Bucne gume

Bucne gume

Legend
Pozz
Kupio sam dvije gume "nove" fakticki dot 30 14 wanli 215/40r18.
U rasponu od 55-70 jedna/obje ne mogu jos da ustanovim su jako bucne, kao da je otisao lezaj se cuje.
Je li iko ima ovakav problem, hoce li rotacija unutrasnje i vanjske strane pomoci?
Prije ovog sam imao wanli 215/35r18 stare par godina, isti model uopste nisu bile bucne..uploadfromtaptalk1428134071617.jpg
 
Član
Vjeruj drug nece pomoci i kod mene nenormalno bruje.kad idem 180 bukvalno ne mozes sjediti unutra.za ne povjerovati kakvu buku proizvode...zato se sada raspitujem za gume koje su najmanje bucne.marka gume mi nebitna...
 
Član
Meni je isto bilo na onim Nankang,bas huce ko da je lezaj otiso i odem kod vulkanizera svog da ga pitam,kaze on sjebo ih ABS,gazna povrsina nije ravna,nisu se ravnomjerno trosile,tako mi je rekao,sto mi ima i logike..:)
 
Legend
Koliko sam shvatio ove gume nemaju inside i outside bitna je samo rotacijam sad kontam ako zamjenim lijevu i desnu a da rotacija ostane kako i treba biti da li bi to pomoglo?
Buni me sto se gume na 200 cuju sasvim normalno al na 55-70 prave bas iritirajucu buku..
Ako su neravnomjerno potrosene mogu ja njih zapalit par puta da skinem malo te neravnomjernosti onda bi trebale biti ok? :)
 
Član
Koliko primjećujem na slici, potrošene su puno više na lijevom rubu (na slici lijevo), skoro do kraja...nema im spasa.
 
Legend
Mislis da su zbog toga bucne? I ja sam primjetio da je jedna vise potrosena na kraju.. Pokusat cu sa prenacivanjem pa javim ako se sta promjenilo..
 
Član
Neravnomjerno potrošene gume mogu uzrokovati više problema, još ti je zvuk ponajmanji problem...debalans točkova, bježanje auta u stranu...a na mašinima sve ispravno, sve nulirano. Da nisam lično iskusio teško da bih vjerovao...i ovdje se još to i vidi odmah, imaš slučajeva gdje razlika manja od milimetra može praviti problem.
 
Član
Gledajuci po slici ova guma ti nevalja predji rukom preko nje pa ces osjetit prelaze ili stepenice,nema veze jesul nove ili stare vec na cemu su bile prije a taj je imao lufta negdje na trapovima.
 
Rođak imao isti problem ali on je naletio na sve 4 takve,kupio nove
Ma huči i bruji nenormalno,otprilike na 8o-1oo km/h,samo ne znam kako je riješio da li je šta vratio ili ...
 
Legend
Rođak imao isti problem ali on je naletio na sve 4 takve,kupio nove
Ma huči i bruji nenormalno,otprilike na 8o-1oo km/h,samo ne znam kako je riješio da li je šta vratio ili ...
Ajd provjeri sa rodjakom..
Ja cu uradit spuru, zamjenit lijevu i desnu da vidim hocel se sta promjenit, ako ne onda cu se trudit da ignorisem taj zvuk, iako poznavajuci sebe mislim da ce ubrzo na pik :D
 
Javljam ti danas:D:turbo:
Ehh' čuo sam se s rođom,kaže da nisu u autodijelovima htjeli ni da čuju o zamjeni ili vraćanju guma a što se tiče samog auta,ispravno bilo 1oo %-ovjes i ležajevi jer je mehaničar:Dtako da je s njima jednu sezonu izdržao nekako,ustvari njegov otac-stariji čovjek pa nije ni vozio često pri tim brzinama kada huči pa tako da nije ni okretao gume u kontra stranu:car2::turbo:
 
Član
Moze ti biti do raspona ali , ako ti je sve bilo ok , onda je do guma i inace ova V sara i sve sa ovim V sarama su dosta bucnije , izgledaju lijepo ali su bucne do bola ...
 
Top