Check engine lampica

Check engine lampica

Poz svima, imam problem sa check engine lampicom. U pitanju je Golf 5 1.9 TDI 2004 godina. Pri kretanju u prvoj brzini lagano sam dodao gas i lampica se upalila. Nisam primjetio nista cudno sto se tice rada motora, vuce itd. Znaci sve je normalno sto se tice tog kao sto je i bilo prije nego sto se upalila lampica. Bio kod mehanicara na dijagnostici kaze protokomjer. Stavio dva nova ali i dalje isti problem. Ponisti gresku ali cim napravim par metara opet se upali. Bio kod elektricara kaze "nepoznat kod greske". Rekao mi kad tako izbacuje najcesce je do benzinske. Isto mi ponisti gresku ali cim predjem par metara opet se upali. Promijenio benzinsku, otisao opet da mi ponisti gresku, ponisti ali cim predjem malo opet se upali. Da li neko zna sta bi jos moglo biti? Znaci nista se nije promjenilo sto se tice vuce, rada motora itd, ne znam sta bi jos moglo, vuce normalno, radi normalno kao i prije paljenja lampice.
 
Član
drug moj mijenjaj majstora, to je ono sto sam ja uradio, to je ono sto savjetujem tebi i sto savjetujem drugima..pa ljudi moji 2020 godina je, toliko je dostupan sadrzaj za ucenje a ljudi to ne znaju iskoristiti, to je zalosno ... cuj najcesce do benzinske .. nevjerovatno ... kako je to samo zakljucio ? a nije razmislio mozda da ima neku dijagnostiku od 100e koja nije temeljita i ne moze da vidi DTC ???

prvo i prvo, sumnjas na protokomjer ? mjerni blokovi > mjeri protokomjer, treba biti oko 190.0mg + - 5% na leru
 
Član
nije razmislio mozda da ima neku dijagnostiku od 100e koja nije temeljita i ne moze da vidi DTC ???

prvo i prvo, sumnjas na protokomjer ? mjerni blokovi > mjeri protokomjer, treba biti oko 190.0mg + - 5% na leru

nemojte pricate gluposti oko dijagnostika, ona najjeftnija najgora koja postoji moze iscitati DTC greske! Znaci ona od 100KM i ona od 10.000KM iscitavaju bukvalno iste DTC greske, ali je stvar u tome da ova od 100KM ne moze puno toga drugog sto moze ova od npr par hiljada KM, ali to nema veze sa greskama! To je standardni OBDII protorkol koji koristi i ta od 100KM i ta "skupa". Ali obicno DTC greska nije dovoljna, zato npr Mercedes, VAG itd imaju svoje dijagnostike koje mozes puno toga npr razno kodiranje, podesavanje i sl. sto ove kineske i jeftnije ne mogu. Licno sam se uvjerio da i ove jeftine i "skupe" iscitavaju iste greske samo je stvar da li jeftnija podrzava i koje interface-a na vozilima, ali ako ne podrzava onda nece nista ni moci iscitati.
 
Član
nemojte pricate gluposti oko dijagnostika, ona najjeftnija najgora koja postoji moze iscitati DTC greske! Znaci ona od 100KM i ona od 10.000KM iscitavaju bukvalno iste DTC greske, ali je stvar u tome da ova od 100KM ne moze puno toga drugog sto moze ova od npr par hiljada KM, ali to nema veze sa greskama! To je standardni OBDII protorkol koji koristi i ta od 100KM i ta "skupa". Ali obicno DTC greska nije dovoljna, zato npr Mercedes, VAG itd imaju svoje dijagnostike koje mozes puno toga npr razno kodiranje, podesavanje i sl. sto ove kineske i jeftnije ne mogu. Licno sam se uvjerio da i ove jeftine i "skupe" iscitavaju iste greske samo je stvar da li jeftnija podrzava i koje interface-a na vozilima, ali ako ne podrzava onda nece nista ni moci iscitati.

ma 100%, sreca pa nije primjer iznad nas napisan .. uostalom sto se ja uopste raspravljam, svejedno vi sve znate sa dijagnostikama od 100 KM, velemajstori, LP i svako dobro..
 
Član
pa forum i jeste da raspravljamo. Ako smatras da nisam upravu, napisi, zasto, kako, zbog cega.
 
Top