Chevrolet Corvette C4 LT1

Chevrolet Corvette C4 LT1

Član
Danas pao dogovor sa drugarom, auto kaparisan i za jedno 15 dana stize kod mene (dok se ofarba prednji branik, krov, ispolira ceo i stignu dizne iz USA) :)

Kao sto naslov kaze, Chevrolet Corvette C4 1994g, LT1 motor 5.7l, 300HP, 460Nm, automatski menjac 4L60-E 4 brzine. Auto je u odlicnom stanju, presao samo 100000km za ovih, evo vec punih, 20 godina.

Konkretno ovaj primerak ima najjacu opremu za tu godinu:

- Kozna sedista i volan,
- Targa krov,
- Automatska klima,
- El.prozori,
- ABS,
- ASR (Acceleration Slip Regulation),
- Sedista na struju,
- Podesavanje lumbalnih delova sedista na struju,
- El.retrovizori,
- Grejaci retrovizora,
- El.antena za radio,
- Board kompjuter,
- Digitalna tabla sa prikazom u Km ili u Miljama,
- Z07 - Adjustable performance handling package - tri moda ogibljenja TOUR, SPORT i PERFORMANCE koja se menjaju na prekidacu na centralnoj konzoli,
- G44 - Performance rear axle 3.07 ratio with Limited slip differential (standardni su 2.59 ili 2.73),
- J55 - High performance brake package (prednji diskovi 330mm umesto standardnih od 305mm),
- Prednje felne 9.5J (gume 275/40/17) umesto standardnih od 8.5J (245/45/17),
- K05 - Engine block heater,
- T61 - Daytime running lights,
- UX0 - Delco Bose six speaker system.

Evo malo i slicica, mada nisu bas reprezentativne posto auto dugo stoji, nije opran ko zna od kada, ali vidi se ono najvaznije :)







Potrebno je zameniti dizne (ove je dokusurilo nase prekrasno gorivo, tacnije voda) koje porucujem vec danas i tu su za 10-ak dana. Plan je registrovati je i voziti kao "every day car" :)
 
Član
Resio sam jos odavno da se otarasim Evropljana, tako da je ovo auto za svaki dan, a Charger za zezanje i budzenje. Ovo mi je treci USA auto u voznom stanju, a peti ako cemo da racunamo sve ukupno :)
 
Član
Ipak nisam mogao da odolim da ne kupim kompletan set za konverziju na manuelni menjac ZF6, 6-speed :)

Ovo ce da stigne prvim sledecim kontejnerom (nalazi se u USA naravno), taman dok se malo navozam sa automatikom, pa da mogu da uporedim kasnije sa manuelcem.



 
Top