Cd uređaj u ford fiesti

Cd uređaj u ford fiesti

Član
Zdravo , nedavno sam se registrao radi ovog problema , naime majka mi vozi ford fiestu , i nabavila je sebi cd uređaj , i kojeg god majstora da je zvala, uvjek joj svako naopravi ali ne na kontakt ,i onda joj se izvuce struja , i ujutro ne moze da upali .Ima li neko ovdje da zna spojit radio ,ali da se pali na kontakt?
HVALA :)
 
Član
jbg, vjeruj , ko god da je pravio , ujutru nikad ne upali , a nije do auta , vec od majstora , pa radio ostane uklj, i izvuce struju ,
ima li ko iz Tuzle da bi to znao uraditi ?
uz neku normalnu "nagradu"
 
Član
ja ga nisam ni pokusao napraviti , ako mi ko moze objasniti mozda par rijeci koja zica sluzi zasto?
i da li smijem dirati zice golim rukama ,radi struje da me ne udari?
 
Član
Drug , znam ja da 12v moze udariti :)
problem je taj sto mi je majka vec dala majstorima oko 50km , a radio nije stavljen u auto , pa bih ja to rijesio nekako , danas cu slikati vam koje zice imam u autu , i na radiju
 
Član
Ako pođeš prema Srebreniku evo ti broj od električara Emir iza diskotele galaxis je 061 821 416
 
Član
Zdravo , nedavno sam se registrao radi ovog problema , naime majka mi vozi ford fiestu , i nabavila je sebi cd uređaj , i kojeg god majstora da je zvala, uvjek joj svako naopravi ali ne na kontakt ,i onda joj se izvuce struja , i ujutro ne moze da upali .Ima li neko ovdje da zna spojit radio ,ali da se pali na kontakt?
HVALA :)
hmmm.... :meh: nesto tu meni ne izgleda bas da je do cd playera.
Trebas definitivno otici autoelektricaru, jer negdje ti prazni akumulator u praznom hodu, iako moze biti i do samog akumulatora sada na ovom hladnom vremenu (ako je slab).
Opste poznato je da niska temperatura prazni akumulator.
Pokusat cu ti objasniti, CD player ima dva spoja na + pol, jedan je stalni za memoriju i on trosi totalno zanemarljivo, a drugi je taj koji ide preko kontakta i on ne trosi nista ako cd player nije ukljucen.. On je spojen prerko kontakta samo iz sigurnosnih razloga i nista drugo, jer u trenutku paljenja imas veliko smanjenje elektricnog napona na auto instalaciji a ti neki CD palyeri to ne trpe, i te promjene se ne mogu nicim stabilizovati.
Evo ovo sam ja snimao vrijednosti napona u trenutku verglanja:
Image1.jpg
Zna da varira od 7 do 10V pa se nakon paljenja vraca u normalu.
Dakle vrijednost napona nije ni 8V a njemu treba 12V i zato je cd player spojen preko kontakta, da bude van rada u ovim trenutcima a nema skoro nikakvu potrosnju ako je spojen direktno, jedino ako ga ostavis da radi i odes na spavanje :D.
Znaci 100% sam siguran da nije do njega.
 
Poslednja izmena:
Član
Eh , da i ja opet nesto napisem , za pocetak , hvala na odzivu za ovu temu , onda ovako , vidjeo sam na radio one pozadi kablove, ima + i - te ostali su manje - vise za zvucnike?
onda ovako , trebam da spojim + i - sa kablovima iz auta , ok to sam skontao , i za zvucnike , spojim ih sa radiom ,
i sta dalje radim ,da bi namjestio da se pali na kontakt?
vjeruj , radio je ostajao (kad je bio postavljen) iskljucen , izvadjena plocica , samo je mala led dioda svijetjela , ujutro uvjek i ja sa njom , i skoro nikad nije mogla upaliti , i nakon sto smo skinuli radio (samo radio i nista vise), auto je nastavio da se pali uvjek , svako jutro , znaci da nije bio radio lijepo spojen. Za sad sam sve skontao samo mi je jos ostalo nejasno gdje i kako da spojim da se pali preko kontakta.Taj + za memoriju , moze li se napravit prekidac da se on iskljucuje? i da li bi to stetilo?
jbg, mozda sam se provalio , ali nerazumijem se :D
 
Top