"cakće" kad ide u rikverc

"cakće" kad ide u rikverc

Član
Prvi problem s nissanom, kad idem u rikverc cakće naprijed ispod haube, nije kinetički, to sam promjenio, sad sumnjam na mjenjač, ima li neko ideju šta bi moglo biti, radi se o nisanu almeri 2.0d
 
Član
ma sitno lupka konstantno dok idem u rikverc, kad idem naprijed, motam lijevo ili desno ništa
 
Član
Ako sitno lupa moze biti mijenjac a i ne mora... Mogu biti nosaci motora ili mjenjaca, moze biti da ti neki nosac se otpustio na mjenjacu ili motoru pa lupkla. Jer ti motor i mjenjac idu u suprotnom smijeru nego kad ides naprijed pa mozda zato ne cujes kad kreces naprijed.
Jeli tupi zvuk ili samo ono kad da sajbe i matice se tresu na limu??? jer moze biti isto tako da ti auspuh negdje zapinje od sasiju kao sto je kod mene :lol: :icon_smile: zato je bitan kakav je zvuk jer moze biti svasta to.
 
Član
Zubcanik rikverca, zamjeni sto prije dok nisi polupao mjenjac, docice momenat kad nikako neces moci ubaciti u rikverc ako nastavis tako voziti, nije ti skupo da zamjenis samo zubcanik .
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Zubcanik rikverca, zamjeni sto prije dok nisi polupao mjenjac, docice momenat kad nikako neces moci ubaciti u rikverc ako nastavis tako voziti, nije ti skupo da zamjenis samo zubcanik .

čovjek je rekao sve :cool:

Isti problem stari imao na Ventu, zubčanik rikverca.
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Zamjena samog zubcanika sa novim uljem nije vise od 150 KM
ako ko ima rasut mjenjac pa da kupi samo zupcanik onda jes ta cjena
sa rukama i uljem a da poruci u servisu sam zupcanik je toliko
 
Član
Ne znam šta je smiješno, al eto. Nekad nije bilo tog zvuka, a ne znam ni gdje bih mogao naći taj zupčanik, ni kome dati da mi otvara mjenjač. Ovako Japanac u Pazariću ima taj mjenjač i sa zamjenom 350KMČIĆa
 
Top