Cijena Shell ulja u BiH?

Cijena Shell ulja u BiH?

Član
Da li je realna cijena za Shell Helix 5w30 oko 14KM za 1L?
Castrol je 22 ili 25KM pa mi sumnjiva tolika razlika izmedju dva premium brenda.
Cijene su u Auto Milovanovic...
 
Član
Za spomenutog jeste...obzirom da sam siguran da je to punjeno u nekoj garaži, kao i taj Castrol što spominješ, samo je njegova cijena vještački naduvana. Zna se da serviseri kod njega imaju 30-40 % rabat, na tu cijenu, još njegova marža minimalno 25 % i prostom računicom vidjećeš da je nabavna cijena maximalno 7.00 KM. Pogledaj barkod, deklaraciju, ambalažu...sve će ti biti jasno. Pogledaj čepove, pogledaj naljepnicu i crvenu boju iznad naziva CASTROL, pogledaj zelenu boju lijevo, itd.20151007_141709_resized.jpg
 
Član
@HansMuster Neznam dal to kod Vas u "razvijenim zemljama" funkcioniše već, ali ja to ovdje još nisam ni čuo ni vidio, i proteći će Drinom još dosta vode dok to do nas dođe.
 
Član
Kljucna je recenica..."Ukoliko želite da postanete dio Shell Helix brendirane mreže popunite formular." Jos tamo na spisku masa dilera, poddilerovog dilera...odn. "treca ruka".
Hanse, mislim da cu prije ja van BiH nego sto to dodje ovde.
 
Član
Za spomenutog jeste...obzirom da sam siguran da je to punjeno u nekoj garaži, kao i taj Castrol što spominješ, samo je njegova cijena vještački naduvana. Zna se da serviseri kod njega imaju 30-40 % rabat, na tu cijenu, još njegova marža minimalno 25 % i prostom računicom vidjećeš da je nabavna cijena maximalno 7.00 KM. Pogledaj barkod, deklaraciju, ambalažu...sve će ti biti jasno. Pogledaj čepove, pogledaj naljepnicu i crvenu boju iznad naziva CASTROL, pogledaj zelenu boju lijevo, itd.Pogledajte prilog 65689
Mozes li nam pojasniti na koji nacin prepoznat original od neoriginala Castrol? Ovo preko aplikacije sigurno ne vrijedi u BiH
 
Član
Mozes li nam pojasniti na koji nacin prepoznat original od neoriginala Castrol? Ovo preko aplikacije sigurno ne vrijedi u BiH
Ja za aplikaciju nisam ni govorio, i ne bih se upuštao u tu diskusiju oko originalnog i neoriginalnog Castrola i bilo kojeg drugog motornog ulja u BiH, jer to je tema oko koje uglavnom mišljenje se svodi na ono "ja sipao, vozio i bla, bla... znam čovjeka koji mi je rekao, vidio bačve, oni uvoze, itd. a govorim iz iskustva sa ovog i sličnih foruma.
Svako za svoje pare može da bira šta i kako će kupiti, koliko platiti, kao i to, ko će ga lagati i slagati. ;)
 
Zato ja sipam Comma (X-Tech) ili INA ULTRA PC (sinteticka ulja koja ispunjavaju sve potrebne specifikacije) ulje, nece ga niko kopirati :D Malo cesci interval zamjene, za svaki slucaj, i to je to.
 
Član
Ja imam info iz prve ruke, da recimo Porsche grupacija, Shell ulje dobija po nabavnoj 7.53KM, a prodaju litar po 29KM, 21 KM čiste zarade
 
KIA servis (Tuzla) prodaje Shell ulje po 28KM/L takodje. Jos su mi nasuli Shell helix ultra ECT specifikacije ACEA C3 (low SAPS, HTHS index 3,5), iako je prepiruceno za moj motor ACEA A5 (full SAPS, HTHS 2,9) (shell hellix ultra AF), ili bar da su uzeli isti HTHS index, pa neka je i lowSAPS - ACEA C2 (low SAPS, HTHS 2,9) (shell heli ultra AP-L). Zato vise ne servisiram u ovlastenom, vec sam sebi. Nece motoru biti nista od C3 ulja, ali kada vec masno placam, pa de naspi ono sto sam prepoucujes. Osim svega toga, nasuli mi 1cm preko max linije. Morao ispustiti 300ml kad sam dosao kuci (kapacitet je 3,3L kada se mijenja). Nece motoru biti nista opet za 300ml viska, ali kad vec uzmes fine pare pare za 1,5 sati posla za promjenu ulja (koju realno mozes uraditi za 0,5 sati, ali eto) uradi bar kako treba. Hvala na garanciji od 7 godina, ali ako cu nakon 7 godina unistiti motor nemarnim servisima, onda cu radije raditi sam sebi po PS-u, i duplo kraci interval zamjene, 4x manje para opet.

Toyota je fer. 5 godina garancije, besplatni servisi. Kad vec dajes 30.000+ KM za auto, sta je 4L ulja i filter jednom godisnje za dealera?
 
Poslednja izmena:
Član
Ja za aplikaciju nisam ni govorio, i ne bih se upuštao u tu diskusiju oko originalnog i neoriginalnog Castrola i bilo kojeg drugog motornog ulja u BiH, jer to je tema oko koje uglavnom mišljenje se svodi na ono "ja sipao, vozio i bla, bla... znam čovjeka koji mi je rekao, vidio bačve, oni uvoze, itd. a govorim iz iskustva sa ovog i sličnih foruma.
Svako za svoje pare može da bira šta i kako će kupiti, koliko platiti, kao i to, ko će ga lagati i slagati. ;)

Pa upravo iz tih navedenih razloga bilo bi dobro da navedes razliku ako znas, gore si postavio razliku izmedju dva pakovanja i ocigledno je da se vidi razlika. Pusti sta pricaju drugi, ako znas, podjeli sa ostalima.
 
Član
Ja vec 2 godine shell direktno u orbicu placam 7.5 KM/l

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
Koju gradaciju plaćaš 7.5 KM/l to je suština?
SAE 15W-40, SAE10W-40, SAE 5W-40, SAE 5W-30 i u kom pakovanju 1/1 ili 1/200 litara sa ili bez PDV-a, MPC ili VPC cijena je to?!
Cijene Castrola u Švici na pumpi, u Frankama.
20150921_145022.jpg
 
Top