Broj motora Audi 80 b3 1.8

Broj motora Audi 80 b3 1.8

Ako su papiri uredni i ako moze proci registraciju, tj da su uredni brojevi u saobraćajnoj i da nema drugih vozila pod tim brojem, onda nemas problema. Odes kod mehaničara i udari ti covjek broj motora iz saobracajne i imas 100% legalno vozilo. Tako se radi svugdje prijatelju, mislis da ce ko raditi atest kad mu crkne motor i ka promijeni motor ?
Bitno je samo da je saobracajna uredna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
Ako su papiri uredni i ako moze proci registraciju, tj da su uredni brojevi u saobraćajnoj i da nema drugih vozila pod tim brojem, onda nemas problema. Odes kod mehaničara i udari ti covjek broj motora iz saobracajne i imas 100% legalno vozilo. Tako se radi svugdje prijatelju, mislis da ce ko raditi atest kad mu crkne motor i ka promijeni motor ?
Bitno je samo da je saobracajna uredna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
znaci po tebi, ovi koji urade atest su budale???
 
Prijatelju, ne mozes vozit benzinca i ubacit dizela, a u saobraćajnoj ti pise benzin, pa i budala ce vidit da nije uredu onda.
A vozit dizela i ubacit opet dizel motor ( isti model motora i da je isto sve znaci) onda nema potrebe radit atest, samo prekucat brojeve i to je to.
Npr, vozis golfa 2 dizela, ubaciš od 3 dizel 66kw, normalno da nije uredu i trebas atest uradit jer se to primjeti. Al vozit 2 51kw i ubacit isti taj motor i prekucat brojeve, onda koja je svrha atesta ??



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako su papiri uredni i ako moze proci registraciju, tj da su uredni brojevi u saobraćajnoj i da nema drugih vozila pod tim brojem, onda nemas problema. Odes kod mehaničara i udari ti covjek broj motora iz saobracajne i imas 100% legalno vozilo. Tako se radi svugdje prijatelju, mislis da ce ko raditi atest kad mu crkne motor i ka promijeni motor ?
Bitno je samo da je saobracajna uredna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I ja se slazem s ovim ko da je to neki bauk svaka treca dvica je ovako radjena. Pola ovih nasih tunera vozi motore bez atesta. Ja da se pitam ovako bih uradio i vozi ali kod nekog da.dobro uradi. Ja sad moram atest raditi em plati motor 250 em atest 180 i jos moras račun platiti otpadu da su ti oni ubacili motor u auto i to je 50 100km em takse i jos dazdbine nema te nigde

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Sta pisete ljudi koji vam je k... Kakvo prekucavanje brojeva.to je ilegalno taman da se radi neznam o cemu.To sto je pola auta u bosni tako radjeno ne pise nigdje da je legalno.
I jos tako javno pisete po forumu :)

Bravo
 
Član
Svasta covjek da se nagleda i nacita...
Onda se cudimo sto nam nista u drzavi ne funkconise, kad javno pozivamo i preporucujemo da drugi krse zakon.
@dzinn16v i ja dodajem BRAVO!
Takodje, ovima sto pametuju javno preporucujem (sa dvicama i tricama i ostalim prekucanima), nek se zapute put Srbije preko g.p. Karakaj pa nek se prave pametni! Mene su kontrolisali vise puta, CITAJ BROJEVE MOTORA I SASIJE, a nek se pitaju da li ce njih. Pozdrav za Granicnu kontrolu i DGS na G.P. Karakaj ;), sa parolom "samo ostro"!
 
Joj sto bacate bombe i sto ne mogu ovih pametnjakovica nikako...
Ko hoce nek radi atest, ko nece nek prekuca i gotovo. Ja sam svoje rekao i stajim iza toga. Da se meni tako sta desi to bih uradio i gotovo. A dobro pogledajte, mozda i su i kod vas prekucani brojevi na autu, ne mora znacit ako se broj slaze sa saobracajnom da nije prekucan. I nisu to u pitanju samo starija vozila, vec i nova ova sto se uvoze. Ali izgleda nisi dovoljno upucen u takve stvari ;). U ostalom tema je ovakva i covjek je pitao sta da radi, vi ste rekli jedno, a ja drugo i to je to.
To za granicu je cista nebuloza,isli su ljudi preko Karakaja i bili na provjeri i prosli ;) a i znam ljude koji normalno prelaze granicu a prekucani broji. Ali je problem sto vi ne kontate ovo sto sam napisao. Znaci moraju papiri biti uredni, da se slazu brojevi na motoru i na sasiji sa papirima, da nema drugih vozila pod tim brojem itd... NAPOMINJEM JOS JEDNOM OVO STO SAM NAPISAO GORE : " Npr, vozis golfa 2 dizela, ubaciš od 3 dizel 66kw, normalno da nije uredu i trebas atest uradit jer se to primjeti. Al vozit 2 51kw i ubacit isti taj motor i prekucat brojeve, onda koja je svrha atesta ?? "
 
Joj sto nmg ovih sranja... prvo da ima drzAve pola auta ne bi tehnicki prošlo i momak ne bi do ovog dosao.drugo da placa atest i drugi motor i ugradnju izace ga pola vrednosti audija 80. I ja sam protiv svakog vida neregularnosti i sam cu sad atest raditi ali ovo mu je jedino resenje.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Ako su papiri uredni i ako moze proci registraciju, tj da su uredni brojevi u saobraćajnoj i da nema drugih vozila pod tim brojem, onda nemas problema. Odes kod mehaničara i udari ti covjek broj motora iz saobracajne i imas 100% legalno vozilo. Tako se radi svugdje prijatelju, mislis da ce ko raditi atest kad mu crkne motor i ka promijeni motor ?
Bitno je samo da je saobracajna uredna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A izvini sto smaram druze , nego da pitam npr sad da ja odnesem u MUP papire i da predam za registraciju oni bih pronasli da nisu uredu papiri i da ima jos jedno auto npr sa istim brojevima motora?
 
Bitna je saobracajna i brojevi koji su u njoj. Ako su oni regularni u mupu onda je sve ok. Ako je do sada auto prolazilo registraciju, pa proci ce i sada normalno. Samo moraju biti brojevi iz saobracajne na motor uneseni.
 
hahaha pa ti javno ohrabrivas covjeka da prikuca broj motora :-D
Znaci to je isto da sad ja nadjem papire od nekog auta provjerim u MUP-u i ako je sve u redu taj broj sasije udarim sebi na auto u nekoj kucnoj radionici i boli me kita,jer po tvome bitno je samo da je prometna u redu?

Nemoj misliti da pametujem i da sam neka postenjacina...bas suprotno...Ja znam da nam je drzava u kuurcu,i da se voza mali milion takvih auta...novih, a o starim kramama da ne pricam...Isto tako znam da ti to auto nece nitko nikada gledati i da ce vjerovatno se voziti bez problema do kraja zivotnog vijeka toga auta, ali nije u redu sto siris dezinformacije i ohrabrujes nekoga tko se ne razumije da cini ilegalno dijelo i plus k tome ga uvjeravas da je to legalno... No Hard Feelings ;-)
 
Čovjek je pitao sta da uradi, ja sam odgovorio.
Sta bi ti uradio da si na njegovom mjestu ?
Uzeti drugi motor sa papirima i plus platit atest, izadje skuplje to sve nego auto citavo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
razumijem sve sto hoces reci...
Bitno je samo napomenuti da ako napravi to sto si mu predlozio i ne daj Boze nekom igrom slucaja naleti na "postenog" policajca ili carinika koji to primjeti, da mu prijeti oduzimanje vozila te carinski prekrsaj koji moze biti do nekoliko tisuca KM, u sto ja cisto sumnjam jer kako smo vec i rekli vrlo rijetko se to kontrolira ali opet nikad neznas...uglavnom ja nebih bio miran u takvom autu
 
Top