Brcko Speed Show

Brcko Speed Show

Član
U Brčkom 23. septembra počinje prvi legalni BRČKO SPEED SHOW, do sada najveći auto karavan.

Utrka će biti organizovana u pet kubikažnih klasa, a održat će se na poljoprivrednom aerodromu u Brčkom – naselje Brod.

252554_441247809247951_1037657095_n.jpg

Raspored takmičarskih klasa:

1. klasa: do 1600 ccm

2. klasa: od 1.6 do 2.0

3. klasa: od 2.0 do 2.5

4. klasa: preko 2.5

5. klasa: svi dizel motori


http://www.facebook.com/brcko.speed.show?ref=stream

http://portal24h.ba/23-septembra-pocinje-prvi-brcko-speed-show/
 
Član
obavezno :cool::cool: neg' za one koji neznaju brcko(kao sto sam ja :lol: )kako se moze doci do poljoprivredno aerodruma ?:icon_confused:
 

IGY

Član
trebate malo definisati klase, sta ako dodze uno turbo 1.4 sa nitrom koji hladno vozi 13 sec klasu, i neki recimo golf 2 1.6 benzin i stavite ga u istu klasu

nije losa ideja ali je davno propala jos dok je Gera pravio utrke ubrzanja, ne mislim nista lose, samo dajem savjet da malo precizirate te stvari ;)

inace svaka cast na ideji i sretno sa realizacijom
 
Član
IGY je napisao(la):
trebate malo definisati klase, sta ako dodze uno turbo 1.4 sa nitrom koji hladno vozi 13 sec klasu, i neki recimo golf 2 1.6 benzin i stavite ga u istu klasu

I meni prođe kroz glavu, uzeo sam odmah sebe za primjer, ne znam protiv koga bih mogao sa svojim 1.6 kad su sva starija i slabija auta manje kubikaže i lakša i brža?
 
Član
IGY je napisao(la):
trebate malo definisati klase, sta ako dodze uno turbo 1.4 sa nitrom koji hladno vozi 13 sec klasu, i neki recimo golf 2 1.6 benzin i stavite ga u istu klasu

nije losa ideja ali je davno propala jos dok je Gera pravio utrke ubrzanja, ne mislim nista lose, samo dajem savjet da malo precizirate te stvari ;)

inace svaka cast na ideji i sretno sa realizacijom

Napomenuli su negdje da auta sa turbo,nitro itd idu u zasebnu klasu :)
 
Član
Ovakve klase najvise odgovaraju vozacima honde 1.6 vtec fabricki ima 160 ks pa udri po golfu 1.6 :) Mada nije lako formirati klase ako nisu po vremenima jer bi stalno neko bio ostecen/povlascen. Najpravednije je mozda napraviti klase po konjazi, ali neko od 300ks sa preradama moze reci da ima 150 kao u saobracajnoj i onda opet nije pravedno.
 
Član
joj,al' ovi brcaci komplikuju...
ko koga izazove na dvoboj neka se i trka.kao u boksu...
evo ja,izazivam sekulu sa fordom...izadji kukavico!!!izadji!!!(onda ga malo sa mercedesom zakacim...)i onda nastupa fight...
ja se kao iznervirao..zanosim mecku,skripe gume,vristi AMG azdaja BUUUUAAM!!!BUUUUAAM!!!
potkrvarili farovi,puse na resetku...iznad mecke sijeva,grmi...
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
:icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:
 
Član
ljuboje je napisao(la):
joj,al' ovi brcaci komplikuju...
ko koga izazove na dvoboj neka se i trka.kao u boksu...
evo ja,izazivam sekulu sa fordom...izadji kukavico!!!izadji!!!(onda ga malo sa mercedesom zakacim...)i onda nastupa fight...
ja se kao iznervirao..zanosim mecku,skripe gume,vristi AMG azdaja BUUUUAAM!!!BUUUUAAM!!!
potkrvarili farovi,puse na resetku...iznad mecke sijeva,grmi...
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
:icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:

potpisujem...
npr. ja bi green devila poodero ko poziv za vojsku :D
a ove ostale masine bi me i mogle derati ako bi usao u klasu sa mnogo auta, vjerovatno da nebi bio nesto konkurentan..
tako da je najbolje, uplatis, izazoves koga hoces, jos se kladite, npr. 1500 maraka ko pobjedi ili pink slip, i slicno :cool:

onako opusteno, slicno kao sto je bilo prvi put neoficijelno, samo eto sada s tom skromnom kotacijom..
tako bi se vjerovatno prijavio mnogo veci broj takmicara cisto radi tih duela izmedju cunera, u suprotnom nebi bilo tako zanimljivo i mnogo se nebi uopce ni takmicili jer realno nije zanimljivo da te neko dere zato sto ima 50-100 konja vise...
 
Član
ljuboje je napisao(la):
joj,al' ovi brcaci komplikuju...
ko koga izazove na dvoboj neka se i trka.kao u boksu...
evo ja,izazivam sekulu sa fordom...izadji kukavico!!!izadji!!!(onda ga malo sa mercedesom zakacim...)i onda nastupa fight...
ja se kao iznervirao..zanosim mecku,skripe gume,vristi AMG azdaja BUUUUAAM!!!BUUUUAAM!!!
potkrvarili farovi,puse na resetku...iznad mecke sijeva,grmi...
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
:icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:

ahahhahaahahha:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: jooj al se ismijah na jutro :lol::lol::lol::lol:



Uploaded with ImageShack.us























Uploaded with ImageShack.us
 
Eh ovako, da se i ja kao organizator javim :)

Prvo da rijesimo ovo u vezi klasa, vec par dana vodim bitku sa svima oko toga, nekima pase, nekim ne.

Da vam kazem nesto, ko je rekreativan rejser kao sto sam i sam uvijek ces bit donji, na kojem god obliku rejsa.

Ozbiljni rejseri poznaju svoje auto u bobu i u svakom trenutku znaju tacno koliko im auto ide i tu jedan rekreativac nema sanse nikakve, ovaj il ce ga natjerat da probije il ce ga kalkulisanjem izbacit.
Ista stvar je i ovdje sa kubikazama, ozbiljni rejseri rade svoje masine i jedan rekreativac sa gljivom i remusom nema nikakve sanse s njim, a ja cu gledat kad budem pravio parove da se sto slicnija auta nadju na crti.

Uglavnom, ne shvacajte ovaj event pre ozbiljno, ovo nije Osijek i ala Osijek nit zelimo da bude, prvotna ideja je bila obican skup kao sto je bio u aprilu samo da to bude legalno i da policija ne moze da nas rastjera i onda smo skontali da bi mogli klase napravit cisto da to bude malo organizovano i da se poidijele pehari i nagrade, pa ajde ovo pa ono i na kraju smo zavrsili s ovim. Kad se sve klase izredaju ostavit cemo mogucnost free runova da se poteze ko god hoce, a mozemo skontat i da se pobjednici svih klasa medjusobom izredaju.

Dalje, ovo je event opustenog, zabavnog karaktera, bice hrana, pice, parking, policija, vatrogasno, hitna, mobilni wc-i, par mini natjecanje kao show za publiku tipa najbucnije auto, najnize, burnout i slicno.

Ovo je prva organizovana trka kod nas, jos ni kluba registrovanog nemam, vidjet cemo kako ce stvari tec poslije ovoga, nadamo se konacnoj registraciji kluba i dobrom odazivu na ovaj event radi i ovdasnjih sponzora jer kad imas preporuke lakse je sve. Iduce godine gledat pa dovest i mjernu opremu, al o tom po tom ;)

Ako imate pitanja jos kakvih, pucaj ;)

i ako moze da se u prvi post ovog maloljetnika sto je objavio event ubaci velika slika


252554_441247809247951_1037657095_n.jpg
 
AnDel je napisao(la):
ljuboje je napisao(la):
joj,al' ovi brcaci komplikuju...
ko koga izazove na dvoboj neka se i trka.kao u boksu...
evo ja,izazivam sekulu sa fordom...izadji kukavico!!!izadji!!!(onda ga malo sa mercedesom zakacim...)i onda nastupa fight...
ja se kao iznervirao..zanosim mecku,skripe gume,vristi AMG azdaja BUUUUAAM!!!BUUUUAAM!!!
potkrvarili farovi,puse na resetku...iznad mecke sijeva,grmi...
:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
:icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil::icon_evil:

potpisujem...
npr. ja bi green devila poodero ko poziv za vojsku :D
a ove ostale masine bi me i mogle derati ako bi usao u klasu sa mnogo auta, vjerovatno da nebi bio nesto konkurentan..
tako da je najbolje, uplatis, izazoves koga hoces, jos se kladite, npr. 1500 maraka ko pobjedi ili pink slip, i slicno :cool:

onako opusteno, slicno kao sto je bilo prvi put neoficijelno, samo eto sada s tom skromnom kotacijom..
tako bi se vjerovatno prijavio mnogo veci broj takmicara cisto radi tih duela izmedju cunera, u suprotnom nebi bilo tako zanimljivo i mnogo se nebi uopce ni takmicili jer realno nije zanimljivo da te neko dere zato sto ima 50-100 konja vise...

vidili smo gdje si bio prosli put na malezijskom :lol::lol::lol:
 
Top