Cijene putarine

Cijene putarine

Član
Salle je napisao(la):
vi što serete o našem autoputu, mislim da niste u pravu, nije on toliko loše sagrađen koliko ga vi ovdje brukate... a pošto ga često puta spominjete sa hrvatskim, nije ni u njih sve bajno, prošle godine sam bio 550KM na njihovom autoputu i mogu vam reći imaju strašnih situacija, uvala, ruznih prelaza, kamenica na autoputu...

tako da bosna ne odstupa od HR po pitanju kvalitete same ceste, a išao sam i na našem autoputu konstantno 200-210, i nikakve primjedbe, čak mi djelovao sigurniji od hrvatskog, jedino što je naš malo krivudav....

jedino je meni žao što to sve kilavo ide, i što su napravili 30tak km samo, da hoće bogdom potjerati to malo bilo bi super....

Meni je jedino krivo sto imamo 40km (skoro) auto puta, a oni hoce da ga naplacuju ga kao da je napravljeno na hiljade kilometara, e to je problem.
A posebno kada ides onim dijelom gdje su radovi! Procitaj sta si sam napisao!
 
Član
sve ok, ali opet se javljaju ljudi koji 5 puta godisnje idu auto putem, a ne oni koji ga koriste bar 2 puta sedmicno... ja se sjecam kad sam isao zaobilaznicom kod kaknja, ono je katastrofa bila, kada je bio makadam i 200-300m tako, i ovaj sad zaobilazak, ovo je zesce razvaljivanje auta..
 
Član
Zamolio bi sve clanove da odu da izvide zaobilaznicu kod kaknja, komplet se sve urusilo, po 20cenata propalo sve, vozis i strahujes da ce nesto otpast, ostavit karamb.placam da ***** auto.. Ovi sa nizim autima zaboravite tuda da idete, bar dok ne poprave
 
Član
ja ja, to je nase, sto serete po domacem... ali neki pricaju i spominju nigdje veze stvari... jest nase, i to, ali de nek se normalno radi... pa vise isprljam auto do kaknja nego do zagreba :D
zato i imamo prave domace zaobilaznice kada su radovi, jedva golf dvica prodje :lol: :lol: nhf, prema soferima istih, da me neko ne zaskoci ;)
 
Član
JP Autoceste FBIH naplatile bankovnu garanciju za avans za tunel Vijenac

Dana 28.02.2011. godine Nova Ljubljanska banka (NLB banka) je na račun JP Autoceste FBIH uplatila iznos od 4.666.910,20 Eura. Uplaćeni iznos predstavlja povrat punog iznosa avansa kojeg su JP Autoceste uplatili izvođaču radova SCT d.d. Ljubljana po potpisu ugovora za izgradnju tunela Vijenac.

Nakon raskida ugovora za tunel Vijenac, JP Autoceste su pismenim putem zatražile od izvođača radova,SCT d.d. Ljubljana, da u skladu sa ugovorom izvrše povrat neotplaćenog dijela avansa. Kako izvođač radova nije izvršio povrat avansa JP Autoceste FBIH su protestvovale bankovnu garanciju za avans kod Nove Ljubljanske banke d.d. Ljubljana (NLB banka). Zahtjev za plaćanje avansa po bankovnoj garanciji uz svu potrebnu prateću dokumentaciju je poslat NLB banci dana 16.02.2011. godine.

U roku od svega 12 dana, NLB banka je izvršila uplatu cjelokupnog avansa (iznos od 4.666.910,20 Eura) čime je potvrđen profesionalni odnos JP Autocesta FBIH u postupku vođenja ugovora za tunel Vijenac ali i Nove LJubljanske banke d.d. Ljubljana u ispunjavanju preuzetih obaveza po garancijama.
 
Top