Castrol tafx ulje

Castrol tafx ulje

Član
Na mom pug-u 207 1,4 HDI malo teze mi ide u prvu i drugu brzinu,pa su mi neki preporucili da sipam "Castrol tafx" ulje u mjenjac.U Peugeotovom servisu mi nisu htjeli dati informaciju jer kao sipaju samo Total.
Ima li neko iskustva sa ovim uljem te da li se moze sipat u gore navedeno vozilo ???
 
Član
Nije ti do ulja problem, samo da znaš. Takvi su mjenjači na Peugeotu i navikni se da nekad 1., 2., i R neće lako da kliznu.;)
 
Član
Pugovi mjenjači imaju problema sa rikvercom. Tu nema lijeka, trebaš se naviknuti da nekad neće iz prve. Možda su ti kraju sinhroni prve i druge brzine.

U svakom slučaju, mijenjanje ulja u mjenjaču je preporučljivo. Sipaj bilo koje ulje za mjenjače.
 
Član
Ne moze bilo koje ulje. Imaju tacno propisani standardi i gradacije isto kao i kod motornog ulja
Ali kao sto su ti vec i rekli, problem vjerovatno nije u tome
 
Član
kAcA je napisao(la):
Ne moze bilo koje ulje. Imaju tacno propisani standardi i gradacije isto kao i kod motornog ulja
Ali kao sto su ti vec i rekli, problem vjerovatno nije u tome

Mislio sam na marku, ne na gradaciju.
 
Član
Kad sam bio u jednom servisu,rekose mozda sinhroni,mozda kvacilo a mozda i ulje moze pomoc.Kazu ne sipaju nista osim Totala a total je vec u njemu,pretpostavljam.Zna li neko da li moze ovaj "Castrol tafx" u Puga,jer i ondje gdje ga ima kupiti nisu sigurni da moze pa mi malo frka da sipam ako nisam siguran a cuo sam da je pravo dobar...
 
Član
U servisnoj knjizici ili uputstvu imas napisano koje ulje tacno ide.
Castrol TafX je 75W-90. Ako je i ono preporuceno Totalovo iste gradacije mozes ga sipati
 
Top