Bose system ugradnja

Bose system ugradnja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Bez ljutnje,ali tesko da ce ici po toj cijeni od 200eura.
Vecina audiofila ce ici na nesto modernije.
 
Član
Daj spoji to ljudi su ti sve rekli uzmi ispravljac u ruke i batericu i ozezi;)
Tu gdje je presjeceno po prispajas uzmes dodatne zice i spojis na svoj player sve od struje na dalje ;) Sretno
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Bez ljutnje,ali tesko da ce ici po toj cijeni od 200eura.
Vecina audiofila ce ici na nesto modernije.

1: 4 x http://www.ebay.com/itm/98-1998-AUDI-A6-C5-2-8-DOOR-TWEETER-BOSE-SPEAKER-REAR-LEFT-OR-RIGHT-/130619496042?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1e6987566a&vxp=mtr

2: 4 x http://www.ebay.com/itm/Bose-Door-Speaker-98-04-Audi-A6-S6-RS6-C5-Driver-Passenger-Front-Rear-OE-/350646280846?pt=Car_Audio_Video&hash=item51a425a28e&vxp=mtr

3: http://www.ebay.com/itm/AUDI-A6-S6-C5-WAGON-BOSE-SUBWOOFER-SPEAKER-BASSBOX-AMPLIFIER-4B9035382A-/150857667613?pt=Car_Audio_Video&hash=item231fd1541d&vxp=mtr

+dzekovi + instalacija. Kako mozes to reci ? ova cijena je luda, a to sto niko nece da uzme ili sto ce ici na brand new zvucnike, to je stvar ukusa. Na kraju krajeva, ne pada mi napamet da ga dajem za neke sitne pare, radije cu ih zapaliti i gledati kako gore.


Ipak, opet razmisljam da stavim u auto, pa cemo vidjeti hocu li... ;)

allroad je napisao(la):
bil mjenjao za nesto te zvucnike?

npr ? jedino neka dobra ponuda...posalji na pm ponudu ;)
 
Super Moderator
Da ne otvaram novu temu, zna li ko kako bi se ovo moglo izvesti? Dogovaram sa kolegom da uzmem od njega muziku, pa ako uspijemo dogovoriti da ne bude da sam djabe uzeo da to ne ide.. Znaci lako mi je skopcat zvucnike na vec postojece, al onda problem kod spajanja na HU, i oko pojacala... Zna li neko kako bi se to tacno dalo izvesti? Hocu da stavim to u Ford Focus mk2
 
Član
ako neko zna od fordasa, nek pomogne.
evo nasao sam slike pinouta od frodovog HU.






jos jedna slika iso konektora od bose sistema:



allroad je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu, zna li ko kako bi se ovo moglo izvesti? Dogovaram sa kolegom da uzmem od njega muziku, pa ako uspijemo dogovoriti da ne bude da sam djabe uzeo da to ne ide.. Znaci lako mi je skopcat zvucnike na vec postojece, al onda problem kod spajanja na HU, i oko pojacala... Zna li neko kako bi se to tacno dalo izvesti? Hocu da stavim to u Ford Focus mk2
 
Član
allroad je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu, zna li ko kako bi se ovo moglo izvesti? Dogovaram sa kolegom da uzmem od njega muziku, pa ako uspijemo dogovoriti da ne bude da sam djabe uzeo da to ne ide.. Znaci lako mi je skopcat zvucnike na vec postojece, al onda problem kod spajanja na HU, i oko pojacala... Zna li neko kako bi se to tacno dalo izvesti? Hocu da stavim to u Ford Focus mk2

ako imaš pitanja pitaj, izdevero sam oko toga i riješio sve.. imaš i u mojoj temi nešto, a ako treba šta konkretnije PM ;)
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu, zna li ko kako bi se ovo moglo izvesti? Dogovaram sa kolegom da uzmem od njega muziku, pa ako uspijemo dogovoriti da ne bude da sam djabe uzeo da to ne ide.. Znaci lako mi je skopcat zvucnike na vec postojece, al onda problem kod spajanja na HU, i oko pojacala... Zna li neko kako bi se to tacno dalo izvesti? Hocu da stavim to u Ford Focus mk2

ako imaš pitanja pitaj, izdevero sam oko toga i riješio sve.. imaš i u mojoj temi nešto, a ako treba šta konkretnije PM ;)

momka samo zanima da li bi mogao kod sebe u forda skopcati ovaj sistem, samo da ne bude nekih prevelikih zajebancija? hvala na pomoci ;)
 
Član
corradoM je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu, zna li ko kako bi se ovo moglo izvesti? Dogovaram sa kolegom da uzmem od njega muziku, pa ako uspijemo dogovoriti da ne bude da sam djabe uzeo da to ne ide.. Znaci lako mi je skopcat zvucnike na vec postojece, al onda problem kod spajanja na HU, i oko pojacala... Zna li neko kako bi se to tacno dalo izvesti? Hocu da stavim to u Ford Focus mk2

ako imaš pitanja pitaj, izdevero sam oko toga i riješio sve.. imaš i u mojoj temi nešto, a ako treba šta konkretnije PM ;)

momka samo zanima da li bi mogao kod sebe u forda skopcati ovaj sistem, samo da ne bude nekih prevelikih zajebancija? hvala na pomoci ;)

Pa druže nije bitno... sistem ko sistem.. isti je amp i od bose-a i od magnata, i alpine... naravno da može skopčati, ali mora se naći tačno ožičenje i od tvog sistema i od njegovog fabričkog.. ja sam se ponudio da mu pomognem oko toga, ako želi.. jer sam i kod sebe imo milion problema, jer nemam remote na HU, niti činčeva...
 
p183k7a06g9wzb53aj4i.jpg


jel se o ovome radi?

po ovoj slici se vidi da je napajanje ovo lijevo, tj najdeblji kablovi, + crveno plava, - smedja.

ovi sareni tanki su inputi, a ovi u donjem redu su izlazi, 4 para kablova, i jos je remote jedan od ovih ostalih.. vjerovatno ovaj zuto smedji tanki skroz lijevo.


edit: mada osobno ja bih u svemu tome izbacio to malo pojacalo i stavio nesto bolje, jer sama debljina kablova na napajanju dovoljno govori o njemu, a zvucnici su sigurno dosta osjetljivi i rade dobro na malo snage.
 
Član
Kupi kakvo drugo pojacalo imas na piku eno alpine i dls starih modela a kvalitetno nisu puno para a i ne treba tu tebi velika snaga da bi imao kvalitetan zvuk, jednostavnije ti je spojiti dosta neg ovo ;)
Imas i par pojacala sa 5 kanala u oglasima, to bi najbolje odgovaralo :D
 
Super Moderator
Ne bi izbacivao malo pojacalo jer je ono predvidjeno za ove zvucnike i oni najbolje sviraju na njemu jer je ono tacno jako i nastimano koliko treba, necu da imam cudne zvukove, da mi probijaju zvucnici i slicno. Imam vec drugo pojacalo i njega planiram spojiti i ubaciti ''normalan'' woofer u gepek i pored bose sistema
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
p183k7a06g9wzb53aj4i.jpg


jel se o ovome radi?

po ovoj slici se vidi da je napajanje ovo lijevo, tj najdeblji kablovi, + crveno plava, - smedja.

ovi sareni tanki su inputi, a ovi u donjem redu su izlazi, 4 para kablova, i jos je remote jedan od ovih ostalih.. vjerovatno ovaj zuto smedji tanki skroz lijevo.


edit: mada osobno ja bih u svemu tome izbacio to malo pojacalo i stavio nesto bolje, jer sama debljina kablova na napajanju dovoljno govori o njemu, a zvucnici su sigurno dosta osjetljivi i rade dobro na malo snage.


Druze ovaj konektor se ne gleda, on ide u orginalno pojacalo , bitan je ISO konektor koji sam postavio na prethodnoj stranici, kako njega prepraviti da ide u orginalni HU od forda.

Stavljanjem bilo kojeg drugog pojačala gubi se funkcija citavog sistema, jer sistem radi u cijelini kompletan. Pojacalo ima vlastite equalizere i tacno podesene mjere. Sa bilo kojim drugim pojacalom zvucnici bi proprdili. ;)



adi187 je napisao(la):
Kupi kakvo drugo pojacalo imas na piku eno alpine i dls starih modela a kvalitetno nisu puno para a i ne treba tu tebi velika snaga da bi imao kvalitetan zvuk, jednostavnije ti je spojiti dosta neg ovo ;)
Imas i par pojacala sa 5 kanala u oglasima, to bi najbolje odgovaralo :D

nebi dobio nista, samo bi pokvario cari sistema. Zivio ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top