Centralno daljinsko- Pitanje za one koji znaju oko elektronike

Centralno daljinsko- Pitanje za one koji znaju oko elektronike

Član
E ovako drugari imam ugradjeno vec godinu dana daljinsko otkljucavanje, e sad moj problem je vise estetske prirode, to daljinsko radi dobro ali na njemu nema da mi se pale zmigavci e sad nacuo sam da je moguce spojiti sa nekog motorica na sve 4 zmigavca ali izmedju da se stavi dioda, ajde ako neko zna kako to tacno izvesti nek mi malo pojasni, unaprijed zahvalan.............
 
drug s modula od daljinskog, imas na shemi koja zica ide na sva 4 , ako jos uvjek imas shemu, jer ima ovih raznih modula nije na svakom zica iste boje, kod mene je bila plava kolko se sjecam, a kolegi kad smo kopcali ja mislim zuta bila... nadjes negdje na instaliaciji gdje ti je blizu modula ili ako ti je blizu table mozes uzeti s prekidaca, nadjs struju od zmigavaca i skopcas na nju tu zicu, dioda ti je potrebna da ne bi imao problem jer tako napravis spoj i kad ukljjucis lijevi ili desni zmigavac rade sva 4... cini mi se da je tako nekako to islo, al vjerovatno ti se javi neko ko ce to malo strucnije objasniti ;)
 
Član
Na ovom nema sigurno taj izvod za zmigavce pa sam zato konto impuls uzet sa zice od motorica posto je kod mene dvoje vrata a ima mjesta na modulu za jos 2 motorica.............. a semu sam davno izgubio.......
 
ne znam sta je to da nema za zmigavce, ja mislim da mora imat... ostalo ti je onda viska zica za gepkt ako ga nisi skopcao, jos te zice od zadnjih vrata i zica od zmigavaca mislim da bi tako trebalo
 
Član
ima tacno mjesto za jos dva motorica a ovaj sto mi je kopco rekao mi da nemam za zmigavce il me izlevatio mrsko mu bilo spajat...........
 
e ne znam majke mi ako je elektricar nema mu sta bit mrsko to mu je sekun posla mozda bas nema za zmigavce ko ce ti znat.... cekat cemo onda da se javi jos neko ko bolje zna
 
Član
Ti ustvatri trebas samo povuci zicu i staviti na relej od zmigavaca tj . na pobudu relea zmigavaca. A stavljas nepropusnu diodu tako da u jednom smijeru propusta signal a u drugom ne. Ali na motoricu trebas da vidis sta i kako dobiva jer ako su elektricni motorici onda ces imati dva plusa za dovoditi jer jedan je za otkljucavanje a drugi za zakljucavanje pa ce to maaaalo biti zeznuta za izvesti... Ali opet treba vidjeti preko cega se pobudi relej zmigavaca dali je + ili - pobuda. To jenajbolje daodes elektricaru ili nekom ko ugradjuje centralne brave pa sa njim da vidis jer ovako bez seme tog daljinskog tesko da ces ista moci...
 
Član
Evo semice znam da sam je nakad slikao jedva je nadjoh al je slika loseg kvaliteta ovo sto zice idu dalje to idu na motorice..........

[attachment=33560]
 

Prilozi

  • shema.jpg
    shema.jpg
    79,2 KB · Pregleda: 14
Član
jbga ne vidi se sta su ove zice ovamo a i mutno je ne vidi se sta je sta... Ja mislim da ima on za zmigavce jer daljinsko iz prahistorije to ima pa ja mislim da i to ima :icon_smile:
 
Top