Cagiva Mito 125r 7speed

Cagiva Mito 125r 7speed

Evo da vam pokazem moju jurilicu,
radi se o Cagivi Mito 125cc 7brzina, stara jeste 95 godiste, ali je zato otvorena verzija,
ima blizu 40ks pa ide zemlje ne dira :icon_biggrin:

mazena,pazena i kao takva u dosta dobrom stanju :)




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

a evo malo off iz Cagive, ovo je bila nekad moja masina isto, Peugeot Speedfight 50cc,imao je plave neonke i mp3 player sa elipsom ispod sjedista :)

Evo neonkice :) http://yfrog.com/0tdsc01669fnj

:icon_exclaim:

Evo je jedna zajednicka, Cagiva Mito i SpeedFight1 :)
http://yfrog.com/1rdsc01787ij
 
Član
Dobar Cagiva izgleda ocuvano ;) jesi sta radio sto se tice mehanike na njemu?ma motri su zakon pogotovo Talijanski :D
 
top speed je 180 kmh :) ma zakon su ovi od 125cc ,ne trebaju jaci, ovi 125c 2t motori imaju posebnu car u vrtjenju :) i zuje zanimljivo :) :lol:

nije radjeno nista,ali ovo je otvorena verzija,nema katalizator i jos po nesto sto imaju novije zato kida ovako ;) do 150 dodje dok trepnes :) :icon_smile:
 
Član
Ma 2T masine su zakon i nisu za svakoga ;) ja bi volio naci kakvog crosera samo da je kakve love ;) klip cilindar fabrcki ili si mjenjao posto vidim da ime fine kilomtraze pa zato..
 
Član
dobra Cagiva,jedan od zanimljivijih motora, i taj top speed joj je taman,vise ti i ne treba. Ubila se za lijepog vremena i kuliranja;)
 
gagiva moto je jedan od najbrzi motora u prodaji 125cc i mozemo reci da je jedan od naj skuplji zatim to je motor projektovan u dukati fabrici 1991 godine ako se ne varam i taj projekat je kreno na dikati 748 posle nekog vremena je poceta da se montira i mito sa tim oklopima i vecinom dijelova od dukatija daj 125 motor sa nekim malim prepravkama mi smo uspjeli da uradimo da ide 215km/h al nema vise stabilnosi iskreno receno ko zeli mali motor a bez to je super verzija sam je malo mastan na odrzavanju.


svaka ti cast fino ti je motor nema sta
 
A ide full taman koliko treba :) iskreno oce kacigu da oduva preko 150kmh kad ide :icon_mad:

vjerujte da ne treba jace nista od ovoga i ovo je dosta :)

Presao je dosta,al je jos motor dobar,prosle godine sam ga osvjezio novim klipom i karikama :)

Ovo je kopija Ducatia 916,ima iste kocnice,samo sto Ducati naprijed ima 2 diska,a Mito 1 :) al zato Brembo koci u mjesto :) kooopa :)

Za kuliranje dosta dobar motor,ima CTS ventil koji se pali na preko 7000rpm,i tad mu se poveca potrosnja,al dobije jaci zvuk i nenormalnu brzinu :) a na ravan put ide 120 kmh na manje od 7000 rpm :) tako da je dobar i za brzu i laganu voznju :) stabilan je,ram mu je izradila MV Agusta i Ducati :) a onaj model iz 2006god. je skroz isti ko Ducati,jos vise lici od mog :)

Cijena ovakovog,ovog godista ovamo je od 1300eura do 1500eura,ali je lutrija kupit ovakav polovnjak da valja :) ja sam imao srece,a i pazim ga :lol:


A medju najbrzima jesu vjerujte mi :) 1994godine je Valentino Rossi u klasi 125cc vozio Cagivu Mito :) tako da i jes najjaca 125ica :) Ja sam mnogo Aprilia RS iskidao s mojom Cagivom :)
 
Slusaj,to je zaista fin motoric :) i ko ga zavoli tesko bi se odrekao njega :) ima sve karakteristike velikog motora,znaci dobre kocnice,cak previse dobre za njega :) izvanrednu stabilnost u krivinama (ko ga nauci dobro vozit,moze kidat jace motore po ostrim krivinama),nisku potrosnju koja se krece od 4 litre (cak i manje) na otvorenoj cesti,dok najveca moguca uz gradsko forsiranje dosegne oko 6 litara :) ima cagiva sto trose dosta vise,ali to su sigurno neke koje imaju slabiju kompresiju,koje tebaju nove karike ili generalnu :) ili su to neke pojacane sa vecim karburatorima i klipovima pa nije ni cudo :) inace,suludo je Cagivu koja ide ko promaja,i vec napucanu fabricki konjima pojacavat,jedino mogu da predlozim sport auspuh prije svega Arrow koji najbolje odgovara Cagivi,i pojacava joj osjetno performanse,dajuci joj zanimljiv i prodorniji zvuk :) inace,ovaj motor je u jednom i skuter i pravi motor za malo ozbiljniju voznju :) mnogo se lijepo vozi,ima dobro ubrzanje,sigurna je u preticanjima :) iz iskustva kazem,6 godina sam vozio razne skutere, Cagiva Mito 125 je duplo sigurnija od svih malih skutera :) ipak je to R motor,kojemu je stabilnost na visokom nivou :)

Evo je Cagiva Mito 125 i veliki Valentino Rossi 1994godine ... http://www.repubblica.it/2005/d/motori/aprile05/astarossi/astarossi.html

Ko ima para,najpametnije bi mu bilo da kupi novu Cagivu Mito sp525 koja kosta oko 4800e mozda nedje malo vise :) moze cijeli zivot da ga sluzi,samo da joj sipa "Agip" ulje i da je pazi i zagrijava prije voznje :) Jes da nova Cagiva Mito ne ide dobro kao ove stare,ali kad se razradi,i kad se otvori,i postane otvorena verzija bez svih blokada i stupi u funkciju CTS turbo ventil,tad postaje ona prava mala zilava Cagivica,koja vas ni pred Yamahom R1 nebi obrukala :) , a ko nema bas puno kesha (kao ja) nek kupi polovnu neku stariju,pa uradi generalnu i uziva :D

Cagiva Mito 125 za mene car motora!!! Ko zeli motor,nek je kupi pokajat se nece ;) Valentino Rossi zna sto je Cagiva Mito 125 ;)
 
Član
Ovo nova gori Mito 525 samo je poskup tacnije 9700KM i uz nju se prodaje kit za povecanje snage znaci klip i cilindar vece zapremine koji snagu dize sa 15 na 45ks :D da je samo love :icon_sad:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
Top