Brisači, koje kupiti?

Brisači, koje kupiti?

Član
Pozdrav, može li mi neko preporučiti nekog proizvođača brisača koje je koristio i da su mu se dobro pokazali? Ja sam do sada koristio Valeo i nisam zadovoljan.
 
Član
Koristio Valeo i Bosch, te neke Turske. Žalosno ali turski su najduže trajali valjda orginal ma makar i III. kategorija.
 
Član
ja kupio one aero fazon bez okvira sto budu savijeni, marku i ne znam al kinez neki oko 20 KM su bila sva tri i trajali relativno dugo preko godinu pa kad primjetim prvi znak crkavanja cu da bacim i opet kupim sva tri ovakva ista:)

Koristio sam BOSCH sa OMV-a navodno original platio duplo i duplo krace je trajao, koristio sam VALEO iz fisa isto skuplji isto nije nesto ali je bolji od BOSCH-a, a koristio sam Valeo iz italije donesen slucajno pa zavrsio kod mene na zadnjem staklu i tu je ostao godinama i zaboravio sam bio na njega koliko je trajao.

E sad i ja bi da znam ima li nesto provjereno da valja da ce da traje dugo pa nek i kosta vise. Ali ima tu milion gluposti koje niko ne pazi tako da ne vrijedi nego najjeftinije i kad crku stavis druge :) Tipa snijeg, led, prasina, praonica s pjenom koja nagriza onaj grafit sto BOSCH stavlja na brisace, tecnost za brisace, recimo od zute OMV-ove su meni ostajali tragovi na farbi ispred brizgaljki za staklo .......

Kupovao sam ove aero i u TZ u merkatoru i nisu losi ali su bili malo skuplji nego u Bijeljini.
 
Član
ja uzmem najjeftinije i evo jos uvijek su mi, a ima godina kako sam ih stavio :D
ovo koji dan cu iznenadit sofersajbu kad stavim nove :D
 
orginalni bosh i po godinu dvije traju, kod mene je vec godina i 8 mjeseci na autu, i danas brise kao i prvi dan, mada je cjena zara ali vrijedi.....
 
Član
Ali ima i do auta kako koja sajba, recimo na hondi i na toyoti sam vozao i jedne i druge ali su mi bolji ovi aero sto su zakrivljeni, ali isti ovakvi ja ih kupio na istom mjestu i stavio na pezoa dosni brisac se malo podize od stakla u dnu i ne brise do kraja, a na fiatu bravi preskace i bruji :)

Tako da nemam pojma izgleda se mora probati vise razlicitih jeftinih dok nadjes koji ti valjaju i drzi se toga.

@zen_3dom Gdje si nasao i kako znas da je original osim po cijeni ? Mislim traju ti dugo dobro, ali kako cemo mi sad znati kad kupujemo ?
 
Član
imao bosch i prezadovoljan... onda doslo vrijeme mjenjanja i kupim Avanti... al one aero (savitljive)... cijena je bila 20 i kusur po komadu ali evo brisu vec 2 godine... ;)
 
BHT Ovisnik
meni se događa ovaj problem kao u menjica sto je napisao za pezoa,bili mi kako sam kupio auto boschovi,a losi skroz,prva kisa pala svratim u autodijelove,nemaju bosch uzmem ove neke valeo obicne,10km i preskače mi desni na vrhu,da li da trazim ajmo reci "originalne" bosch ili da probam te no name aero ?
 
Član
CoL3 je napisao(la):
meni se događa ovaj problem kao u menjica sto je napisao za pezoa,bili mi kako sam kupio auto boschovi,a losi skroz,prva kisa pala svratim u autodijelove,nemaju bosch uzmem ove neke valeo obicne,10km i preskače mi desni na vrhu,da li da trazim ajmo reci "originalne" bosch ili da probam te no name aero ?

Ja mislim da je bolje noname aero, ali opet nemoj da te ja nagovaram, kazem kod mene rade super dobro na dva auta a na druga dva ne. Pa ti vidi dal ces bacit 10-20 KM i probati. Kod mene traju godinu i brisu super.
 
Član
Nije bitno koliko ce trajati a ni cijena nije toliko bitna samo da ne škripi i ne preskače :). Hvala svima na odgovorima, onda uzet neke koje prve vidim pa probati ;)
 
Član
ja imam isto iskustvo s ovim sto menja govori iz mercatora
evo druga im godina sad i stvarno dobro brisu, a jako tihi :cool:
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
U motorexu uzmes Champion,
tise, mekse i dugotrajnije brisace nisam imao!

Necuju se kada rade!

APSOLUTNO;)
kupio sam sebi za 307icu (74KM-jeftinija varijanta sa univerzalnim kopcanjem) i super zadovoljan
 
Top