Brabus SV12 R : Mercedes S klasa sa 750KS

Brabus SV12 R : Mercedes S klasa sa 750KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
brabus-sv12-r-01.jpg

SV12 R je još jedna ekstremna prerada iz arsenala nemačkog Brabusa, koga će publika inače moći da upozna na Salonu automobila u Frankfurtu.

Brabus je za osnovu uzeo nedavno obnovljenu S klasu (tačnije, model S600), pod čijom se haubom skriva Mercedesov V12 motor, kome su Nemci zapreminu sa 5,5 povećali na 6,3 litra, a snagu na svih 750 konja i 1100 Nm obrtnog momenta!

Motor je pojačan ugradnjom dva veća turbo punjača, efikasnijim interkulerima, reprogramiranom elektronskom kontrolnom jedinicom motora i novim izduvnim sistemom od nerđajućeg čelika sa četiri završetka.

Konačan rezultat zaista daje za pravo Brabusu da tvrdi da je SV12 R "najsnažnija i najbrža kancelarija na točkovima". Naime, SV12 R od 0 do 100 km/h stiže za 4,0 sekunde, do 200 km/h za 11,9 sekundi, dok mu maksimalna brzina iznosi elektronski limitiranih 340 km/h.

Ovakve performanse su zahtevale i novi aerodinamički paket (modifikovani prednji branik sa integrisanim dodatnim LED svetlima, novi pragovi, redizajnirani zadnji branik sa difuzorom, spojler na poklopcu prtljažnika), za čiji razvoj su Brabusovi dizajneri koristili vazdušni tunel.

Uz dorađeno ogibljenje i pojačani kočioni sistem (diskovi od 380 mm napred i 355 mm pozadi), SV12 R je dobio i nove Brabusove Monoblock F Platinium Edition aluminijumske točkove od 21 inča sa gumama 265/30 napred i 295/30 nazad.
brabus-sv12-r-02.jpg

Unutrašnjost takođe ne zaostaje za atraktivnom spoljašnošću, pa su tako deo opreme ove kancelarije na točkovima i laptop kompjuter (3-GHz) sa pristupom internetu, TFT ekran osetljiv na dodir, štampač, TV, DVD, MP3 plejer, a tu su i koža, alkantara, ergonomski oblikovan sportski upravljač i posebne pločice sa Brabus logom.

:icon_eek:
 
suzu sam pustio :D

i onda dodje levat i poredi nesto s ovim , pa da mu V12 u guzicu gurnem :icon_evil:

znaci VRH vrhova :cool:
 
Član
ma ne znam sta da kazem :icon_eek: pa hebena perverzija...nema dalje...kompic i stampac u autu..hahha..drama:cool:
 

MTR

Član
ee Dule , ja evo placem ko dijete hahahahah . To sam brate cekao , Vernese veceras kod mene oplakivanje , mozemo do ujutro hahahahahahaha .

Jao brateeeeeeeeeeee , a dezen unutra ...........................


Odo sebi uzet gumenu kitu i udrat se po celu
 
ja ga vidjam svaki dan, zivi covik 2 zgrade povrh mene, neki kerumov covik, parkira ga na kornizu ka i svi ostali, oni koji neznaju da je brabus samo bi rekli obicni novi merc!
 
Član
Mercedes S 500 BRABUS W12

dosao kod jarana da se nesto napravi pa smo imalo priliku da se vozamo s njim 20 dana LUDNICA KAKO IDE
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top