Bojanje doboša i kočionih kliješta - POMOĆ !

Bojanje doboša i kočionih kliješta - POMOĆ !

Evo neki dan kopo po youtube-u i naletio na video kako frajer boja doboše i kočiona kliješta , i to mi se svidjelo pa sam počeo istraživat .
Al ipak imam nekoliko pitnja :
1. Koji sprej kupit ( crvene boje ) tj. koje marke
2.Jel se treba ić nekim premazom prije spreja ili treba samo očistit i posprejat u više slojeva .
3.Koliko to obojano može trajat ?
Hvala u naprijed na informacijama :icon_smile:
 
Član
najbolje bi bilo ako mozes naci crveni sprej za viskoe temperature.. amda moze i obicni ali ces morati godisnje farbati...ovisi u kakvom su ti stanju dobosi ako nisu puno uhvatili korozije/hrdje mozes samo presmirglati osistiti i 2-3 sloja preci(ovisi kakav je sprej odnosno pokrivenost ) a ako ima vise neravnina koje ne mozes ocistiti( celicnom cetkom, brusnim papirom) onda mozes koristiti spric kit pa onda sprej farbu..ja sam radio na ove nacine i ispalo je ok
 
Član
kako rece najbolje sprej ili boja za vece temperature,ili drugo kupit zeljenu boju i otic spricom prefarbat u par slojeva i bice ok ;),obicni sprej nece dugo izdrzat
 
Ja sam mislio naručivat sprej sa superskode.com tamo piše da je bašš za to bojanje jel to išta drukčije ili da kupim najobičniji sprej
 
Član
kompresorom malo dugotrajnije rjesenje ;)
moze i sprej ali kratkotrajno,nije kratkotrajno mjesec heh,nego godisnje
 
Član
u ljetnim danima kad se vise koci zna se podic od temp,nije bas postojana boja jer se puni plinom u bocu il cim vec :D

a ova je dosta tvrdja kad se kompresorom pukne :icon_biggrin:
 
ok :) Al lakše je sprejom :icon_biggrin: Htio sma te još pitat koliko košta taj sprej i jel mogu s njim pofarbat doboše i kočiona ili mi trebaju 2 ?
 
Član
mozes sa 1bice dovoljno,nemoj sve od 1nego 1sloj sacekas da malo osusi pa opet ;)

a neznam koliko kod tebe kosta kod mene je oko 5-6km ;)
 
Član
Prošle godine ja radio svoje, može te koštati 10km i 100km, naravno kvalitetnija je ova opcija od 100km al komplikovana do bola i po meni nije vrijedna te zajebancije...

Ja sam ti to odradio ovako kupio boju plavu za radijatore i ofarbao sa četkom, prednost je što netreba puno zaštićivati, farbanje je bilo najlakše najteže je bilo očistiti tu dobro posveti pažnje i vremena...ova farba ima u sebi neku zaštitu tako da ti neteba prije ove farbe zaštita...i nakon godine solidno stanje prilikom svakog pranja operem jel mogu doći do kliješta kroz felgu ...skinem ono crnilo i to je to...
 
Top