Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Kad je gorivo bilo 2 ipo marke svi gledali samo kazaljku od goriva koja je uvijek bila negdje u donjoj lijevoj poziciji. Sad gorivo jeftino pa su svi rasterećeni i javlja se 6. čulo, tj. ima se u međuvremenu vremena primjetit da auto slabije ide nego što bi trebalo. :D :)
 
Član
Pratio sam ja i prije kad je bilo 2.45km, i sada kad je jeftinije dosta kako auto ide i kako radi i nasao benzinsku na kojoj nikad ni prije ni sada nemam problema, sipam ovdje preko 15 godina, ali nekad promijenim cisto radi reda i vidim da to nije to i opet se vratim, nevazno o cijeni goriva kolika je... meni je bitnije da auto dobro radi nego da sipam negdje gdje je 20km jeftinije a slabije ide i ruznije auto radi...
 
Član
I na svim hifinim pumpama je 1.91. Najnize u ze do kantonu sto sam ja vidio je ona kalen pumpa na m17, tacnije bivsi kalen. Cijena dizela je 1.85
 
Član
Inače, prema Zakonu o akcizama u Bosni i Hercegovini, akciza se plaća po litru, i to na dizel-gorivo i ostala gasna ulja 0,30 KM, petrolej (kerozin) 0,30 KM, motorni benzin - bezolovni 0,35 KM, motorni benzin 0,40 KM i lož-ulje ekstra lako i lako specijalno (EL i LS) 0,30 KM.
to sam copy paste sa klixa pa et da se zna i ovo :)
 
Član
Bio za vikend, u Zvorniku je gorivo skoro na svim pumpama oko 1.75-1.79 KM, benzin i dizel (Nestro petrol, Neskovic, Keso promet, Boksit).
 
Inače, prema Zakonu o akcizama u Bosni i Hercegovini, akciza se plaća po litru, i to na dizel-gorivo i ostala gasna ulja 0,30 KM, petrolej (kerozin) 0,30 KM, motorni benzin - bezolovni 0,35 KM, motorni benzin 0,40 KM i lož-ulje ekstra lako i lako specijalno (EL i LS) 0,30 KM.
to sam copy paste sa klixa pa et da se zna i ovo :)
i plus na to naknada za autoputeve. pa pdv..pa neka neko nastavi dalje
 
Član
14ay1bq.jpg
 
Top