BRABUS SV12 R Biturbo 800 : Definicija snage

BRABUS SV12 R Biturbo 800 : Definicija snage

Već smo navikli da nas tuning kompanija BRABUS bombarduje raznoraznim preradama Mercedesovih modela, od kojih će vam, već pri samom pogledu, srce naprosto jače zakucati.

Nova kreacija, punog naziva BRABUS SV12 R Biturbo 800 bi mogla postati prava injekcija za sve željne adrenalina sa dovoljno dubokim novčanikom.Jer šta zaista reći o luksuznom automobilu koji pod haubom skriva 6.3 litreni V12 motor sa dva turbo punjača, ništa, čista ludost.Ovaj motor proizvodi 800 konjskih snaga i ima 1,420 Nm obrtnog momenta, što je sasvim dovoljno da se pomjeri neka planina u okolini Sarajeva, iako bi to ovaj automobil možda i postigao, njegov mjenjač to sigurno ne bi izdržao pa su se u BRABUSU ipak odlučili da ovu brojku smanje na 1,100 Nm.Filozofija da više znači i brže, dodatno je upotpunjena činjenicom da je Biturbo 800 sposoban da postigne brzinu veću od 350 km/h a do 100 km/h mu je potrebno nešto manje od 4 sekunde.

Većina proizvođača, radi povećanja snage obično žrtvuje luksuz unutrašnjosti.Kod BRABUSA je to sasvim suprotno, oni vam čak nude i poseban, mutimedijalni ""iBusiness" paket sa integrisanim Apple-ovim elementima.Zamislite samo izraz lica nekog biznismena, koji pri brzini od 320 km/h, nešto kucka na laptopu.

Za kraj, SV12 R Biturbo 800 i pored svih napora nije najbrži sedan na planeti, G-Power BMW M5 Hurricane RR sa brzinom od 372.1 km/h i dalje drži prvu poziciju.


3955466292048429716.jpg


1179111967730802108.jpg


7842252051753629492.jpg


73172299201385537.jpg


1986593990525773009.jpg



www.autogaraza.com
 
ocekivao sam neki SL da ce biti, kad sam procitao ovo "definicija snage" nekako mi ne djeluje previse impresivno kada vidim ovoliko auto, koliko god ono imalo snage...a mozda sam ja samo jos previse mlad da bi mi se svidjala ova velika auta..ko zna

a ovo mi se jos vise svidilo:
Beg Babic je napisao(la):
pored svih napora nije najbrži sedan na planeti, G-Power BMW M5 Hurricane i dalje drži prvu poziciju.

:cool:
 
Član
Ma meni je ovo savrseno auto :)

Veliko jako,dobar dizajn sta vise pozeljeti jos je mercedes :D
Da mi je ovo makar na sedmicu da iskorisim ove gradske sponzoruse do maximuma LOL
 
Ovaj mercedes i taj M5 dva razlicita pojma, dva razlicita svijeta, dvije razlicite klase:) da je u pitanju sedmica pa ajd:)

Ovo je mercedes za one biznismene koji vole na vrijeme da stizu na posao, da ne kasne:) :p
 
taj M5 je dosta laksi i sigurno nema ovaj luksuz , ali brate " this is the God's way to show that you're making too much money" :)
 
Član
tigar3110 je napisao(la):
ipak je to mecka....ali je daleko od BMW-a

Zasto odma pravis poredjenje i podcjenjujes vrhunski auto :icon_question:

:icon_exclaim:

S klasa je ovo nemoze da nevalja ali BRABUS ju je doveo do savrsenstva evo i link sa autobild-a ima i slika unutrasjnosti http://www.autobild.de/artikel/brabus-sv12-r-biturbo-800-1279361.html :cool::icon_biggrin::cool:

Unutrasnjost je meni :icon_eek::icon_eek:
 
Član
ne podcjenjujem ja mercedes, pogotovo S klasa.....ali za mene je vrh svih auta po svim karakteristikama NAJBOLJI....ali svako ima svoje misljenje....
 
Top