Castrol ulje u peugeot-u

Castrol ulje u peugeot-u

Član
Pozz

Nisam uspio naci nigdje da se raspravljalo o temi Castrol u Peugeot vozilima.
Citao sam po netu i misljenja su podijeljena neki kazu samo total, dok drugi da nema veze proizvodjac.

Ja sam imao iskustva sa Castrol Magnatec uljem u dvojci i bio sam prezavodoljan pa sam mislio sada uzeti i za peugeot 206 cc 2.0 16v isto ulje samo 5w40.


Hvala na adekvatnim savjetima!
 
Član
nezz druze dobro razmisli ja sam se razocarao u castrol juce i to ovo magnatec 10w40 :(, ulje sam promjenio i presao sam 4500 sa njim na vw polo 1,4 16v 2003 i upalila mi se lampica da fali ulja, nidje vezeee da mi je neko pricao reko bi da laze, morao sam dosuti 3-4 deca da bude na pola sipke(mjeraca) , :icon_eek::icon_eek::icon_eek: ja se sjeb* , tako da od sad vise nemam povjerenja ni u jedno ulje, sad prelazim na Ina ili modricu ulja nadam se da nema dupljaka kod njih ili Mobil/total mozda uzmem pa da testiram
 
adams je napisao(la):
nezz druze dobro razmisli ja sam se razocarao u castrol juce i to ovo magnatec 10w40 :(, ulje sam promjenio i presao sam 4500 sa njim na vw polo 1,4 16v 2003 i upalila mi se lampica da fali ulja, nidje vezeee da mi je neko pricao reko bi da laze, morao sam dosuti 3-4 deca da bude na pola sipke(mjeraca) , :icon_eek::icon_eek::icon_eek: ja se sjeb* , tako da od sad vise nemam povjerenja ni u jedno ulje, sad prelazim na Ina ili modricu ulja nadam se da nema dupljaka kod njih ili Mobil/total mozda uzmem pa da testiram

Kaklo znash da je problem u ulju? Da nije motor mozda taj koji ima neku falenku pa trazi vise?! razmisli malo o tome..:icon_smile:
 
Legend
elvirjahic je napisao(la):
adams je napisao(la):
nezz druze dobro razmisli ja sam se razocarao u castrol juce i to ovo magnatec 10w40 :(, ulje sam promjenio i presao sam 4500 sa njim na vw polo 1,4 16v 2003 i upalila mi se lampica da fali ulja, nidje vezeee da mi je neko pricao reko bi da laze, morao sam dosuti 3-4 deca da bude na pola sipke(mjeraca) , :icon_eek::icon_eek::icon_eek: ja se sjeb* , tako da od sad vise nemam povjerenja ni u jedno ulje, sad prelazim na Ina ili modricu ulja nadam se da nema dupljaka kod njih ili Mobil/total mozda uzmem pa da testiram

Kaklo znash da je problem u ulju? Da nije motor mozda taj koji ima neku falenku pa trazi vise?! razmisli malo o tome..:icon_smile:


Probaj Storm, kad ga Mazda CX7 turbo benz ne potrosi od servisa do servisa fali 4 deca ulja samo. Nista te ne kosta da probas.
 
Član
daki je napisao(la):
elvirjahic je napisao(la):
adams je napisao(la):
nezz druze dobro razmisli ja sam se razocarao u castrol juce i to ovo magnatec 10w40 :(, ulje sam promjenio i presao sam 4500 sa njim na vw polo 1,4 16v 2003 i upalila mi se lampica da fali ulja, nidje vezeee da mi je neko pricao reko bi da laze, morao sam dosuti 3-4 deca da bude na pola sipke(mjeraca) , :icon_eek::icon_eek::icon_eek: ja se sjeb* , tako da od sad vise nemam povjerenja ni u jedno ulje, sad prelazim na Ina ili modricu ulja nadam se da nema dupljaka kod njih ili Mobil/total mozda uzmem pa da testiram

Kaklo znash da je problem u ulju? Da nije motor mozda taj koji ima neku falenku pa trazi vise?! razmisli malo o tome..:icon_smile:


Probaj Storm, kad ga Mazda CX7 turbo benz ne potrosi od servisa do servisa fali 4 deca ulja samo. Nista te ne kosta da probas.

vjeruj da hocu daki

@ elvir nije do motora jer sam prije koristio ulje iz bacve(preko stele :D ) marka Lotos ili lotus- poljsko neko i sve je bilo ok a isti viskozitet 10/40
 
Član
adams je napisao(la):
nezz druze dobro razmisli ja sam se razocarao u castrol juce i to ovo magnatec 10w40 :(, ulje sam promjenio i presao sam 4500 sa njim na vw polo 1,4 16v 2003 i upalila mi se lampica da fali ulja, nidje vezeee da mi je neko pricao reko bi da laze, morao sam dosuti 3-4 deca da bude na pola sipke(mjeraca) , :icon_eek::icon_eek::icon_eek: ja se sjeb* , tako da od sad vise nemam povjerenja ni u jedno ulje, sad prelazim na Ina ili modricu ulja nadam se da nema dupljaka kod njih ili Mobil/total mozda uzmem pa da testiram

Castrol je kod nas pretežno smeće to jest nije original...imao sam priliku da sipam Castrol iz Njemačke i bio sam prezadovoljan a kasnije uzeo ovde kontao isto i auto je nenormalno trošio ulje...Sad je neko no name ali nije kupljeno ovde i za sad sve OK nakon par hiljada ;)
 
Član
Total , ne znam zasto mjenjat? Ulje se pokazalo ekstra, ne trosi od servisa do servisa nista , a jeftiniji je nego castrol.
 
BHT Ovisnik
u mene je isto catrol magnatec,vidjeti cemo kako ce se pokazati,a imao sam ponudu uzeti "ravenol" ulje,4-5l kosta 60km,jel imao itko iskustva s njim,citao sam negdje da je jako dobro ulje
 
Član
Ravenol je dobro ulje ali Castrol Magnatec je najbolje ulje ali kad je original a ne kao u vecine sto sipaju iz bureta istog i castrol i shell i valvoline.
 
Član
Ja koristim vec duze vrijeme Castrol Magnatec 10w40(kupujem kod nas) za Vectru A i na 10.000Km ne uzme ni kapi ulja. Auto ima 350.000Km;)
Tj. nikada nije trosila ni jedno ulje koje je sipano u nju:cool:
 
Član
VR6 12V je napisao(la):
Total , ne znam zasto mjenjat? Ulje se pokazalo ekstra, ne trosi od servisa do servisa nista , a jeftiniji je nego castrol.

Nije bitna cijena , bitne su performanse jer na dvojci se je strasno osjetila razlika i najbolje je isao sa castrolom vidjecu jos se dvoumim castrol edge, magnatec ili total 9000
 
Top