Brisači gecrkt

Brisači gecrkt

Član
Na Puga sam nabacio Ollo Xenone prije par mjeseci i neki dan upalim auto brisaci rade non stop kontam da sam slucajno prebacio rucicu vratim je u manju nista i dalje rade iscupam osigurac da ih ugasim. Odem juce do elektricara kaze spalio si BSI il su motorici pojebani, reko zasto kaze zbog Xenona kao reko sam ti da ih ne ugradjujes kao mi to ne radimo na vozilima mladjim od 2004 godine. Posle mi rece kao bilo je na Pugovima crknutih brisaca i bez xenona kao skini ih sjebace ti elektroniku mjenjaca ili BSI nesto u fazonu xenoni vracaju struju pa sprzi ono sto je najblize...
Haj sad neko iskusan nek mi obajasni do cega je jedni kazu xenoni drugi kazu fabricka greska, znaci misljenje nekog ko je sa tim devero ko se oko toga razumije, ako je zbog xenona da ih skidam. Cito sam na stranim forumima ko je ugradjivo xenone da su crkavali brisaci al opet mi nema logike sreo sam milion 407 sa xenonima ne bi raja tolko ugradjivala da ima bas belaja. Kaze mi elektricar kao ako bas hoces da imas uzmi Bosove ja onako gledam htjedo rec i to su kinezi samo Bosch naljepnica al haj reko udure.....
 
Član
meni to nema nikakve logike. nikakve veze nema izmedju brisaca i farova. dva posebna releja imaju.
 
Član
neznam tacno al i ja sam citao na raznim forumima da nemoze,cak i ovaj sto mi je prodao auto kaze da je ugradjivao xenone i da mu nisi mogli i da su mu crkli brisaci....al et ja se inatio pa ih opet ugradio i sve radi savrseno,mislim pa skoro i godinu i po...
jedino sto kad sam kupovao jest da sam trazio can bus...
al opet mi izbaci gresku kad ih ne upalim da mi ne rede kratka svjetla..a kad ih upalim sve ok i ne izbacuje gresku...
probaj sa relejem za svaki slucaj i uzmi direkt masu sa akumulatora i sa sasije,tak sam barem ja uradio
 
Član
To se desava na Pug 407 kada ugradis obicne xenone, a ne CANBUS ;) OLLO je ekstra xenon set ali mora biti canbus balast, ne obicni ;)
 
Član
Can bus su xenoni, nisam vidio da je neko na h1 i h7 uzimo struju direkt sa baterije...Masu mogu spojit na sasiju to mi nije problem a sad kako struju uzet sa baterije to ne znam, imo sam neka govna sto idu na bateriju od h4 xenona pojma nemam gdje je to sad....Ako ima neki tutorijal na tubi il slika nek neko ubaci, gledo sam po netu u 99% ode neki ko tranzisotr il relej na jednom od motorica brisaca, neki dan probo skinit procedura u p.m upakovo francuz brisace lakse obit auto neko onu plastiku izvuc i skinit motorice.....
 
Top