Bord Computer ili ti MFA

Bord Computer ili ti MFA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozzy ljudi. Imam pitanjce, ako ko zna bio bih zahvalan. Naime, posjedujem Passata 3 Variant 89 g., posjeduje dosta opreme ali nema MFA (bord computer). Naime, interesuje me da li je moguce ubaciti naknadno MFA (tj. moze) ali me interesuje kako, da li treba dodavati neke senzore (tipa za temperaturu treba) i kako to sve spojiti, ili pak postoje na automobilu ostavljeni djekovi za to (jer postoje Passati s MFA)
69690050.jpg


P.S. Suzdrzite se odgovora tipa "sta ce ti to na tom autu",jer ipak svako od nas uredjuje auto po svojoj zellji. pozzzy
 
Zar niko ne zna nista oko ovoga :icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
Na par sajtova sam nasao da je izvodljivo, da MFA kupi sve informacije iz ECU osim temperature, pa me interesuje da li je tako i za ovu vozilicu.
Ljudi, pomazzziiite:icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Član
Mislim da za temperaturu mora biti poseban senzor koji se nalazi kod nekih auta u suvozačevom retrovizoru,a za Ecu neznam baš...
 
Član
Drug,

Iskreno da ti kažem,

Moja dva posljednja auta imaju tu điđu fabrički, u biti to ti je obično sranje, koje nikada ne koristiš, jedino ako nisi metereolog pa izvještavaš o dnevnim temperaturama,

Vjeruj mi to nije vrijedno maltretiranja....

Pozzzzz
 
Član
vidjeo sam na kineskim sajtovima da se kupi koplet taj board comp, sa svim dodacima, mislim da nije baš ni jeftino ali je multifunkcionalno. Navigacija, Bluetooth, DVD, TV sve ima
 
Član
armin84 je napisao(la):
vidjeo sam na kineskim sajtovima da se kupi koplet taj board comp, sa svim dodacima, mislim da nije baš ni jeftino ali je multifunkcionalno. Navigacija, Bluetooth, DVD, TV sve ima
Mislis na dvd player sa navi i tv tunerom ili board comp što mjeri prosječnu potrošnju goriva,vansku temperaturu...:icon_question:
 
Član
jbg sad sam se i ja zbunio zar taj comp. ne mjeri prosjecnu potrosnju,prosjecnu brzinu i jos neki vragova dosta
 

IGY

Član
imas dosta prepravki
i senzora kamaru da postavis i opet je pitanje hoce li sve raditi kako treba
 
Član
treba ti instrument tabla sa MFA, instalacije od instrument table do kutije sa osiguracima, rucica za brisace sa prekidacem za mfa, senzor temperature ulje, senzor vanjske temperature. Neznam koji ti je motor, kod benzinca podatak o prosjecnoj potrosnji dobica od ECUa.
 
Član
Ako je Passat onda ima K glavu vjerovatno ... a podatak o potrosnji dobija preko vakum crijeva sa usisne grane
 
Nije k-glava, motor je 2.0 8V, puni ajnspric, sto otprilike znaci, trebalo bi mi sve ovo
treba ti instrument tabla sa MFA, instalacije od instrument table do kutije sa osiguracima, rucica za brisace sa prekidacem za mfa, senzor temperature ulje, senzor vanjske temperature. Neznam koji ti je motor, kod benzinca podatak o prosjecnoj potrosnji dobica od ECUa
to pospajam i to je to:icon_question::icon_question::icon_question:
Koliko sam uspio jos saznati, MFA (board comp) bi trebao da bude iz neke vozilice s istim motorom i tezinom vozila, radi racunanja cca koliko jos moze preci km s gorivom preostalim u rezervaru.
 
Član
sto se mene tice,to ti je drug bacanje para,jer i oni pasati koji imaju bord ni na jednom ne pokazuje tacno potrosnju goriva,tako da ti je te pare bolje uloziti u nesto ozbiljnije.;)
 
Ama ljudi znam ja da se moze i ostalo, ja sam trazio za savjete i iskustva ako ko zna da pomogne kako se ugradjuje, a sad koliko se isplati cu ocjeniti, da je bas hica i nije, jednostavno mi se ta djidja svidja i to je to, pa ako je uspijem nabaviti da je ugradim, i to me interesuje, ugradnja :icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
Nije k-glava, motor je 2.0 8V, puni ajnspric, sto otprilike znaci, trebalo bi mi sve ovo
treba ti instrument tabla sa MFA, instalacije od instrument table do kutije sa osiguracima, rucica za brisace sa prekidacem za mfa, senzor temperature ulje, senzor vanjske temperature. Neznam koji ti je motor, kod benzinca podatak o prosjecnoj potrosnji dobica od ECUa
to pospajam i to je to:icon_question::icon_question::icon_question:
Koliko sam uspio jos saznati, MFA (board comp) bi trebao da bude iz neke vozilice s istim motorom i tezinom vozila, radi racunanja cca koliko jos moze preci km s gorivom preostalim u rezervaru.

Da ako hoces tacnu potrosnju mora biti iz istog modela sa istim motorom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top