni sprickit sluzi ako os exstra glatko ina ce samo plastik prajmer i farba

Pa šta je kvalitetnije... jer imam ovog kolegu što se tim bavi, nije mu nikakav problem prešpricat šprickit usput kad radi auto nekome... tako da bi ja onda šprickit pripremio za lakiranje... jel mi to kvalitetnije rješenje...
 
Član
antrax je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
to sto se smirgla prije farbanja je samo da bi se ubio sjaj na odredenoj povrsini i da bi poslije bolje ufatila farba za to a i da bi bila glatka povrsina kad se ofarba po neni sprickit sluzi ako os exstra glatko ina ce samo plastik prajmer i farba

Pa šta je kvalitetnije... jer imam ovog kolegu što se tim bavi, nije mu nikakav problem prešpricat šprickit usput kad radi auto nekome... tako da bi ja onda šprickit pripremio za lakiranje... jel mi to kvalitetnije rješenje...

vidite sprickit je za metalne povrsine a plastik primer je za plastiku tako da se tu nema sta komplikovati poslije plastikprimera ide farba a ako oces glatkocu prije plastik primera dobro oslajfaj svim smirglovima pa cete viditi
 
Član
Murinho je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
to sto se smirgla prije farbanja je samo da bi se ubio sjaj na odredenoj povrsini i da bi poslije bolje ufatila farba za to a i da bi bila glatka povrsina kad se ofarba po neni sprickit sluzi ako os exstra glatko ina ce samo plastik prajmer i farba

Pa šta je kvalitetnije... jer imam ovog kolegu što se tim bavi, nije mu nikakav problem prešpricat šprickit usput kad radi auto nekome... tako da bi ja onda šprickit pripremio za lakiranje... jel mi to kvalitetnije rješenje...

vidite sprickit je za metalne povrsine a plastik primer je za plastiku tako da se tu nema sta komplikovati poslije plastikprimera ide farba a ako oces glatkocu prije plastik primera dobro oslajfaj svim smirglovima pa cete viditi

Nikakav problem nije meni to sve odradit da fino bude... samo me je interesovao najbolji način krajnjeg ishoda...

Znači ipak odluka je pala, idem bez šprickita i lagano... sve plastike pripremit i samo odnijet na lakiranje ;)
 
Član
A poklopac motora ?
Ali ne onaj plasticni nego poklopac ventila kod mene je aluminijski, cime se to moze ofarbat a da ne izgori nakon dva dana ili ne spadne boja ?
 
Član
sve su ti objasnili....samo ima jedna greška....ne ići čistiti nitrom....postoji antisilikon od raznih firmi,sa njim očisti sve,pa onda primer,špric kit....i šta već hoćeš za kraj...

poklopac motora isto odmastiti,pobrusiti lagano sa 600 na vodu,primer za aluminij i čak i tu može neki 2k filler da bi dobio glatku površinu,njega pobrusiti sa 600 pa 1200 na vodu i na kraju boja po izboru....onda će biti stvarno savršno i neće se oljuskati za mesec dana....
najveći problem kod ljuskanja je u tome što se podloga ne pripremi kako bi trebalo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top