Bose system ugradnja

Bose system ugradnja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Na pocetku, pozdravi svima koji citaju...
Nedavno sam kupio komplet Bose sistem za jako malo pare, od audia a6 c5 (turen sto bi svabo rekao) koji sam planirao staviti u svoju trojku... U sistemu su znaci 4 zvucnika 4 tvitera 1 sub i 1 amp. i NE kompletna instalacija (odsjecena ispod volana, nije se moglo dalje izvlaciti)

Medjutim, znam da je to prava komplikacija staviti u trojku, jer Bog zna jesu li kod mene zvucnici povezani na pojacalo u gepeku ( sto kod bose sistema jeste);
zatim da li je konektor koji ide od HU do pojacala isti ( vjerovatno nije);
na kraju krajeva da li su ovi zvucnici iole bolji od onih koje ja imam u trojci....?
da li da prepakujem samo zvucnike u auto ( sub i ostale) ili ima neki nacin da iskoristim i pojacalo ili instalaciju?
Prije nego sam odlucio postaviti na forum i zatraziti pomoc, trazio sam na netu, pa audi forumu, vortexu, svuda, ali nigdje nista konkretno... evo par slika, ako neko moze, neka kaze svoje misljenje...







 
Član
Prijatelju, taj fabricki setup ti samo moze i raditi uz fabricki player, neka druga kombinacija ti i nije dostupna...
To što je presečeno kod volana je u suštini bio krucijalni deo instalacije, u donatoru ti je ostao kabal sa ISO konektorima koji vode do playera. U audijevom slucaju to moze biti onaj 20-pinski konektor koji u sebi objedinjuje tri komada, odnosno tri mini ISO konektora. Plavi je za Changer odnosno + - woofera, zeleni za MFA informacije (displej na tabli) i zuti je emulator izlaza za pojacalo. Kako bilo, ako ne zelis originalni kasetofon ili neki arhaicni CD iz 2000. godine onda ti samo ostaju funkcionalni zvučnici.

Sretno!
 
Član
deez je napisao(la):
Prijatelju, taj fabricki setup ti samo moze i raditi uz fabricki player, neka druga kombinacija ti i nije dostupna...
To što je presečeno kod volana je u suštini bio krucijalni deo instalacije, u donatoru ti je ostao kabal sa ISO konektorima koji vode do playera. U audijevom slucaju to moze biti onaj 20-pinski konektor koji u sebi objedinjuje tri komada, odnosno tri mini ISO konektora. Plavi je za Changer odnosno + - woofera, zeleni za MFA informacije (displej na tabli) i zuti je emulator izlaza za pojacalo. Kako bilo, ako ne zelis originalni kasetofon ili neki arhaicni CD iz 2000. godine onda ti samo ostaju funkcionalni zvučnici.

Sretno!

Hvala na informaciji puno! Mozda bih mogao ponovo zatraziti da se ostatak instalacije izvadi i da je uzmem, i da li time dobijam da ISO konektore mogu nekako spojiti na trenutacni fabricki HU koji imam u svom audiju ili nesto drugo mogu uradit? Hvala jos jednom ;)
 
Član
Bit ce malo komplikacija spojiti sve to,ali definitivno vrijedi truda...
Ili povadi ostatak kablova ili vozi nekome ko se razumije samo da ti pokopca to,postavit zvucnike mozes i sam...
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
Bit ce malo komplikacija spojiti sve to,ali definitivno vrijedi truda...
Ili povadi ostatak kablova ili vozi nekome ko se razumije samo da ti pokopca to,postavit zvucnike mozes i sam...

Elektrotehnicar sam po struci, mogu pokopcati i vecinu posla sam uraditi, samo bi dobro dosle neke sheme i savjeti sta da radim (da li da koristim ovo pojacalo, da li da zvucnike ostale kopcam na pojacalo ili koja vec moguca kombinacija...)
 
Član
Ako dobijes ostatak instalacije tvoje je samo da spojis zice na osnovu boje... malo ce biti zeznuto da odvojis deo instalacije koji je tebi zapeo kod volana, a to su sredisnje zice koje vode na instrument tablu odnosno komande na volanu, ako je u pitanju trobojni konektor samo odvoji zeleni. Koliko znam i zvucnici su povezani na pojacalo, pogledaj donatorski automobil i skontaj sta mu je tacno ostalo, naravno ako ga jos uvek ima. Zeznute su improvizacije sa OEM komponentama ali priznajem da imaju svojih drazi.
Ako ti je smedji EURO dzek ustekan u kasetofon onda ti stari zvucnici rade nezavisno od fabrickog pojacala u gepeku, u vecini slucajeva pojacalo je samo za onaj slabasni woofer i ista instalacija se koristi za komunikaciju sa changerom.
 
Član
Nesto sam nasao,pa evo dok citam,da i ti malo procitas,nadam se da ce pomoci...
Jos uvijek ne mogu da skontam tacnu shemu spajanja HU-predpojacalo-pojacalo,ali evo pokusavam :icon_smile:
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/219977-Pioneer-Nav-unit-installed-with-Bose
 
Član
deez je napisao(la):
Ako dobijes ostatak instalacije tvoje je samo da spojis zice na osnovu boje... malo ce biti zeznuto da odvojis deo instalacije koji je tebi zapeo kod volana, a to su sredisnje zice koje vode na instrument tablu odnosno komande na volanu, ako je u pitanju trobojni konektor samo odvoji zeleni. Koliko znam i zvucnici su povezani na pojacalo, pogledaj donatorski automobil i skontaj sta mu je tacno ostalo, naravno ako ga jos uvek ima. Zeznute su improvizacije sa OEM komponentama ali priznajem da imaju svojih drazi.
Ako ti je smedji EURO dzek ustekan u kasetofon onda ti stari zvucnici rade nezavisno od fabrickog pojacala u gepeku, u vecini slucajeva pojacalo je samo za onaj slabasni woofer i ista instalacija se koristi za komunikaciju sa changerom.
Nista onda, idem do donora i cupam ostatak, pa cemo vidjeti sta dalje...hvala na pomoci

Aladin46 je napisao(la):
Nesto sam nasao,pa evo dok citam,da i ti malo procitas,nadam se da ce pomoci...
Jos uvijek ne mogu da skontam tacnu shemu spajanja HU-predpojacalo-pojacalo,ali evo pokusavam :icon_smile:
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/219977-Pioneer-Nav-unit-installed-with-Bose
kralju ovo je cetvorka audi... kod nje je ionako sve razlicito ? :icon_question:
 
Član
Ma samo sam dao primjer,sve je na principu Hu-digitilalno pretpojacalo-pojacalo...ostalo su nijanse da li ima DSP,koliko zvucnika i to...
Nadam se da ces rijesiti to sa ostatkom kablova...
 
Član
Evo trazim sad po googlu sliku od HU pinout-a.... a6 c5 nema niko od bose sistema da je slikao, ako neko ima sliku nek nakaci da se snadjem sta je sta....
evo od mene par slika, ako moze neka uputa za sta su ova dva konektora na prvoj slici, rekli su mi da ovo idu u HU...?







KONEKTOR KOJI IDE NA AMP.:





ovdje je presjecena instalacija:













 
Član
Niko nista?


audi01.jpg
 
Član
Crni konektor struja.
Zuti i zeleni cd changer.
Smedji konektor : smedja minuis,crveno-plava plus,4zice sa zelenom izolir trakom izlazi,ostale tanke zice pobudu pojacala...

Zvucnici za vrata u golfa 3 mogu biti max 180mm vanjskog precnika ,bose sa slike mogu svirati veoma kvalitetno uz odgovaraju montazu i neki manji damping...
 
Član
Nije postavljen, nemam vremena... na prodaju je... http://www.bhtuning.com/p-komplet-bose-sistem-t-78537.html
 
neznam je li ti ovo ista pomaze???
ja sam ovo pojacalo spajao..AMP...iz a6
imao samo amp bez konektora..i spojio pinove ovom semom po brojevima..na obicni sonny-ev cd mp3..
uzimajuci 2 izlaza (tzv. HI INPUT) s cd
a s pojacala..dobio 4 izlaza za vrata..(na zvucnike golf 4 spojeni) + dva za pojacalo..(
s pojacala +,-
i zica s cd playera za ikljucivanje i gasenje pojacala
evo raspored zica ako sta pomaze:icon_question:
1
2
3
4
5
6 Masse (Radio)
7 In hinten rechts
8 In hinten links
9 In vorn rechts
10 In vorn links
11
12
13 Plus
14
15
16 LS vorn links -
17 LS vorn links +
18 LS vorn rechts +
19 LS vorn rechts -
20 LS hinten links +
21 LS hinten links -
22 LS hinten rechts +
23 LS hinten rechts -
24 Masse
25 Plus geschaltet (Radio)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top