Bmw Xd

Bmw Xd

Imam pitanje za bmw Xdrive.
Dali je tacno da je za xdrive skuplje odrzavanje.i Svaki dijel gotovo duplo skuplji od obicnog Bmw-a.
Razmisljao sam da svoj obicni bmw zamijenim sa xdrive ali su mi neki navikali da je sve skuplje.
Neki koji nikada nisu imali xDrive ili quatrro.
Pozz:turbo:
 
Član
sve što ima više djelova na autu, veće su šanse da se i više njih pokvari i odma je održavanje skuplje, kada je auto biturbo, skuplji je kvar nego kada auto nema ni jednu turbinu. Ali javit će se sigurno neko ko zna tačno reći :D Skuplje je definitivno, ali stvari vezane za taj sistem, to jest sam pogon je složeniji, da li je kvarljiv to ne znam, nisam čuo da se neko žalio na njega, ali možda i zato što ih slabo ima, većinom su RWD
 
Član
Evo ti primjer za octaviju 4x4 i obicnu, ja sam zamjenio amortizere zadnje oko 350KM, a kod obicne je duplo jeftiniji 140-150KM, tako da je to slucaj i kod bmw sigurno ;)
 
ako nesto ode , naravno da je skuplje, znam od kolega otac sto voza 7icu sa zadnjim pogonom i 6icu xdrive cabria, ovaj voza zimi 6icu nikad nije stao nigdje a i ljeti cabrio preljepo izgleda, jedini razlog kosto on kaze sto voza jos 7icu je prostor i mjesto za djecu kad negdje putuju.
 
Top