Chevy S-10 novi rekorder na četvrt milje

Chevy S-10 novi rekorder na četvrt milje

Putovanja.ba
Administrator

Na drag stazama širom sveta, ali naročito u SAD, mogu se sresti svakakvi „monstrumi“ koji ¼ milje prelaze dok trepnete okom, a jedan od apsolutnih šampiona je Chevy S-10 iz 1998. godine, koji je zahvaljujući motoru zapremine čak 10 litara, postavio novi rekord u klasi od 6,16 sekundi sa izlaznom brzinom od 219 milja na čas (352,4 km/h) i time postao najbrži automobil na svetu, homologovan za redovan saobraćaj!

Verovali ili ne, ovaj Chevy se tako klasifikuje budući da ima broj šasije, osiguran je, prošao je „tehnički pregled“, a sposoban je i samostalno da pređe 1000 milja, kako propisi nalažu. Ono što je interesantno kod samog obaranja rekorda jeste da je vozač otvorio padobran za kočenje čak i nešto ranije, pre linije cilja, te bi rezultat svakako mogao i da se poboljša.
 
Član
kad smo kod velikih motora, eto sta se moze uraditi sa 10.0 motorom i da se auto cak legalno registuje i zasto su ameri tu "pametni" :))
 
Član
Jebo ovo, meni bi bilo zanimljivije gledat nasu klasu 14 nego ovo, pa ovo i ne lici na auto taman da vozi 2 sekunde. Ali zasluzuje pohvale :D
 
Član
Jebo ovo, meni bi bilo zanimljivije gledat nasu klasu 14 nego ovo, pa ovo i ne lici na auto taman da vozi 2 sekunde. Ali zasluzuje pohvale :D

To je to, Američki dragovi čak i kod kao "stock" su meni bezveze jer su sva auta skoro ista, nazad burad mjesto točkova grba na haubi i iritirajući zvuk....

Balkanski 402 je uvijek interesantan radi tolko razlika i u snazi i u izgledu!!!

the-history-of-drag--1_600x0w.jpg

7_1600x1200.jpg
 
Član
Sta pričaš ti?
Pa na trkama od Honde do kombija preko starih SEPETA do gtr-ova!
Kako možete tako lupati gluposti?
Isto kao marin ili dario auta ni f od fabričkog.
 
Član
Hahahahahha al slike su najjace, profi drag auto i dole golf 2 u poredjenu i kao ovo naše zanimljivije zbog različitosti :D
Upravo što davor reče, sigurno ima neka klasa i za amatere, samo što to nije toliko zastupljeno po medijima nit se prenosi na tv-u za razliku od profi drag-a....
 
Član
Sta pričaš ti?
Pa na trkama od Honde do kombija preko starih SEPETA do gtr-ova!
Kako možete tako lupati gluposti?
Isto kao marin ili dario auta ni f od fabričkog.

Druže u Americi je prosječan stanovnik malo teži od 100kg, eh sad pošto ne podnose g-silu itd, prave auta koja su jako brza na pravcu, dok u krivinama moraš dobro usporit, radi 3-4 hamburgera u stomaku!!!
 
Član
gledas uzivo auto od 10-11 sekundi pa se zadivis kako "jede" stazu i kako za nase pojmove nevjerovatno ubrzava i u odnosu na nasa auta, a ovako nesto uzivo gledati ne moze se ni zamisliti taj adrenalin cak i kad samo gledas, ovako sa 200 metara kad se snima da bi se lijepo vidjelo ne izgleda toliko impresivno pa nama se cini da su nam nase konzerve zanimljiviije sto idu -15s
a tek sto su ovo milionski projekti da ne pricamo, mislim svasta smjesno se moze procitati na ovom forumu
 
Top