broj motora golf 1 gti

broj motora golf 1 gti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako,kupio sam golfa 1 kojemu je u papirima masina 1.4 a u njemu je 1.8 gti,dali cu imati problema na tehnickom kod dobivanja novih tablica,auto je vec bio registrovan dva puta.
 
Član
ja se izvinjavam,nisam procitao pravila foruma...zovem se nermin toromanovic,iz cazina sam,vozim doticnog golfa 1 gti 8v :)
 
Član
Ako je broj uredu,nece bit problema...ako nije mogu te peglat,cak i vratit,ako ne nadjes neku vezu..i otkud 1,4 u papirima,valjda se taj motor tek u trici pojavio
dd na forum
 
Član
ma ne znam tacno dali je 1.3,1.4 ili 1.5,moram ici pogledati,ugl broj sasije se podudara ali je stavljan drugi motor u njega,i ne podudara se broj motora u saobracajnoj i na njemu...pokusacu naci vezu na tehnickom da zamire na jedno oko,mad asam cuo da pri dobivanju ovih novih tabli obracaju pozornost na to
 
Član
ako je vec dva puta bio registriran ,sto onda nebi bio i treci,, a sto se tabli tice,niko te ne tjera da uzimas nove i dajes jos 40 km bezveze,,ostavi ga na tim sto jest...a sto se tice motora i nama forumasima je cudno taj 1,4 tako da,,boolje govori da je 1,3 realnije je a i svakako ga ima u golfovima,problem sa brojem motora u papiraima mozes imati samo kod zamjene sa veceg motora na manji,npr sa 1,8 na 1,3,,dok kod obrnutog slucaja i negledaju na to..i samo napomena,,ako ti nije orginalna šasija od gti-a poradi na njoj,jer ce ti je taj motor pokdati,,prvo vješsanje i nosače motora i mjenjača,pa komplet čahura za lafete,mostove itd,,,obična verzija nije pojačana kao na gti verziji...
 
Član
ma odradjen je on sve,ojacan i to,broj sasije je ok,samo me sikiralo to...nadam se da ce biti tako kao sto kazes. ;)
 

IGY

Član
ko jos gleda broj motora na starim autima, meni nikad niko nije pogledao motor a ne broj motora

dimidi mislis obrnuto, jer ako ides sa veceg na manji motor drzava ne gubi nista, a ako ides sa manjeg motora na veci tu vec gubi jer placas registraciju za mali motor a u stvari vozis veliki
 
Član
nerco_cz je napisao(la):
ma odradjen je on sve,ojacan i to,broj sasije je ok,samo me sikiralo to...nadam se da ce biti tako kao sto kazes. ;)


imao sam golfa isti slucaj,sa 1,3 84god pa sam ga prepravljo na gti,,a sto se tice registracije nikad nisam imao problema ,kod mene je bio 4 registrovanja,,a eno gledam i dan danas ga lik vozi na starim tablama,,,sve regulare,,ako je vec do sad bio ok,nema razloga da nebude opet.. pozzzzzzzzz
 
Član
U saobracajnoj ako pise 1439ccm i ako je 51kW radi se o JB motoru koji se po VWu vodi kao 1.5l. Znaci ako broj motora pocinje sa JB onda je 1.5l motor u pitanju. Isao je porijeklom u GX, LX modele, mozda jos u neki..od 1976 do 1983 je ubacivan u golfove i Jette kao i u Scirocca s tim da je samo isla druga oznaka.Ovo cisto informativno, po papirima vozis 1.5l motor. :) Lijep pozdrav
 
Član
mozete li mi samo reci kolika se kod njega krece potrosnja da znam posto sam ga tek kupio(1.8 8v digifant)..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top