Brava vrata passat b5.5

Brava vrata passat b5.5

E ovako ekipa,ima dosta tema sa ovim problemom,ali niko nije ovako duboko zaglibio,znaci...
Ne pali se svijetlo u kabini kad otvorim vozaceva vrata.
Mjenjao mikroprekidac.
Mjenjao bravu,
Nista nije pomoglo,i sad me zanima ima li netko schemu da nadjem zice u stubu koje vode na mikroprekidac pa da napravim nesto na foru golfa 2. Da u stubu bude prekidac.
Svaki savjet je dobrodosao,hvala.
 
Član
Pogledaj ti comfort modul jer je onda vjv problem u njemu, pusti te fore golf 2. Jel ti na tabli signalizira otvorena vrata? Jesi provjerio ispravnost unutrasnjeg svjetla?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Na tabli nista ne signalizira kad izvadim kljuc zakljucaju se dok su otvorena,ne pali se alarm jer ne registrira,svijetlo se pali kod ostalih vrata,e sad ne znam sta je confort modul i kako da provjerim?
 
Član
Cek jel ta brava ispravna sto si stavio? Jesi pregledao lemove na njoj. I taj mikroprekidac jel dobro stavljen

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Vode je bilo oko kutije,mislim da nije u njoj,samo sam zavirio i vratio nazad jer nisam znao smijem li dirati,,,
Mikroprekidac je jednostavna stvar tako da sam ga ugradio ispravno 100%
Kupio novu bravu,nije radilo,odem kod autoelektricara najblizeg,on mi posudi 2 druge brave kojima nije radilo centralno ali je svijetlo da isprovam,i probao sam i dalje ne radi svijetlo,zvao sam jos jednog autoelektricara objasnio mu,pitao sta misli kaze da nema pojma...
 
Član
Probaj, nemas sto izgubiti. Nemoj se zaletiti pa odmah kupiti drugi, vidi najprije jel ti sve ostalo radi

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
A ima li taj comfort modul veze sa centralnim? Jer to mi radi bez problema,jedino kad na dugmetu na vratima pritisnem da se zakljucaju sva vrata ona se odma otkljucaju,nez jel to povezano,ugl provjerit cu ovaj svoj,spojeve,stavit neki drugi pa vidit sta se dogadja,al to bi trebalo biti to?
 
Član
Ja sam imao slican problem u b5.5, ukratko poplavu pod nogama. 99.9% sam siguran da je i kod tebe do CM-a ako je bilo vode dole.
Osusio saam ja sve, ocistio CM onim nekim zaj***m sprejem za koroziranje elektronike i dzaba.
Radila mi centralna i sve osim sto nije reagovao na daljinski, gepek nije htio na dugme i svjetla naprijed nisu radila.
Isto tako probao sa osiguracima, prekidacima... i dok nisam zamijenio CM nista.
Moja preporuka je da uzmes u Ilmi CM, zamijenis i testiras, ako ne frecera i dalje mozes vratiti, daju 7 dana rok.
Mene je kod njih CM sa dostavom izasao 80KM i radi k'o bombona sve :)
Nije da ih reklamiram, ali nigdje drugo nisam mogao naci CM sa istom oznakom kao kod mene osim kod njih.
Da, obrati paznju da oznaka mora biti identicna. :)
 
Top