Brock B1 16´7,5 i 9J na golfa2..

Brock B1 16´7,5 i 9J na golfa2..

BHT Ovisnik
ja sam osobno imao problema na jetti i sa 15" :icon_biggrin: sto,pa zato sto je auto uvijek bilo u pokretu,nisam se penjao po trotoarima,ali na svakodnevnoj voznji po nasoj cesti se osjeti
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ja sam osobno imao problema na jetti i sa 15" :icon_biggrin: sto,pa zato sto je auto uvijek bilo u pokretu,nisam se penjao po trotoarima,ali na svakodnevnoj voznji po nasoj cesti se osjeti
zasto ? znas i sam da sam stalno putovao Kakanj - Mostar, auto uvijek puno, sad ne mogu zamislit svog golfa na felgama ispod 15'... :/
 
Član
dadao_style je napisao(la):
evo kako je to kod mene bilo na bivšem golfu brock b1 prednje 7.5 zadnje 9x16 et 15 polian falc gume su bile 195 45 16 prednje i zadnje 215 40 16 vozio sam 3 godine bez problema jedina je mana pozadi češće treba mjenjat lezajeve brzo odu na 9 jota veće opterećenje sa ostalim nisam imao nikad problema naprijed....i jedna vrlo bitna napomena bez dobrih gevindi i širenja tj rezanja zadnjih rubova felgu je tesko stavit da nestruze to se mora obavezno odradit da ne struze.....
ostalo je sve ok tko kaze da felge uniste auto lažeeeeeeeee ko ćuko :cool:








i kani se drugih priča gledaj sta tebi paše neradis auto za druge već za sebe

hvala drug..znam onda ono govorio se nesto o felgama i lezajevima ;)
Znaci morao bih dobro spilati obrve i zagewindati :cool:
Al jebga kad nemam gewinde,samo sportskespirale..cu osam mogu se staviti neke odbojne gume da manje rade opruge...pa cu se jos malo raspitati..ugl..auto ce ici u pod za koji dan ;)
ma ja sebi ga radim i za svoj ukus ;) ;) ;)

funky je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
po meni 16ke bez dubokuh branika nisu dobitna kombinacija.
zadnji lezajevi ce vise trpiti,, kao i standardno na dvici kugle krajneci,,ali
ti dijelovi su bagatela tako da zbog toga ja ne bi nikada odustao od felgi,,
3 problem su zadnje obrve kad opteretis auto strugace 100%

i zadnje ako ne spustis bas drobo auto,, nece valjati:D



drug, tvoj ukus treba proucavati ;)





nema dalje :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:
Samo ti velike relacije prelazis..ja se mislim kako cu :D :D
sta bi tek ti rekao :cool:

GTI FAN je napisao(la):
Ja na gti-u nisam primjetio nikakav pad performansi kad sam stavio 16 ke ali 7,5 jota. sto mi je bilo cudno.Primjetio sam da su brzine duze zbog toga sto sam stavio visoke gume i sat je pokazivao manje pa je to davalo osjecaj losijih performansi ali po mjerenju sve je bilo isto.

aha..imam i neku ponudu za 16 7,5 jota..ali kad skontam ako ce se falc uzimati 8-9J treba 14´stefan ili neke borbet ;)
 
Legend
meni je nevjerovatna razlika kad stavim 14ke celicne i onda predjem na 15ke
kao da vozim yugu.. bas je krut, udara, cudan osjecaj skroz, na 16ke nebih nikad ni pomislio..
dobro razmisli o tome.. nije vise stvar hoce li otic kugla, krajnica, mislim da mi nemamo puteve za toga..
estetski je lijepo, ali veliko ali hoces li imat zivaca izbjegavat rupe itd itd..
 
Član
Ja ih imam na puntu, sa 15 na 16 razlika je velika vjeruj.
15 ke sam imo OZ Racing 195/50/15 i auto je fino islo za 1.2 motor
Prelazak na Brock B1 sa gumama 215/40/16 je velika razlika jos sad je bolje, dok sam imo gume naprijed 195/45/16 barumke auto se nije mrdalo. Pun gas da krenes
Sto se tice lezajeva sta ja znam nemam nikakvih problema, imam samo nazad sa struganjem, ne bas pretjerano al za svaki slucaj sam ga preimenovo u dvosjed... :D

Meni auto treba do kafane i nazad dok sam na odmoru, spusten je, 2 cm distanceri su naprijed, da je tvrd jeste, da cupka cupka al brate izgled je popravljen za 100 posto... tako da mi nije zao :D



 
smajke je napisao(la):
Ja ih imam na puntu, sa 15 na 16 razlika je velika vjeruj.
15 ke sam imo OZ Racing 195/50/15 i auto je fino islo za 1.2 motor
Prelazak na Brock B1 sa gumama 215/40/16 je velika razlika jos sad je bolje, dok sam imo gume naprijed 195/45/16 barumke auto se nije mrdalo. Pun gas da krenes
Sto se tice lezajeva sta ja znam nemam nikakvih problema, imam samo nazad sa struganjem, ne bas pretjerano al za svaki slucaj sam ga preimenovo u dvosjed... :D

Meni auto treba do kafane i nazad dok sam na odmoru, spusten je, 2 cm distanceri su naprijed, da je tvrd jeste, da cupka cupka al brate izgled je popravljen za 100 posto... tako da mi nije zao :D




:lol::lol: slazem se sa smajketom a ovo su moje felge bile ja prodo galetu u sarajevo gale tebi....:cool:
 
Član
Da tako je Dado :)
Kod mene nije bilo problema ali je auto bilo na gewindama i naprijed i nazad,rubove nisam morao ni siriti ni rezati ali sam morao saviti unutrasnji onaj falc na obrvama i fino ustimati gewinde i evo finalni proizvod,znaci kada bi sjelo 4 u auto i pun gepek nije bilo struganja,gewinde su cudo :)

Evo tih felgi kod mene na autu:

6zpisj.jpg
 
Član
.nOKe je napisao(la):
meni je nevjerovatna razlika kad stavim 14ke celicne i onda predjem na 15ke
kao da vozim yugu.. bas je krut, udara, cudan osjecaj skroz, na 16ke nebih nikad ni pomislio..
dobro razmisli o tome.. nije vise stvar hoce li otic kugla, krajnica, mislim da mi nemamo puteve za toga..
estetski je lijepo, ali veliko ali hoces li imat zivaca izbjegavat rupe itd itd..

t oje to..da smo negdje drugo pa´hajde..da su bolje ceste i to..
a nemam ni gewinde ;)..tak oda cu ja mislim odustati od ovoga
Jedino bih mogao staviti 16 sve 4 7,5J iako sam svaki dan na putu :icon_rolleyes:

Al_Galone je napisao(la):
Da tako je Dado :)
Kod mene nije bilo problema ali je auto bilo na gewindama i naprijed i nazad,rubove nisam morao ni siriti ni rezati ali sam morao saviti unutrasnji onaj falc na obrvama i fino ustimati gewinde i evo finalni proizvod,znaci kada bi sjelo 4 u auto i pun gepek nije bilo struganja,gewinde su cudo :)

Evo tih felgi kod mene na autu:


jesu dobre nema tu sta :cool:
Al ipak sam odustao :icon_mad: :icon_mad:

Da imam gewinde i da je bolji motor u njemu stvio bi ih ;)
 
funky golfa dvicu ako hoces da modernizujes, zna se sta se prvo stavlja
gti body,, a na njemu 16ke stoje 61x ljepse,, primjer dadina dvica ;)
a te americke i uske obicne kineske ne lice na karambolku:lol:
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
funky golfa dvicu ako hoces da modernizujes, zna se sta se prvo stavlja
gti body,, a na njemu 16ke stoje 61x ljepse,, primjer dadina dvica ;)
a te americke i uske obicne kineske ne lice na karambolku:lol:

A onda poliester u ruke i praaavo ga nabrijes da gori hala.
 
Član
trizex je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
funky golfa dvicu ako hoces da modernizujes, zna se sta se prvo stavlja
gti body,, a na njemu 16ke stoje 61x ljepse,, primjer dadina dvica ;)
a te americke i uske obicne kineske ne lice na karambolku:lol:

A onda poliester u ruke i praaavo ga nabrijes da gori hala.

;)
Bogu hvala sto nismo svi isti :cool:
Ne mozes ti bolan modernizovat nesto staro 25 godina haha
 
trizex je napisao(la):
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
funky golfa dvicu ako hoces da modernizujes, zna se sta se prvo stavlja
gti body,, a na njemu 16ke stoje 61x ljepse,, primjer dadina dvica ;)
a te americke i uske obicne kineske ne lice na karambolku:lol:

A onda poliester u ruke i praaavo ga nabrijes da gori hala.

gdje ti u ovome postu vidis spominjanje poliestera, da nije gti body kit poliester,,:icon_question::lol:



;)
Bogu hvala sto nismo svi isti :cool:
Ne mozes ti bolan modernizovat nesto staro 25 godina haha
[/quote]

e za ovo se slazem, nismo i hvala bogu da je tako,, svi imamo razlicit ukus, i
o tome se bespotrebno raspravljati,, tako da ne vidim razlog prozivanja,, LP
 
Top