Boja felgi

Boja felgi

Član
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
sliver baza sa dosta perle i lakiraj ( samo ih dobro pripremi ) trajat ce ti dugo a bit ce perverzija dobre, imaju lijep dizajn
trebaju ti 4 dl baze i 3 dl laka znaci cca nekih 30 KM materijala ....

imas li negdje sliku da vidim kako to fino lakirano izgleda, bas me zanima,,,,ovo zbog mene samog, ne zbog funky-a:lol:;)

vidi jednu stvar drugar, ako je ovo kao neka za*ebancija na moj racun, bujrum dodji u srebrenik pa da vidis cime se bavim i kako radim .... a evo ti slika doduse alu je felga, sto ne znaci da se celicara ne moze ovako uradit ....

slika0225.jpg

ne ne,nije zajebancije, ne znam zasto si to pomislio
htio sam da vidim kako ta silver sa perlom izgleda kad se fino lakira,,,iz jednog cistog razloga sam to trazio, jer sam ja trenutno u fazi pripreme svojih alu felgi za farbanje
a privuklo me ono sto si rekao oko materijala, znaci za cirka 30km se uzme dovoljno materijala da se fino ofarba
ja licno imam i neke druge boje u glavi, ali eto,vagam sta mi je najbolje,,,daleko od toga da sam te zajebavao;)

drago mi je da nije zajebancija, posto me onaj smajli sto se kesi iritira :) pa tako

al ajd, pa vidi silver baza sa perlom ti kosta 1 dl 5 KM ( tj ta silver sa slike samo sto je tu malo poprljava pa se ne vidi bas najbolje al na svjetlu je odlicna ) imas ti i skuplje silver sa jacom perlom, a lak ti je takodje oko 5 KM po dl, ako neces iznutra felge farbat onda ti je dovoljno dl baze po felgi, 0.5 dl laka po felgi znaci moze se proci sa 2 dl laka .....

nisam fkt zajebavao,drago mi je kad mi ovako neko odgovori
onaj smajli sam stavio jer sam napisao da ne pitam za funky-a nego za sebe,samo zato
ja sam trenutno krenuo da pripremam svoje felge,planiram ih osmirlgati skroz do aluminija, pa onda baciti primer,pripremiti ga i onda bojom, da to bude kvalitetno,e sad se jos dvoumim oko boje, zato sam htio da vidim na felgi kako izgleda
 

rs6

Član
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
imas li negdje sliku da vidim kako to fino lakirano izgleda, bas me zanima,,,,ovo zbog mene samog, ne zbog funky-a:lol:;)

vidi jednu stvar drugar, ako je ovo kao neka za*ebancija na moj racun, bujrum dodji u srebrenik pa da vidis cime se bavim i kako radim .... a evo ti slika doduse alu je felga, sto ne znaci da se celicara ne moze ovako uradit ....

slika0225.jpg

ne ne,nije zajebancije, ne znam zasto si to pomislio
htio sam da vidim kako ta silver sa perlom izgleda kad se fino lakira,,,iz jednog cistog razloga sam to trazio, jer sam ja trenutno u fazi pripreme svojih alu felgi za farbanje
a privuklo me ono sto si rekao oko materijala, znaci za cirka 30km se uzme dovoljno materijala da se fino ofarba
ja licno imam i neke druge boje u glavi, ali eto,vagam sta mi je najbolje,,,daleko od toga da sam te zajebavao;)

drago mi je da nije zajebancija, posto me onaj smajli sto se kesi iritira :) pa tako

al ajd, pa vidi silver baza sa perlom ti kosta 1 dl 5 KM ( tj ta silver sa slike samo sto je tu malo poprljava pa se ne vidi bas najbolje al na svjetlu je odlicna ) imas ti i skuplje silver sa jacom perlom, a lak ti je takodje oko 5 KM po dl, ako neces iznutra felge farbat onda ti je dovoljno dl baze po felgi, 0.5 dl laka po felgi znaci moze se proci sa 2 dl laka .....

nisam fkt zajebavao,drago mi je kad mi ovako neko odgovori
onaj smajli sam stavio jer sam napisao da ne pitam za funky-a nego za sebe,samo zato
ja sam trenutno krenuo da pripremam svoje felge,planiram ih osmirlgati skroz do aluminija, pa onda baciti primer,pripremiti ga i onda bojom, da to bude kvalitetno,e sad se jos dvoumim oko boje, zato sam htio da vidim na felgi kako izgleda

ma dobro nije frka ba, jer bio sam na dosta foruma, ima svakvih ljudi ( a ponekad se i pogresno protumaci kao i sad jbg )
nego ne moras do aluminijuma smirglat, dovoljno je da ih vodoniras sa 600 ili 800 posto boja fino ostaje na aluminijumu
od boja ti je dovoljan MOBIHEL jer on ti je najjeftiniji u ponudi posto ipak felge farbas ( a nije ni los toliko fino ostaje i na autima ) opet se skontaj koje ces nijanse....btw de otvori temu pa cemo tamo pisati i postavi sliku felge da ne spamao covjeku bezveze :D
 
Član
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
vidi jednu stvar drugar, ako je ovo kao neka za*ebancija na moj racun, bujrum dodji u srebrenik pa da vidis cime se bavim i kako radim .... a evo ti slika doduse alu je felga, sto ne znaci da se celicara ne moze ovako uradit ....

slika0225.jpg

ne ne,nije zajebancije, ne znam zasto si to pomislio
htio sam da vidim kako ta silver sa perlom izgleda kad se fino lakira,,,iz jednog cistog razloga sam to trazio, jer sam ja trenutno u fazi pripreme svojih alu felgi za farbanje
a privuklo me ono sto si rekao oko materijala, znaci za cirka 30km se uzme dovoljno materijala da se fino ofarba
ja licno imam i neke druge boje u glavi, ali eto,vagam sta mi je najbolje,,,daleko od toga da sam te zajebavao;)

drago mi je da nije zajebancija, posto me onaj smajli sto se kesi iritira :) pa tako

al ajd, pa vidi silver baza sa perlom ti kosta 1 dl 5 KM ( tj ta silver sa slike samo sto je tu malo poprljava pa se ne vidi bas najbolje al na svjetlu je odlicna ) imas ti i skuplje silver sa jacom perlom, a lak ti je takodje oko 5 KM po dl, ako neces iznutra felge farbat onda ti je dovoljno dl baze po felgi, 0.5 dl laka po felgi znaci moze se proci sa 2 dl laka .....

nisam fkt zajebavao,drago mi je kad mi ovako neko odgovori
onaj smajli sam stavio jer sam napisao da ne pitam za funky-a nego za sebe,samo zato
ja sam trenutno krenuo da pripremam svoje felge,planiram ih osmirlgati skroz do aluminija, pa onda baciti primer,pripremiti ga i onda bojom, da to bude kvalitetno,e sad se jos dvoumim oko boje, zato sam htio da vidim na felgi kako izgleda

ma dobro nije frka ba, jer bio sam na dosta foruma, ima svakvih ljudi ( a ponekad se i pogresno protumaci kao i sad jbg )
nego ne moras do aluminijuma smirglat, dovoljno je da ih vodoniras sa 600 ili 800 posto boja fino ostaje na aluminijumu
od boja ti je dovoljan MOBIHEL jer on ti je najjeftiniji u ponudi posto ipak felge farbas ( a nije ni los toliko fino ostaje i na autima ) opet se skontaj koje ces nijanse....btw de otvori temu pa cemo tamo pisati i postavi sliku felge da ne spamao covjeku bezveze :D

ok, dogovoreno
 
Član
adi187 je napisao(la):
Evo kako kod mene sljasti silver mix :D i gdje ce bit bolje u crno :icon_smile:

to je sve super ali da se rade ljetne felge, pa da se sijaju i to, a ove ce biti 90% u blatu, nema sanse da ih perem svaki drugi dan :D
 
ma ovim felgama jedino siva lezi,,;)
rs6 ako za ove felge treba 400- 500g baze i isto toliko
laka,, onda ja veze nemam o farbanju felgi,, a ofarbao sam
ih an desetine.
funky od materijala ti treba maksimalno 200g baze sa lakom
to je od 20 do 24km a imas i skupljih.
a ja bi ti preporucio r enco silver za felge sprej,,n ajjednostavnije
a i najejftinije,, ako nisu puno izgrebane predij vodobrusnim 600 i 800
i farbaj;)
 

rs6

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ma ovim felgama jedino siva lezi,,;)
rs6 ako za ove felge treba 400- 500g baze i isto toliko
laka,, onda ja veze nemam o farbanju felgi,, a ofarbao sam
ih an desetine.
funky od materijala ti treba maksimalno 200g baze sa lakom
to je od 20 do 24km a imas i skupljih.
a ja bi ti preporucio r enco silver za felge sprej,,n ajjednostavnije
a i najejftinije,, ako nisu puno izgrebane predij vodobrusnim 600 i 800
i farbaj;)

drugar jesam li ja tebe slucajno spomenuo igdje ??? mislim izvini ....
ali svako ima svoj nacin farbanja, farbanje zavisi od kvaliteta boje ( proizvodjaca ) koliko koja boja moze pokriti, koliko je razrijedis. koliko zelis zastiti povrsinu od vanjskih uticaja, i kakvu spricu posjedujes

znaci naveo sam mu najjeftiniju bazu, kolicina je ta da bi pres'o vise slojeva ( 2 - 3 ) isto to vazi i za lak da ga predje u vise slojeva, jer felge su za zimski setup, da ne bi bilo da svake zime mora farbat ...... ( ako me iole kontas )
ja felge farbam s vremena na vrijeme, kad uhvatim vremena, inace radim limariju teretnog programa ( popravka, priprema , farbanje, lakiranje )

covjek je temu otvorio prvenstveno da cuje " razlicita " misljenja .....

lijep pozdrav
 

rs6

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ma ne kazem ja nista,kvalitetno treba sve odraditi i uradiit pripremu dobro,,
ali ne treba pretjerivati:icon_exclaim:

ma normala, al' ne znam da li je ikad iko nesto ofarb'o da mu knapira boje ? mozda od 1000, 1 da je uspio .... lijep pozdrav druze, i mislim da treba da se pomazemo, a ne sprdamo ( k'o pojedini ovdje sto sam vidio .... )
:icon_exclaim:
 
Top