Boja za asflat na autu

Boja za asflat na autu

Član
Jucer sam slucajno na putu za Sarajevo naletio na nasu j...u cestovnu sluzbu,koji su farbali trake na asfaltu.Naravno, presao sam preko svjeze obojene trake,jer nisam nikako mogao to zaobici (jedino da preletim) i tek kada sam stigao u Sarajevo primjetio sam farbu na citavoj desnoj strani auta.E sad me zanima d ali mi neko moze pomoci i dati savijet kako ova govna da skinem sa laka??? Na praoni nije islo a rucno se jedva skida,izgrebat cu sav lak.Postoji li neko sredstvo za skidanje??????
 
Član
Obicno se na asfaltu radi sa uljanom bojom i ona se nemoze skinuti razredjivacem.Samo ces zajebat tj.matirat podrucje koje trebas da ocistis.Probaj sa benzinom.Ja sam skidao sa benzinom bez problema i bez trljanja.Natopi staru krpu i stavi preko tog dijela i natapaj da razmeksa boju.Poslije ocistis spuzvom obicnom i tek onda saperi.
Ako neuspijes onda te sljeduje ciscenje onom mrezicom tj vrecicom od krompira.Ali nakon toga najvjerovatnije moras polirat.
 
Član
Obicno se na asfaltu radi sa uljanom bojom i ona se nemoze skinuti razredjivacem.Samo ces zajebat tj.matirat podrucje koje trebas da ocistis.Probaj sa benzinom.Ja sam skidao sa benzinom bez problema i bez trljanja.Natopi staru krpu i stavi preko tog dijela i natapaj da razmeksa boju.Poslije ocistis spuzvom obicnom i tek onda saperi.
Ako neuspijes onda te sljeduje ciscenje onom mrezicom tj vrecicom od krompira.Ali nakon toga najvjerovatnije moras polirat.
Hvala na tom savjetu,pokusat cu sa benzinom.
 
Legend
Isti sam slucaj imao, rjesio obicnim nitrom, inace nitro nece skidat boju kola, ako se radi o novijim metalik bojama na autima. Malo na krpicu i samo lagano predzes spada.
 
Super Moderator
Nece nitro skinuti farbu sa auta otkud vam to? Slobodno probaj nitrom :) a probaj i benzinom sto ti kolega rece
 
Član
benzin/ nitro isti k, prije je bio jeftiniji benzin pa sam njega koristio :p ... A lak sigurno nećeš skinut, x puta skido sa limarije i nije nikad skinulo lak. Nije to renco sprejem farbano :D
 
Top