Cijena registracije odprilike i razlike u cijeni izmedju motora?

Cijena registracije odprilike i razlike u cijeni izmedju motora?

Član
Pozdrav,
Planiram kupiti Audi A4 B8 ali nisam bas siguran za ove registracije kolika bi cena bila priblizna od ovih auta jer imam 50% popusta na polisu, tako da sam na minimalnoj registraciji. Napisacu osnovne info o modelima, ako se jos sta gleda prilikom izracunavanja registracije, neka neko napise.. Nesto tipa da li je samo prednji pogon ili sva cetiri, oprema(znam da prilikom uvozenja gledaju opremu auta, ne znam da li to uracuvavaju u registraciji svakoj??) ili neka druga specifikacija koju nisam nabrojao.
3.2FSI 195kw 2009 godina
3.0 TDI 176KW 2009 godina
i neki 2.0 TDI od recimo 130kw 2009 godina.
Sad prvo sto me zanima razlika u registraciji medju tim vozila da ja vidim da li se isplati uzeti 3000 kubika ili ovaj od 2000 ako je malo veca razlika u registraciji.
Nakon toga me zanima odrzavanje. Da li je jeftinije benzinca odrzavati 3.2 ili dizela 3.0 stim sto dizel ima turbinu, FSI nema turbinu pa mi je to prednost mada ne ide ona tako cesto. MOzda nikad se i ne pokvari ali ajd ga znaj.
I onda dolazi ovaj 2.0 (ali su mi nekako slabi ovi 2.0, nisam se vozio u njima ali mi tako izgledaju slabo za auto ove tezine)
Nisam bas neki koji nema para ali mi se bas ne daju prevelike pare na odrzavanje, na gorivo mogu nekako prezaliti sto vise trosi ali ovako na djelove kada bi znao da ce 1 godisnje nesto otici od 500km ne bi bio problem ili ukupnog troska do 500-600km na godisnjem nivou, ali ako je svaki deo skup a cesce ode onda bi radije uzeo 2.0.
 
Top