Chip Ford Mondeo 2.0 TDci

Chip Ford Mondeo 2.0 TDci

Član
Planiram uzimati ovo auto, pa ako ima ko kakvih savjeta, iskustava i slicno. Uzimao bih dizela najvjerovatnije, koji motor preporucujete. Vidim ima nekih TDCi i TDdi, kakva je razlika i koji je pouzaniji. Koje su im mane, na sta obratiti paznju i tako to. Auto bi uzimao vani, koliko otprilike kosta KM da se prevede na nase papire. Ako ima ko da se razumije u Fordove nek napise, ja sam iskreno laik za ta auta. Hvala i pozdrav.


Benzince bih ovaj put preskocio, ali ako se nadje neko dobar da me razuvjeri, rado cu poslusati. :D
 
Legend
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

Samo se drzi TDCi-a

Mane - Zamajac
Injektori
Pumpa
crijevo turba i interkulera

;)

Nemoj zalit da plastis dijagnostiku prije kupovine. ;)

Benzin nema mana, ako mozes si priustit benzin ;)
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

daki je napisao(la):
Samo se drzi TDCi-a

Mane - Zamajac
Injektori
Pumpa
crijevo turba i interkulera

;)

Nemoj zalit da plastis dijagnostiku prije kupovine. ;)

Benzin nema mana, ako mozes si priustit benzin ;)
tddi je dolazio prije facelift verzijama mk3 mondea... imaš 2 facelifta mk3 mondea...
to je to. Ako to šta zanima oko dijelova i održavanja pitaj na FB :D evo u mene je godinu dana, sve super, nikakvih kvarova sem potrošne robe, nema probleme sa hrđom kao stari fordovi, dobro vuče, moj troši 5.3l 115KS verzija.. sve preporuke za kupovinu. Hoćeš mog kupit :icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

eto kako je dobar zlaja ga prodaje:D

moj savjet je isto ako si u mogucnosti namiri se sa benzincom,stavi plin i vozis se s uzitkom;) sad jedino neznam jel i na novije ove tipe problem malo s plinom kao na focusima starijim npr.
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

CoL3 je napisao(la):
eto kako je dobar zlaja ga prodaje:D

moj savjet je isto ako si u mogucnosti namiri se sa benzincom,stavi plin i vozis se s uzitkom;) sad jedino neznam jel i na novije ove tipe problem malo s plinom kao na focusima starijim npr.

The all-alloy Duratec HE 1.8 and 2.0-litre petrol units used in more humble Mondeos are superb, developing 123 and 143bhp respectively and feeling faster thanks to strong low-down torque. Ova jače verzija troši 8-9 litara, slabija nekih litar manje, jeftiniji su dosta za održavat od dizela... ako bi te zanimala ova jača verzija, mogo bih ti nabaviti neke informacije iz prve ruke ;)
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

Dobra su to auta, i veoma zahvalna, iz iskustva govorim, vozio sam Forda.
Mana je sto kad jednog dana resis da ga prodas, svi "bjeze" od Forda, bar kod nas u BiH, a da nekog upitas zasto ne bi ti znao reci...
A konkretno kad je Mondeo u pitanju,jer sam i ja bio planirao ga uzeti, imam kolegu koji me je razuverio i odveo kod brata u limarsku radionicu, od 6 auta 4 su bila Ford Mondeo...:icon_confused:
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

To su odlična auta, najbolja kupovina u svojoj klasi. Odlične vozne osobine i poprilično jeftino održavanje. Ja bih preporučio 2.0 dizel verziju od 130 konja. Ne bih bježao ni od benzinaca, odlični su :)
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

Ovdje moze lock, kupljeno auto danas. 2.0 TDci, 2001 godina. Koliko sam do sad vidio, pravo dobro auto, jest da je dizel al fino ide, od posla do kuce taman. :icon_smile:
Hvala.
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

Nek je sa srecom.Kod mene je isto 2001 mondeo.Crijevo interkulera mu je mana, kod mene 15cm riknulo.50KM sa otpada, originalno rijesilo problem :)
 
Član
RE: Ford Mondeo 2003-2004 dizel, iskustva?

Hvala drug, danas je bio na detaljnom pregledu, nije nadjena nijedna mana. Nadam se da ce me tako i nastaviti sluziti.


Da ne otvaram novu temu, nek admin promijeni naslov teme u "Chip Ford Mondeo 2.0 TDci".


Koga preporucujete i imate li kakvih iskustava sa cipom na ovom motoru, do koliko KS se moze dici i neka okvirna cijena. Hvala.
 
Član
Kao i na "svakom" comon rail dizelašu, može se izvući dosta snage. Ima standardne boljke novih dizelaša: plivajći zamajac, turbina i injektori pa zbog ovoga i nije baš preporučljivo al ćeif je ćeif :p

Ne reče, jel 115 ili 130 ks?
 
Član
115KS, ide fino s obzirom na kilazu, ali eto nesto mi naletilo da ga i cipujem odmah, da mobilizujemo sto vise konja. :icon_smile:
 
Top