bosch pumpa problem

bosch pumpa problem

Član
pusta mi gorivo na bosch pumpi, e sad moze li se to nekako rijesiti u kucnoj varijanti ili da vozim kod majstora u pitanju je golf 1.6
 
Član
Kakav majstor:icon_eek: Ja rastavim i sastavim bosch pumpu prije kave ujutro. Samo je otvori i čačkaj. Napuni je vodom pa vidi gdje curi. Uzmi silikona i dobro ga nanesi gdje pušta;)
 
Početnik
Sta je ovo, zadnji 10 dana sam od najmanje 20 ljudi cuo da im je bosch pumpa procurila...Zufer u Visokom, koji inace radi bosch pumpe, kaze da nikad nije imao posla ko ovaj mjesec (august), radi ih 5-6 i ne mogu da stignu sve... :icon_question:

Nego, ne mozes ti nista u kucnoj varijanti rijesiti, odvezi to Bosch majstoru...ja ti preporucujem gore spomenutog...
 
na kojem ti mjestu pusta ako je na crijevima kakvim onda kupis bakarne podloske i dotegnes to ti je u pitanju ako pzsta na onim mesingovanim cjevima
 
Član
hajd slikat cu pa cu zaokruziti,

http://imageshack.us/photo/my-images/33/image002av.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/8/image010my.jpg/
evo pusta na ovom sastavu, moze li npr staviti ona diht masa, ili kako se vec zove, posto neide mi se sad kod majstora dosta sam kesha dao na dijelove, a istrosio se i za bajram:lol::lol:
ima li gdje blize bosista, da neidem kod zufera, cini mi se da sam vidio servis bosch pumpi prije kruznog toka na ilidzi, poslije energoinvestovog parkinga
 
Početnik
I dobro pregledaj crijeva od vode, ispod bosch pumpe, koja ti je sad nafta pokvasila...velike su sanse da ce ti procurit ;)
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
kupis set gumica za Bosch pumpu i vozi majstoru nek zamijeni, kakav silikon i diht mase

hvala kolega na odgovoru, jbg netreba covjek raditi u sto nije siguran,
sad kad mi pusta naftu uzece mi 6 litara po gradu:lol::lol:

Oggy je napisao(la):
I dobro pregledaj crijeva od vode, ispod bosch pumpe, koja ti je sad nafta pokvasila...velike su sanse da ce ti procurit ;)

nafta ih unisti ili .... primjetio sam da mi gubi vodu negdje....
 
mokeBass je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
kupis set gumica za Bosch pumpu i vozi majstoru nek zamijeni, kakav silikon i diht mase

hvala kolega na odgovoru, jbg netreba covjek raditi u sto nije siguran,
sad kad mi pusta naftu uzece mi 6 litara po gradu:lol::lol:

Oggy je napisao(la):
I dobro pregledaj crijeva od vode, ispod bosch pumpe, koja ti je sad nafta pokvasila...velike su sanse da ce ti procurit ;)

nafta ih unisti ili .... primjetio sam da mi gubi vodu negdje....



nafta malo nagriza crijeva

i kod mene je slican problem, samo sto je kod mene nagornjem dijelu :lol::lol:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
kupis set gumica za Bosch pumpu i vozi majstoru nek zamijeni, kakav silikon i diht mase

hvala kolega na odgovoru, jbg netreba covjek raditi u sto nije siguran,
sad kad mi pusta naftu uzece mi 6 litara po gradu:lol::lol:

Oggy je napisao(la):
I dobro pregledaj crijeva od vode, ispod bosch pumpe, koja ti je sad nafta pokvasila...velike su sanse da ce ti procurit ;)

nafta ih unisti ili .... primjetio sam da mi gubi vodu negdje....



nafta malo nagriza crijeva

i kod mene je slican problem, samo sto je kod mene nagornjem dijelu :lol::lol:



mozda nafta lebdi....pri tvojim velikim brzinama
 
Član
Znači došlo je i kod nas. Znao sam, samo je bilo pitanje vremena. Evo kod naših susjeda u HR se to desilo prije.

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=53788

Samo da napomenem da izbjegavate sipati EURO5 dizel u starija auta, jer imaju dosta manje sumpora zbog eko normi. Ako nema "dovoljno" sumpora u gorivu, gumice Bosch pumpe postaju krute i zato u većini slučajeva puštaju.
Još jedan faktor jeste i dotrajalost, ovo je bila samo kap koja je prelila čašu.
 
Član
to gdje ti pušta naftu se zove glava boš pumpe
da bi se zamjenio dihtung pumpa more da se skine sa auta i stavi na boš sto na kojem se prepakuje
moj savjet ti je da ništa sam ne diraš jer može biti puno gore i skuplje
auto u servis i to je to

poz;)
 
Član
ma odvuci majstoru i odsad sipati i ulje u gorivo, ili ako nadjem loze jeftino... suho ovo novo gorivo, nije golf za euro 5 dizel...

RE: bosch pumpa problem
to gdje ti pušta naftu se zove glava boš pumpe
da bi se zamjenio dihtung pumpa more da se skine sa auta i stavi na boš sto na kojem se prepakuje
moj savjet ti je da ništa sam ne diraš jer može biti puno gore i skuplje
auto u servis i to je to

poz

znas li koliko otprilike ce to kostati....:icon_smile:
 
da se nadovezem ovo sigurno sam nemozes rijesiti Boschisti i garancija niposto je ne skidaj s auta ni ti niti koji drugi mehanicar samo bosista ako dodje do kakvih komplikacija poslije ugradnje ne pika ti se garancija
a sto se tice cijene kod nas imaju dvojca sto rade bosch pumpe cijena dodje cirka 150-200KM
ali kompletno servisiranje tj. mjenjanje svega i svacega u njoj
toliko od mene pozzzz i sretno ;)
 
Top