Bora-Jetta 2.0 benzin

Bora-Jetta 2.0 benzin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prijatelj mi mijenja auto i izletila je ova Bora... Uglavnom auto je 2.0,lik kaze da ima 100 KS,ali mislim da se zeznuo,jer ne znam ni da li postoji taj motor,znam da ima onaj od 116 KS! Amerikanac je,tj karambolke su takve,ali je manuelni mjenjac i on kaze da je servis radio u ASA i da su isti dijelovi kao za evropsko trziste! E sad sta vi mislite o ovom autu,motoru i da li je moguce da su isti dijelovi (sto cisto sumnjam)? Znaci sva iskustva i savjeti dobro dosli! Auto je vidjeno samo vizuelno,sve ok izgleda,ali nije ni bila kod majstora ni bilo sta drugo!
 
Član
Ja licno nebi kupovao amerikanca iako su znatno povoljniji od auta za europsko trziste...

Sto se tice dijelova i ja cisto sumnjam da su isti dijelovi jer znam lika koji je uvezao Mercedesa iz USA i otisao mu mjenjac i morao je narucivati iz USA i to ga je porilicno skupo izislo...

Ali zavisi sve od cijene te Bore-Jette mozda se za tu lovu (iako neznam koliko dodje ta Bora-Jetta) moze naci i Bora za europsko trziste...

Na kraju je konacna odluka na tvom prijatelju ;)
 
Član
Evo jedna Jetta 2.0i isto amerikanac 85KW :icon_smile:

http://www.autopijaca.ba/index.php?sel=auto&view=674
 
Član
Dijelovi su isti potpuno,jedino motori su malo vizuelno drugaciji ako je za Mexicko trziste,a ostalo je ok ja ne bih bjezao od tog auta,sto se tice VW isti su skoro svi,koda ce amer praviti drugacije lafete i mostove za neko narodno vozilo,a da je mozda kao sto su spomenuli za merca ili nesto bolje onda ok...
 
Član
E ne znam on je samo vidio auto danas,ono usput zurio taj lik,tako da nista detaljno nije pogledao! Mislim da je ona 116KS,ali mi je cudno sto nema podizace nikako,ima klimu,nema bord.... Onako auto fino izgleda,e sad... Postoji li neka mogucnost da se po br. sasije vidi da li je evropska za amere ili ona bas njihova,jer cini mi se da sam negdje procitao da je kod njih ako nisu sklapane u mexiku sve onda kao kod evropske! Hvala na brzim odgovorima!
 
Član
Samo da nesto kazem: neki dan svratim kod prijatelja u auto dijelove,a ispred stoji Jetta-Bora od lika,znam ga iz vidjenja i pate se sa sijalicom...u pitanju je neka H4,ako se dobro sjecam,ali sa nekakvim sirokim tijelom,priznam prvi put je vidim...tako da ipak,ima nekih drugacijih dijelova...
 
Početnik
vec je bilo slicnih tema oko slicnosti,i sigurno se razlikuju,ja licno ne bih rizikovao, pa kad nesto crkne da gledam auto parkirano i ganjam djelove iz Amerike...:icon_rolleyes:
 
Član
bravof je napisao(la):
vec je bilo slicnih tema oko slicnosti,i sigurno se razlikuju,ja licno ne bih rizikovao, pa kad nesto crkne da gledam auto parkirano i ganjam djelove iz Amerike...:icon_rolleyes:

upravo tako,ima kod nas u gradu onaj Velic boru amerikanku,pa je imao problema,samo zahvaljujuci rodbini u americi je uspio napraviti auto,inace bi ga bas sto ti kazes gledao u dvoristu
 
Član
Kocnice,trapovi,mjenjac,pogonski agregat,sve isto ko svabska
razlika je karambolke farovi stopovi i neke sitnice unutar vozila
prijatelj ima 1.8turbo i sve je uzimo kod nas i sve borino
vizuelno je motor drukciji usisna izduvna i ostale sitnice
a sve se poruciti moze i kod nas u orginalnim servisima
cjena ista kao i za svabsku
ja nebi bjezo ot takvog auta nikad cak sto vise bolje su sa opremom
 
Član
Ma ima dosta tih auta sad kod nas,i ja mislim da nije to toliki problem za dijelove! Ipak je to narodno auto,ne mogu valjda biti neke ogromne razlike! Volio bi da se javi neko ko ima bas amerikanca ili golfa ili boru!
 
Član
Da nije mozda to ovo auto :)
http://www.facebook.com/search/?q=Balcan+tining&init=quick#!/photo.php?pid=30745888&o=all&op=1&view=all&subj=285162784228&aid=-1&id=1364971296&fbid=1264268291215
Ako jeste,mogu ti ja reci par rijeci o njemu :)
 
Član
Nije drug! Ma auto ide svakako na detaljnu provjeru prije kupovine samo ne znam da li je pametno da je uzima uopste jer je amer,to je najveci problem! Kako ce biti za prodaju kasnije i koliko ona trosi otprilike?
 
Član
Pa ova je trosila odprilike 12l /100 Km,auto super...automatik bila,ubacen manuelni,sto znaci da pase i od ovih eu :)
Limarija jedino mala razlika,koliko ja znam.... a za cijenu...to nebi znao :);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top