bregaste 16v

bregaste 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ljudi, jeli ko radio brusenje bregastih osovina na gti 16v.
ako jest zanima me,kakva je snaga motora,obrtaji,ubrzanje sa izbrusenim bregastim osovinama.
 
Član
code: KR je napisao(la):
e ljudi, jeli ko radio brusenje bregastih osovina na gti 16v.
ako jest zanima me,kakva je snaga motora,obrtaji,ubrzanje sa izbrusenim bregastim osovinama.



Brušenje:icon_question:

Predpostavljam da pitaš za mk2 KR motor ... tu ti je provjerena kombinacija za bregaste, staviš 2 izduvne i gas ;)
 

sUx

Član
i ja sam cuo za taj fazon sa 2 izduvne bregaste , na vw wortexu sam bas citao o tome ;)
 
Član
Da druze u pitanju je mk2 kr motor. Znaci stavim i drugu izduvnu i ne zajbajem se sa brusenjem,a znas li druze kakva je snaga motora sa tim izduvnim bregastim osovinama,kako ubrzanje,obrtaji eksplozivnost,osjeti li se razlika?To me zanima.O tome ne mogu nigdje nista da nadjem, a steti li to sta puno motoru?

Ma u svakom slucaju cu probati.
 
Član
code: KR je napisao(la):
Da druze u pitanju je mk2 kr motor. Znaci stavim i drugu izduvnu i ne zajbajem se sa brusenjem,a znas li druze kakva je snaga motora sa tim izduvnim bregastim osovinama,kako ubrzanje,obrtaji eksplozivnost,osjeti li se razlika?To me zanima.O tome ne mogu nigdje nista da nadjem, a steti li to sta puno motoru?

Ma u svakom slucaju cu probati.

Ide auto ko mutav kad se to uradi, a za snagu neznam, nema niko valjke kod nas pa da može izmjeriti, to ljudi bubaju onako od oka ...
A kako ide, ide do 4000 nako a nakon 4000 eksplozija ;)

Trebaš naći dobrog mehaničara da je fino naštima, auto mora raditi na leru mirno
 
Član
E hvala ti druze,uraditi cu ja sebi,mehanicar sam. Znao sam da moze to ako brusis bregaste,ali za taj fazon sa izduvnom bregastom nisam.
Dottore :cool:
 

sUx

Član
ma drug moras skontati da se bregaste nemogu brusiti
u Bih nema te masine ili struga da bi brusila bregastu i da poslije toga bude sve uredu kad se vrati u Motor ....
 
Član
To dali se mogu brusiti mogu,ja gledao na satelitu kad frajer radi,znaci tanji spiceve da budu ostriji,a i ja sam skeptican kao i ti sto se tice toga,jer je materijal od koga je napravljena bregasta zeznut do bola.
A sto se tice masine ili struga isto slabo vjerujem da to ima ko u Bosni da moze to raditi,ali ima jedan jaran mi radi u Zeljeznicama BIH,pa kaze da bi se to moglo odraditi.
Kaze oni sve dijelove za masine(lokomotive)prave sami na strojevima jer se novi vise ne proizvode.
Jbga ja konto da probam,mada ne vjerujem da bi moglo,rekoh halaliti bregastu pa da vidim
Ali evo dottore mi rece jednostavniji nacin,pa cu probati,tako da brusenje batalim.

dottore;)
 
Član
Znači ti bi brusio bregaste, jako zanimljivo...



Ovu tupu (kao lijevu na slici) bi da naoštriš da bude oštra (kao desna na slici) i dobiješ oštru bregastu. I auto ti poleti :icon_smile: al malo sutra...

A kažeš da si mehaničar, pa valjda si trebao naučiti nešto u toj školi ako si je pohađao uopšte.

Umjesto da tražiš bregaste sa većim uglom i većim liftom (što je slučaj kod izduvne u odnosu na usisnu), ti bi postojeće da brusiš, da smanjiš ugao i lift... Znači sve suprotno i naopako. :icon_smile:

Pamet u glavu, pusti satelit ;)
 
Član
Dzenad je napisao(la):
Znači ti bi brusio bregaste, jako zanimljivo...



Ovu tupu (kao lijevu na slici) bi da naoštriš da bude oštra (kao desna na slici) i dobiješ oštru bregastu. I auto ti poleti :icon_smile: al malo sutra...

A kažeš da si mehaničar, pa valjda si trebao naučiti nešto u toj školi ako si je pohađao uopšte.

Umjesto da tražiš bregaste sa većim uglom i većim liftom (što je slučaj kod izduvne u odnosu na usisnu), ti bi postojeće da brusiš, da smanjiš ugao i lift... Znači sve suprotno i naopako. :icon_smile:

Pamet u glavu, pusti satelit ;)

;)
 
Član
Kazem ti gledao sam na satelitu i frajer je to radio,ali neznam njemacki pa nisam razumio u koju je svrhu to radio,bem li ga tako je radio,prikazuje slike,i meni to nije bilo jasno, pa sam pitao jeli ko sta radio slicno.

Razumijem ja sta ti pricas,cim je veci ugao i veci lift na bregastoj,(usisnoj) tim je onda i motor u mogucnosti da usisa vecu kolicinu zraka i goriva u stublinu,sto mu daje na snazi.

Ma ko ga jeb svabska posla,ko ce ga znati sta je on radio,vazno je da ja imam jos jednu izduvnu bregastu pa kud puklo da puklo.
 
Član
Sta ima to da proba??
Treba to naostrit burazeru da se moras cuvat da ne dirnes. Onda ce imat efekta, pogubnog naravno.
 
Član
E buraz cini mi se da sam to ja gore vec objasnio i nema smisla da vise ponavljam.Mislim,ako si uletio u ovu temu da se s nekim prepires ili da se pravis pametan,dzaba se trudis,nisam taj tip.Ja sto znam radim,ne pametujem,ne filozofiram,u sta nisam siguran pitam,vjeruj mi nije me stid,za razliku od nekih,jer se ne smatram najpametnijim ovdje.Ima ovdje izrazito pametnih momaka,zbog kojih vrijedi biti na ovom forumu.
Tebi ako je do prepirke imas more tema,pa se prepiri i pametuj s onima koji su jaki samo na rijecima.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top