c220 cdi, w204, pali mi safe mode

c220 cdi, w204, pali mi safe mode

Super Moderator
Zdravo drustvo ovako u pitanju je mercedes c220 cdi, w204, 2008 godina, 170 konja klasicno nije to ni vazno nego upali mi se lampica od ESP-a tj onaj trokutic i blokira mi gas na nekih 1500-1600 obrtaja pa moram ugasiti auto i opet upaliti da bude normalno... na dijagnostici ne znam ni sam sta kaze al veli majstor da imaju neki aditivi navodno il neki filter slicno kao na peugeotu pa zbog toga. Ponistili gresku par dana nije bilo problema i danas opet
Da li neko zna ima li ovaj model taj neki filter ili sta vec i sta bi moglo biti? Sutra cu opet ici majstoru al dobro bi dosao neki savjet ako se ko susreo vec ;)
 
mom se kolegi to desavalo identicno na c200cdi i bilo mu je do filtera nafte,promijenio ga i rijeseno,a takodje ako ima fap filter(filter čađi)postoji ulje koje se sipa u mali spremnik vjerovatno dode sa strane gdje i rezervoar,iz kojega odlazi u taj fap ili particle fiter i sakuplja cestice neke sta ja znam kako :icon_question: uglavnom to se dosipa od 100 000km do 150000km sad zavisi koliko imas km ali svejedno to provjeri,malo je skuplje to ulje ali moras ga imati
 
Član
Nema od tih aditiva nista,nebi me cudilo kada bi uskoro napravili neki univerzalni za sve kvarove.

Bio si na STAR dijagnostici ili obicnom citacu gresaka ? (koji ti i nece izbaciti tacan kvar)
 

MTR

Član
losa nafta , zato se pali , naspi 2-3 litra benzina u rezervoar i rijesio si problem
 
Legend
Nemrin je napisao(la):
Nema od tih aditiva nista,nebi me cudilo kada bi uskoro napravili neki univerzalni za sve kvarove.

Bio si na STAR dijagnostici ili obicnom citacu gresaka ? (koji ti i nece izbaciti tacan kvar)

Ja te citace zovem digitroni :) ;)
 
Super Moderator
Vjeruj da ne znam al ima ovaj majstor sve novije te programe evo sad idem drugo auto odvuci da mi ulje mijenja pa cu pitati koja je dijagnostika
a moguce drug da je do nafte, probat cu zamijeniti filter kao sto vec neko rece.. E sad ima li on FAP filter ili nema zbunili ste me i sta trebam s njim ne kontam se bas u te fapove :icon_eek:
 
Član
Ne kontam kakve veze imaju filteri sa ESP, meni se lampica palila zato sto je senzor ABS bio rikno i neki prekidac na pedali dal kocnice il gasa neam pojma. Zamjeno sad opet gori ESP al ga uvjek pali cim malo tockovi proklizavaju....
Fap filter bar kod puga oni starji pune se na 120 000 a na 180 000 ide novi, ovi noviji msm od 2008 da mos do 180 000 vozit bez cackanja....Eno u mene fap trebo bi ga punit al nisam jebat ga zao mi davat lovu za ono govno sto u njega ide, fazon ja zagadjujem a oni sa dvicom i 123 sto sipaju lozu ne zagadjuju..
 
Super Moderator
Nema veze ESP sa filterima al kod mene je trokutic od ESP-a gore u lijevom vrhu i on se upali i ne ide auto preko 1500-1600 obrtaja... Nije kod mercedesa onaj klasicni izgled ESP-a ono trokutic i onaj krug okolo vec je trokutastog oblika to gdje je lampica i uzvicnik u njoj...vjerovatno ima i neku drugu ulogu tj kad auto ubaci u safe mode. Radi i abs i esp sve radi i ne vjerujem da bi zbog abs-a il tako tih senzora oko tockova auto islo u safe mode
 
Član
Na leptiru gasa ili pojedini zovu akceleratoru imas senzor pozicije gasa i mislim da ti je on u kvaru.
Nisam tacno siguran da li imas automatik ili manuel ali senzor se moze nalaziti i na samoj papucici gasa.

Kao sto sam i prije napisao koristiti STAR dijagnostiku jer ce ti tacno utvrditi kvar,dok univerzalni citaci gresaka mogu dosta da te kostaju,promijeniti ces dio koji izbacuje,izbrisati gresku ali nakon par dana sve po starom.
 
Super Moderator
automatic je mjenjac 5 brzina..vidjet cemo sta je kad sve rijesim napisat cu u cemu je bila caka hvala na savjetima pomoci ce mi
 
Super Moderator
Jos nisam rijesio problem. Opet ponekad zna upaliti safe mode... Bio u mercedesu provjerili fap filter i kazu da je sve uredu s njim da je skoro kao nov :icon_confused: ali auto je u zadnjih par dana oslabilo, hoce propusiti na auspuh, nema onako fin zvuk, i kad je pod vecim gasom huci... isto da vjetar puse ''huuuuuuu''
Stvarno ne znam sta mu je radit, nikakve greske ne izbacuje.. Ako se neko susreo sa slicnim problemom dobro bi mi dosla pomoc
 
Član
Jesi rijesio problem,ako jesi mozes reci do cega je bilo?

Isti problem imam sa w204,c220,2007,pali se esp i auto drhti i nema snage
 
Top