Brusenje Glave Golf 2 GTI 8V

Brusenje Glave Golf 2 GTI 8V

Član
Imali iko podatak koliko se max smije obrusiti glava od golfa 2 GTI 8v ja sam kontao skinuti 1 mm povrsine ???
 
Član
onaj ko bude brusio znace,nemozes je skinuti vise od nivoa na kojem dolazis do ventila, sudaranje ventila i klipova nece biti problem,ali bi mogao imati problema sa timingom bregaste ako je previse spustis,onda ce ti trebati stelujuca remenica na bregastoj

ja sam 16v glavu spustao 0,5mm i to je blizu nekog maksimuma jer vec dolazis do ventila mozda je mogla plafon jos jedna deseta,
a sad nisam siguran kakva je situacija na 8v glavama ali mislim da je 1mm previse
 
Član
Znači 0,5 bi bilo dovoljno po nekoj tvojoj procjeni . Ma malo sam htjeo da pitam druge posto znas kakvi su naši majstori ajd ba može i toliko ....
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
Znači 0,5 bi bilo dovoljno po nekoj tvojoj procjeni . Ma malo sam htjeo da pitam druge posto znas kakvi su naši majstori ajd ba može i toliko ....

kazem neznam tacno kakva je glava na 8v koliko mesa ima na njoj
ali najbolje je da to vidis sa majstorom koji ce ti brusiti,kazes zbrusi koliko moze najvise da opet bude u domenu normalne glave
 
Član
Radio sam glavu na GTI8v na trojki golfu i skinuo sam glavu 0.5 mm i imala je jos mesa ali to ti je ono koliko je sigurno ... Masinska obrada motora Cako- 061/205-960 nazovi i donesi da je odradimo ;)
 
Top