Cime dampirati auto !?

Cime dampirati auto !?

Legend
Eh ovako, posto nas dosta planira to radit, a i mene dosta ljudi pita preko foruma ovdje, sto na pm sto u drugim temama, htio sam otvorit topic u vezi toga..

Svima nam je pozat dynamat, ali i njegova cijena, tako da je to za one sa malo dubljim dzepom, mene interesuju neke jeftinije varijante, pa da cujem :icon_smile:
 

IGY

Član
moj noke pa ta tema je prozvakan abar 10x

potrazi malo po forumu ima tema kamara :)

al evo ako ces jeftiniju varijantu onda STP ili jos jeftiniju ljepi bitumen ploce, ljeti malo smrdi ali nista strasno

a imas i wurth-ove neke ploce isto samoljepljive i one dosta odrade svoj posao
 
Aj sad Igi reci gdje se sve to mote kupit/potrazit i kakve su cijene okvirno? Taj STP, bitumen ploca, wurthova ploca, gradjevinski materijali? Znam da mogu ovo sve saznat ako se raspitam pogradu i odem provjerit, al zasto hodat i tratti vrijeme kad imamo forum :cool:
 

IGY

Član
STP kod muhe u ca.ba
wurth ploce u wurthu :) ne znam da gdje drugo ima
bitumen ploce u skladistima gradzevinskog materijala

a cijene ti ne mogu reci, jer ja sam prije cca 2 godine to uzimao i radio a cijene su se vjerovatno promjenile od tad
tako da ako je neko u skorije vrijeme uzimao nesto nek javi cijene
 
Član
ima ona neka izolacija za klime sto se koristi, cak mi je adams obajsnio detaljno gdje bi to mogao naci, al ja nikako da odem da vidim imal gdje i kako to izgleda :icon_rolleyes:
 
Administrator
kavaz je napisao(la):
ima ona neka izolacija za klime sto se koristi, cak mi je adams obajsnio detaljno gdje bi to mogao naci, al ja nikako da odem da vidim imal gdje i kako to izgleda :icon_rolleyes:

tacnije KFLEX;)
 
Član
za krov, gepek itd dynamat ili WURTH (na pandi je odlicno uradio posao) za vrata isto ili BRAX razmutis s vodom i dodas u smjesu plastobita i bočicu acetona da smanji poroznost BRAXA...
mada beton je najbolja stvar...:lol:
 
Legend
kavaz je napisao(la):
ima ona neka izolacija za klime sto se koristi, cak mi je adams obajsnio detaljno gdje bi to mogao naci, al ja nikako da odem da vidim imal gdje i kako to izgleda :icon_rolleyes:

ljudi pisite gdje se to ima uzeti, koje su cijene :cool:

Bekir_SA je napisao(la):
za krov, gepek itd dynamat ili WURTH (na pandi je odlicno uradio posao) za vrata isto ili BRAX razmutis s vodom i dodas u smjesu plastobita i bočicu acetona da smanji poroznost BRAXA...
mada beton je najbolja stvar...:lol:

bekire gdje se kod nas ima uzeti taj brax, dosta sam cuo o njemu..
koja kolicina (okvirna) treba, da se npr odrade 4x vrata ?
 

IGY

Član
kod nas nema nigdje toga, HR ti je najblize sto ces naci
bar nije bilo kad sam ja sebi trazio,
 
Član
.nOKe je napisao(la):
kavaz je napisao(la):
ima ona neka izolacija za klime sto se koristi, cak mi je adams obajsnio detaljno gdje bi to mogao naci, al ja nikako da odem da vidim imal gdje i kako to izgleda :icon_rolleyes:

ljudi pisite gdje se to ima uzeti, koje su cijene :cool:

Bekir_SA je napisao(la):
za krov, gepek itd dynamat ili WURTH (na pandi je odlicno uradio posao) za vrata isto ili BRAX razmutis s vodom i dodas u smjesu plastobita i bočicu acetona da smanji poroznost BRAXA...
mada beton je najbolja stvar...:lol:

bekire gdje se kod nas ima uzeti taj brax, dosta sam cuo o njemu..
koja kolicina (okvirna) treba, da se npr odrade 4x vrata ?




Ja sam uzeo od Muhe zadnje pakovanje sto je imao, pitaj mozda opet moze zbavit...

imas i po ebay-u

http://cgi.ebay.com/EXVIBRATION-BRAX-HIGH-ANTI-NOISE-PASTE-1-5-Kg-BUCKET-/120628774950?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c16090826

http://cgi.ebay.com/EXVIBRATION-PRO-BRAX-HIGH-ANTI-NOISE-PASTE-5KG-BUCKET-/130438110190?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e5eb79bee
 
Početnik
ma jok nikakav Brax i folovi, brax je jedna obicna ubleha, brax se pocne komiti pucati tako da JOK to.. cak ga je i proizvodjac prestao proizvoditi i ovo sto se prodaje su samo zalihe

treba vam nesto sto ima TL (* transmission loss ) ,

STP, Dynamat su damping materijali koji imaju BUTIL

ljepenka je bitmen, podigne specificnu tezinu lima , ali nema efekat dampiranja...

STP mozete dobiti odmah kod mene sa lagera po odlicnoj cijeni za takvo, sto ili mozete experimentisati i bacati novce



sve sto vas interesuje o profi dampiranju i profi damping materijalima a nigdje drugo nego na www.caraudio.ba

kome je mrsko trazit evo drito LINK
 
Član
muha je napisao(la):
ma jok nikakav Brax i folovi, brax je jedna obicna ubleha, brax se pocne komiti pucati tako da JOK to.. cak ga je i proizvodjac prestao proizvoditi i ovo sto se prodaje su samo zalihe

zato sam i rekao da se dodaje plastobit i aceton jer je brax porozan, plastobit mu daje elasticnosti a aceton bolje veze brax za plastobit... na pandi u vratima je ta kombinacija i sad da ih posle dvije godine otvorimo 99% nije nista puklo, nit se okomilo ;) al to je druga tema....

Eto u CA ce te dobiti dobru cijenu prave stvari za damp ;) nema potrebe ici dalje...
 
Početnik
Bekir_SA je napisao(la):
muha je napisao(la):
ma jok nikakav Brax i folovi, brax je jedna obicna ubleha, brax se pocne komiti pucati tako da JOK to.. cak ga je i proizvodjac prestao proizvoditi i ovo sto se prodaje su samo zalihe

zato sam i rekao da se dodaje plastobit i aceton jer je brax porozan, plastobit mu daje elasticnosti a aceton bolje veze brax za plastobit... na pandi u vratima je ta kombinacija i sad da ih posle dvije godine otvorimo 99% nije nista puklo, nit se okomilo ;) al to je druga tema....

Eto u CA ce te dobiti dobru cijenu prave stvari za damp ;) nema potrebe ici dalje...

Brax pasta nije materijal za dampiranje to je sprava za podizanje specificne mase,

valjda ljudi ne znaju razliku izmedju dampiranja i otezavanja.

Damping materijal vrsi pretvaranje kineticke energije kretanja lima u toplotnu energiju ( zato lsuz9i sloj aluminija preko )

a ostali materijali povecavaju specificnu masu materijala i time mu dizu rezonantnu frekvenciju...

zasto je MDF bolji za kutije od iverice , osim sto je tvrdji i tezi je dakle ima vecu rezonantnu frekvenciju...

zasto se damping stavlj ana kutije od fibera, one su cvrste ali im fali mase..

zasto viljuska rezonira a kasika nece ?
 
Top